636 Shares 9384 views

Piotra i Pawła – architektoniczne

Piotra i Pawła, znajduje się w twierdzy o tej samej nazwie, jest główną atrakcją na północ od stolicy, a jego wizyta jest zawarty w wielu wycieczek po mieście nad Newą. Zbudowany w stylu barokowego Piotra świątyni został zbudowany przez architekta Domenico Trezzini, a jego budowa została ukończona w 1733 roku.


Historia: majestatyczna Katedra Świętych Piotra i Pawła ukazał się na stronie założonej w 1703 roku, drewnianych kościołów, który ukazał się na terytorium Hare wyspie w tym samym czasie z tworzeniem niedostępnych nasypów. Po uroczystym poświęceniu w czerwcu 1733 świątynia stała nienaruszona trochę ponad dwadzieścia lat, odkąd w 1756 roku jego budynek został zniszczony na skutek pożaru, co było spowodowane przez uderzenie pioruna. Ogień poważnie uszkodził wieżę katedry, i znajduje się na fasadzie kościoła kuranty, a tylko dwadzieścia lat później na budynku nowego zegarka mechanicznego. Występowali wybitny mistrz O.Krass Holandii i kuranty co godzinę grał hymn państwa rosyjskiego.

Piotra i Pawła jest często odwiedzany przez członków rodziny cesarskiej i usługi pogrzebowe są często obecne nawet cesarz. Królewski grobowiec został utworzony wewnątrz kościoła, gdzie szczątki członków cesarskiej rodziny, począwszy od Petra Velikogo. Od 1865 roku, stare nagrobki są zastępowane przez tego samego rodzaju białego marmuru sarkofagów, które są rzeźbione i złocone krzyże.

Od 1924 roku, wspaniały Piotra i Pawła stał się muzeum, ale wiele cennych przedmiotów, w tym rzadkich książek i przyborów srebro, mocy przekazywanej do innych kolekcjach muzealnych. Uwielbienie w luksusowym świątyni były ponownie przeprowadzane od 1990 roku, ale katedra wciąż nie traci swój status jako muzeum i unikalna kolekcja dla wygody zwiedzających zgromadził w swoim prywatnym pokoju.

Wnętrze: Piotra i Pawła w Petersburgu przyciąga gości z luksusowym wnętrzem i dekoracji wnętrz hal przypominających pałacu królewskiego. Pylony, malowane pod naturalnego marmuru, ograniczają wewnętrzną przestrzeń świątyni na trzy odrębne naw. Na ścianach budynku można zobaczyć obrazy religijne wykonane przez artystów G. Gsell, M. A. Zaharovym i A. Matveev, ponad sztukaterie A. Quadri i Rossi, ale prawdziwe „perły” staje rzeźbiony ikonostas.

Wyróżnia się elegancją linii i lekkości, a także typowym barokowym jasnym złocenia. Wszystkie ikony luksusu Ikonostas serwowane Moskwa główny A.Pospelov. Naprzeciw ołtarza zwiedzających świątynnych najlepszy w Petersburgu można zobaczyć piękne złocone ambonę, który jest ozdobiony rzeźbami dwóch aniołów. Carskie miejsce położone symetrycznie do niej i karmazynowy aksamit użyto do jego rejestracji, który pyszni haftowane dwugłowy orzeł i pozłacanej rzeźbione korony.

Bell Tower: odwiedzicie Piotra i Pawła, należy zwrócić uwagę na majestatyczną wieżę na 122,5 metrów, zwieńczony przez cienką złotą iglicą, ozdobione niezwykłą postacią latającego anioła. Iglica wieży została podniesiona wysoko Holender H. van Boles, a po urazie-angel weathervane w 1829 roku podczas ciężkiej burzy prac remontowych została powierzona Petru Telushkinu dekarz.

Aby wspiąć się na szczyt ostrej iglicy, mistrz wykorzystywane tylko linę, więc cesarz przyznawane za męstwo dzielnych dekarza. Więc pozwolono mu pić zupełnie za darmo w każdej restauracji państwa rosyjskiego. W roku 1858, część iglicy drewnianych konstrukcji zdecydowaliśmy się na zmianę do wytrzymałych części metalowych. Architekta struktura Zhuravsky przebudowany w kształcie ściętego ostrosłupa ośmiokątnym, który połączony jest za pomocą pierścieni.