598 Shares 4538 views

Jaki jest koszt budowy domu z bloki? Jaki jest koszt budowy domu bloki?

Budowa własnego domu jest zawsze towarzyszy wielu kwestiach. Najbardziej podstawowe z nich – finansowy. Wszystkich istniejących materiałów okazało się pozytywne w każdym bloku pianki względami. To nie jest zbyt kosztowne, praktyczne i trwałe. Ci, którzy go wybrać, nieuchronnie zmierzyć się pytanie, ile to kosztuje, aby zbudować dom z bloków piankowych. Nie ma jednej odpowiedzi, ale jest szansa, aby obliczyć indywidualnie i niezależnie od siebie.


Przybliżony koszt bloku pianki domu

Średni koszt budowy „box” mieści się w przedziale cenowym 300-600 tysięcy rubli. Dlaczego jest tak drogie? Kwota ta obejmuje nie tylko ściany, ale także fundamenty, piwnica, pod ramą dachu. Ale okna, drzwi, sam dach nie jest brane pod uwagę, tylko goły „szkielet”.

W zależności od regionu, odpowiednio, cena jest nieco inne materiały eksploatacyjne. Na przykład, w centralnej Rosji sześcian o bloki (28 sztuk) kosztuje około 3000-3500 rubli. W północnych regionach, cena jest nieco wyższa. W zależności od wielkości budynku, liczba partycji w nim, a cena waha się od bloki domowych.

fundacja

Od bloczków betonowych – materiał jest bardzo lekki, to nie ma potrzeby robić solidne podstawy. wystarczająco lekki obowiązkowej spoiwa wzmacniającego. Idealnie, na etapie projektu należy wyraźnie rozróżnić, gdzie i jaki rozmiar będzie lokal na ich obwodzie i uczynić fundament. To daje siłę i wytrzymałość strukturalną. Pomyśl o tym, zanim, jak zbudować dom z bloków piankowych. Koszt ten nie jest znacznie wzrosnąć.

rama dachu

Jak wysoko zrobić dach – czysto osobistą sprawę. Na przykład, może być wysoki, z oczekiwaniem, że nie będzie poddasze lub, wręcz przeciwnie, trochę. Koszt budowy domu z bloki oznacza, że około 5% kwoty pozostawi go do ramy dachu. W zależności od cen drewna na danym obszarze może przejść od 3.000 do 10.000 rubli.

Dom 9 * 8. Jak obliczyć kwotę?

Mając przybliżone wymiary domu, można dokonać prostego obliczenia. Tak więc, na początek trzeba poznać okolicę i obwód przyszłej struktury. Odbywa się to poprzez elementarnego wzoru matematycznego. Powierzchnia wynosi 72 metrów kwadratowych i obwód 34 metrów. Należy zauważyć, że druga wielkość jest nieco wyższa dla fundamentu – 42. Biorąc pod uwagę fakt, że minimalna szerokość do dokładnego budynków – 2 m. Koszt budowy domu bloków pianki składa się z piwnicy, ceny ramy dachowej, podstawy i ścian. Ostatnią – minus okna i drzwi. Na wylanie fundamentów, średnio zajmuje to około 100 tysięcy rubli, w zależności od cen na danym obszarze na materiale.

Żaden dom nie może być wprowadzone na gołej fundamencie. Potrzeba jeszcze co najmniej 5-6 cegły i cokół wysoki. To zajmie około 40 tysięcy rubli. Należy pamiętać, że jest to bez kosztów pracy. Zazwyczaj zajmuje około 30-50 budowniczych% ceny materiału.

Dalsze obliczenia wartości domu bloki zależy od liczby pięter budynku i wysokości ścian. Optymalnie, aby sufity trzymetrowej. Po pierwsze, na miejscu będzie łatwiej oddychać. Po drugie, z wystroju łatwo dostosować materiałów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wysokość ścian 3 metrów, a następnie bloki piankowe wymaga około 28 metrów sześciennych. Z małym marginesem. Na koszt wynosi około 100 tysięcy rubli. Nagie ściany bez wykończenia (zewnętrzny i wewnętrzny). I, oczywiście, bez otworów.

Okna i drzwi – minus

Aby ustalić z góry, jak wiele okien będzie w domu i jaki rozmiar są. Na budowę wielkości 9 * 8 optymalnie zrobić 5-6 średnich okna. Na przykład 1,5 x 1,5 m. Powierzchnia jednego okna. – Są to 2,25 m w domu 6. Tak więc, musimy odjąć 13,5 metrów kwadratowych murów obwodowych. Za pomocą prostych obliczeń okazuje się, że trzeba zapłacić o wiele mniej. Łącznie 88,5 metrów kwadratowych. Oczywiście drzwi są również konieczne, aby odjąć. Wielkość otworów drzwiowych i liczby zależy od chęci. Średnio można zaoszczędzić około 20-30 tysięcy rubli, co znacznie obniża koszty eksploatacji.

pokrywa podłogi

Ten artykuł koszty ruchu. To wszystko zależy od materiału. Coraz więcej ludzi, którzy zastanawiają się, ile to kosztuje, aby zbudować dom bloki są skłonni wierzyć, że sufit jest lepiej zrobić z płytek betonowych. Pod warunkiem, że w domu jest więcej niż jedno piętro. W innych przypadkach, dość standardowe podłogi drewniane. Należy zwrócić uwagę, w jaki sposób materiał jest przetwarzany. Na to zależy od okresu jej eksploatacji.

Ile pieniędzy zostanie wydane na ten temat? Dla domu z jednym piętrze – cena drewna. Jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość 9 * 8, to jest około 5-10 tysięcy rubli. Dla domu z kilku pięter – deski cenowych. To wszystko zależy od jakości materiału i regionu – od 10 do 50 tysięcy rubli.

rozwiązanie

Coś bez czego nie można zrobić w budowie domu – zaprawy cementowo-piaskowej. Konieczne jest nie tylko słuszne, ale również, aby wszystko, czego potrzeba. Dla przykładu, koszt worka cementu kosztować 200-300 rubli. Na budowę na dużą skalę, takie jak dom, to będzie wymagało około 100 worków. Ze względu na fundamencie. Za pomocą prostych obliczeń okazuje się 30.000 rubli tylko dla cementu. I jest nadal zobowiązany do piasku. Tutaj każdy decyduje za siebie: na zamówienie lub przynieść własne, jeśli to możliwe. Na przykład, na budynku wymaga co najmniej 1 tony dobrze przesianej piasku. Kupić lub wziąć siebie – swoją pracę. Średnio 1 tony piasku kosztuje 2-3 tysięcy rubli. To nie jest zbyt duży element kosztów, ale jest to miejsce.

izolacja

Po „okno” w domu jest gotowy, musi rozstrzygnąć. Bloczki betonowe – materiał, który ma dość mały, ale znaczący procent skurczu. Aby rozpocząć wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego, trzeba dać z domu około roku do zanurzenia. W tym czasie weźmie się pod własnym ciężarem końcowego kształtu, wysokości.

Zastanawiasz się, ile to kosztuje, aby zbudować dom bloki, to taki artykuł w budżecie jako grzejnik. Wybierz go – problem. Przede wszystkim dlatego, że istnieje tak wiele odmian. Home bloków piankowych jest celowe, aby wybrać lub pianki lub Angelina. Jeśli pierwszy wszystko jest jasne: to jest łatwe, nie jest oddychająca, trwała – że drugie trzeba odróżnić. Angelina – jest walcowana izolację, która działa na zasadzie termosu: ciepło z wnętrza nie daje, nie przegap zimno. Ponadto, odporna na wilgoć, jest łatwy w montażu (zamontowany na pistolecie zszywki, śruby), jest trwała. Kosztem materiałów różnią się niewiele: metr 30-50 rubli, w zależności od grubości warstwy.

przystrzyc

Być może wszystko jest ograniczona tylko przez swoich pragnień i fantazji. Tradycyjnie, jako materiał wykończeniowy do ścian z zastosowaniem płyt kartonowo-gipsowych. Po pierwsze, jest trwałe. Po drugie, jest to łatwe do zainstalowania. Po trzecie, mogą być nie tylko płaskie i gładkie ściany, ale także różne rodzaje poziomów niszach, nawet łuk. Jedyną wadą – kruchość materiału. Ale to nie jest tak istotne, biorąc pod uwagę, że masz zamiar wybudować dom z bloków piankowych. Cena średnio zwykłej arkusz płyty gipsowo-kartonowej jest około 200-300 rubli wodoodporny (do łazienki, na przykład) – 50-100 rubli. Ilość materiału zależy od wielkości domu i liczby kondygnacji. Zaleca się, aby kupić partie płyt gipsowo-kartonowych na pokój z małym marginesem jednym lub dwoma liśćmi.

Oczywiście rama jest wymagane dla wykonania ściany. Bez względu na to jak dokładnie zostały wycofane ściany. Metalu lub drewna – twoja sprawa. Koszt nie różni: od 100 do 300 rubli na metr szyny.

Należy zwrócić szczególną uwagę na projekt podłogi. Jeśli masz na myśli duże obciążenia (na przykład ogromne akwarium w pokoju), wskazane jest, aby dokonać wylewka betonowa. Jest to kosztowne i długie, ale długotrwałe. służb działających w tym przypadku nie mniej niż 50% kosztów materiałów. Jeśli jednak nie ma potrzeby robić wylewki, można zaufać dobrych starych podłóg wykonanych z desek. Pamiętaj gładsza niż podkładu, tym łatwiej położyć na niej wykładzinę w przyszłości. Pokrycie sufit może być zupełnie dowolna. Nie ma konkretnych porad i strona finansowa zależy wyłącznie od twojej zdolności.

wykończenie zewnętrzne

Bloki, mimo że jest trwały, odporny i do materiału naturalnego wietrzenia potrzebne wykończenie zewnętrzne. Co? Na przykład, tak popularne w tej chwili bocznicy. Metal droższe, ale bardziej trwałe i odporne na zużycie, z tworzyw sztucznych – budżet, łatwy w instalacji, trwałe. Ponadto, można po prostu tynku ściany i następnie malować. Średnio wykończenie zewnętrzne trwa około 50-150 tysięcy rubli, w tym dzieła mistrzów.

Zastanawiasz się, ile to kosztuje, aby zbudować dom bloki, należy pamiętać, że wszystkie koszty są szczególnie indywidualne. Średnio gołe „box” idzie 400 tysięcy rubli. Ale wszystkie inne koszty są znaczne: materiał wykończeniowy, okna, drzwi, pokrycia dachowe. Ile może kosztować mały dom bloki? W dniach 2-3 milionów. Nie taka duża kwota, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza jeśli podejście kosztów ostrożnie i mądrze. Nie skąpić na materiale, zależy od tego, jak długo będzie służyć i zabezpieczyć dom.