670 Shares 7722 views

Jakie są gałęzie psychologii?

Psychologia – jeden z młodą nauką, która jest aktywnie rozwijającym się we współczesnym świecie. Staje się coraz bardziej popularne, aby skonsultować specjalistów z tego profilu. Ale, aby go wybrać, trzeba znać psychologię branży, ponieważ każdy z nich studiuje jego zakresu.


Psychologia ogólna – jest podstawą wszystkiego. Że przemysł bada indywidualne pod względem osobowości i procesów poznawczych. Wszystkie nauki psychologiczne rozpocząć z psychologii ogólnej – to podstawa. Przez procesy poznawcze to uwagę, pamięć, postrzeganie, myślenie, wyobraźnię, mowę, sensacja. To dzięki nim, że człowiek może odbierać i przetwarzać informacje. Zgodnie z tą samą osobę zrozumieć wszystkie właściwości, które wpływają na zachowanie i sprawy ludzkie. Oznacza to, że ta instalacja, usposobienie, motywacja, temperament, charakter i wola.

Istnieje specjalna gałąź psychologii, która zbadania teorii i praktyki edukacji dzieci. Obejmują one psychofizjologia, psychologię społeczną, genetyczne, wiek, psychologii medycznej, Psychoterapia, psycho-diagnostyki. Każdy z nich posiada charakterystyczne cechy i jego zakresu badania.

Tak więc, psychologia społeczna wpływa na kontakty między ludźmi, w grupie, ich zachowanie w różnych sytuacjach. Jest to stosunkowo młody nauki psychologicznej. Ale to jest bardzo poszukiwanym obszar. Gałęzie psychologii społecznej obejmują psychologię społeczną grup, społecznej psychologii jednostki, jak i społeczną psychologię komunikacji i interakcji międzyludzkiej.

Wraz z rozwojem nauki zaczęły pojawiać gałęzie współczesnej psychologii. Oni także zaangażowany w badania niektórych problemów. Tak, psychologia rodzina rozwiązuje problemy stosunków rodzinnych i szacunek między małżonkami, rodzicami i dziećmi pomaga lepiej zrozumieć siebie. A Badania medyczne różne choroby psychikę, wpływ leków na człowieka i tak dalej.

Gałęzie psychologii wpływa na niemal wszystkie sfery ludzkiej aktywności: sport, praca, wypoczynek, i tak dalej. Ponadto, wiele z nich jest ściśle związana z innymi naukami. Na przykład, na skrzyżowaniu z nauk przyrodniczych istnieją gałęzie psychologii jako psychofizyki, psychofizjologii, zoopsychology, psihobiohimiya.

Aktywnie współpracuje z innymi naukami, to przecina się ze społeczeństwem. Przeznaczyć takich gałęzi psychologii, jako etnicznych, społecznych, ekonomicznych, politycznych, psychologii sztuki i psy holingvistika. Każdy z nich zajmuje się pytaniami.

Pomimo faktu, że psychologia – to nadal humanistycznych, jest aktywnie współpracuje z medycyny. Więc psychofarmakologia badania wpływu leków na ludzką psychikę. Pathopsychology zajmuje się problematyką rozwoju i różnych zaburzeń psychicznych. oferty Neuropsychologia z zagadnień związanych z pracą i funkcjonowaniem ludzkiego mózgu, a także bada co jej strony są odpowiedzialne za różne działania, emocji i uczuć doświadczanych przez jednostkę w danym momencie.