640 Shares 7722 views

Małpy wąskonose i jego podtypy

Old World małpy są dość liczne: w tym czasie zoologów stanowią 96 odmian. Osiedlili się wyłącznie we wschodniej półkuli (z wyjątkiem Mona małpy i zielonych małp. Byli w wieku XVII przywieziony z Afryki, a są one w pełni przystosowane do życia na tropikalnej wyspy na Karaibach). W przeciwieństwie anchorwhip małp Starego Świata mają podobne cechy anatomiczne człowieka. Mają 32 zęby (w anchorwhip – 36), niektóre z nich są pozbawione ogona, i tych, z którymi przebywał, nie używaj go podczas wspinaczki drzew. W większości gatunków miednica spełnia taką samą funkcję, jak w człowieku – wspomaga narządy wewnętrzne podczas chodzenia w pozycji wyprostowanej. Stary Świat dzieli się na dwie główne grupy: małpy Starego Świata i hominoid. Przeznaczyć kolejną trzecią parapitekovyh rodziny, który całkowicie wymarły.


Obszar dystrybucji tych naczelnych jest bardzo szeroki i nie ogranicza się do tropikalnego pasa. Oczywiście małpy wąskonose preferuje bogate owoce i wiecznie zielone lasy pokarm roślinny, ale występuje także na zewnątrz. Najbardziej na północ poglądy uznane japońskie Mago (39 ° z. Sh.). Od mrozów zimowych, które niekiedy sięgają -12 ° C, te małpy Oszczędzasz gorących źródeł. W Europie zachowane do dnia tylko jeden rodzaj – ogona małpa, który żyje w Gibraltarze (36 ° N ..). Dwa gatunki są również opisane żyjących w lasach iglastych Tybetu: wytrzymać surowy klimat kontynentalny pomaga małp gruby płaszcz.

Jest to głównie małych zwierząt, nawet w obrębie rodziny spełniają swoje maksym: najmniejsze są uważane na karłowatych małpa (35 cm), a największy małpy wąskonose – goryla (m, a 75 cm). Wszystkie naczelne z rodziny – .. z wąskich nozdrzy (z wyjątkiem tolstotelov z szerszym przegrody nosowej wszystkie one są dobowe Inną charakterystyczną cechą są woreczki policzkowe gdzie fałdy zwierzę „w rezerwie” jedzenie w bardziej swobodnej atmosferze, gdzie indywidualne. bez obawy, że żywność będzie zabrać rodzinę, ona dostaje to, gryzaki i zjada.

Małpy wąskonose – jak małpa i hominoid – ma dość dobrze rozwinięte mózgi. Ona używa różnych narzędzi do żerowania: kamienie złamać nakrętek, przykleja się do polowania węże. Naczelne czyste Smolny młode pędy z skorupie i popycha je do gniazda. Mrówki trzymać trzymać je lizać i małpy. Szczególnie uderzające jego umysłowych małpy. Goryle i szympansy mogą uczyć się języka migowego i komunikować się z ludźmi.

Stary Świat małpa rodzina z kolei dzieli się na rzeczywistych małp (obejmują one również makaki) i pies z głową (pawianów). Może dla wystaje do przodu dolnej części powierzchni, tworząc podobieństwo psiego pyska. Pawiany opracowali również kły, które pokazują one, jako symbol statusu społecznego lub zagrożenia jako zagrożenie dla wroga. Zamieszkuje ten małpy wąskonose w społeczeństwie o wysoko rozwiniętej hierarchii: paczkę każdego człowieka do kogoś stonowane i ktoś wygrywa. Zoologów uwierzyć, że taka hierarchia istniał w prymitywnych ludzi stada.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest hominidów czarna małpa, która nazywana jest także szympansy pygmy lub bonobo. Przez długi czas był uważany przez szympansy, a dopiero w 1957 roku, zidentyfikowane jako osobny gatunek. Jego skóra jest czarna (szympans zwyczajny – różowy), nachylona, wąskie ramiona i długie nogi. Publikuje szczekanie, szorstkie dźwięki. Bonobo zamieszkują rzeki Lualaba i Kongo. Do tej pory, to słabo znane gatunki, a jego populacja nie przekracza dziesięciu tysięcy osobników. Długie czarne włosy, z przedziałkiem pośrodku rozłamu w środku, czerwone usta na czarnym twarz, wysokie czoło i inteligentne oczy dać zwierzęciu całkiem ludzki wygląd.