218 Shares 4579 views

Łódź „Niemen 2”: specyfikacje, opinie. łodzie motorowe i łodzie

Łodzie „Nieman 2” cechy, które są znacznie lepsze w porównaniu do pierwszej serii, są kompaktowe, lekkie naczynie z wygladem zewnętrznym. Modyfikacja ma dobrej nośności, stabilności. Jest wygodny w obsłudze. Jeśli jest to pożądane, może zostać obniżona do wody we własnym zakresie.

Łódź ślizgał łatwo, opracowała projekt architektoniczny. jest stosowany w procesie produkcji jest odporny na korozję stop, który umożliwia jej pracę w wodzie soli i przechowywać w otwarte. W ciągu racjonalnego myślenia, jest przestronne i ma dużo miejsca do przewozu pasażerów i ładunków.

przeznaczenie

Zaktualizowana motorówka „Niemen” został pomyślany jako cztery spaceru i rybackiej projektu wszechstronny z kompaktowymi wymiarami, technologicznie bardziej skomplikowane, o wysokiej wydajności. Który został opracowany z uwzględnieniem nie do końca udanych prób ( „srebro”, „bursztyn”, „Niemen 1”). Założono, że dany statek może struganie z ekonomicznym silnikiem, „powiew”, mając jednocześnie mniejszą wagę i kontury niż tradycyjne „chetyrehmetrovki”.

Parametry techniczne i konstrukcja zaktualizowanej wersji są prawie takie same jak te z większych łodzi. Należy zauważyć, że wydanie nowej wersji jest udostępniana na liniach przenośnikowych z bazy technologicznej, wykorzystywanej w produkcji swojego poprzednika „Niemen”. W przeważającej części pomysł projektantów z powodzeniem realizowane.

Krótki opis łódź

Statek ma tradycyjną konstrukcję architektoniczną. Jest wyposażony w otwartym kokpitem i niszy pod silnikiem. Na pokładzie zainstalowano w dziobowej panoramicznym szkłem „Lobovyk”. W przeciwieństwie do zewnętrznej „Nieman 2” jest wysoka szyna montażowa.

Funkcja ta konstrukcja pozwoliła rozszerzyć przydatność kokpicie. Model bezpieczeństwa uległa poprawie ze względu na rzeczywisty wzrost wysokości płyt do 750 mm z oryginalnym zewnątrz dając nowoczesny kształt. Motorówki i „Kazanka-5” łódki „Dniepr”, „Ładoga”, „Krym”, która jest o wiele większa próbka pod uwagę, tylko nieznacznie przekracza jego kokpit rozmiar, który ma wymiary 1,8 x 1,25 m.

Wyposażenie wnętrz

Kiedy „Niemen 2” Przegląd łodzi, parametry techniczne, które znacznie zoptymalizowane, należy zwrócić uwagę na jego wewnętrznej przystawki. Pasażerowie są prowadzone na dwóch sztywnych, poprzecznych brzegach z wytłoczonego metalu. Stern również członkiem pokrycie szafkę. Cargo, narzędzia i inne urządzenia mogą być przewożone w specjalnej niszy dla Banku i pokładu na dziobie. Ponadto, istnieje kilka zagłębień do przechowywania różnych przydatnych rzeczy i łatwość konserwacji agregatu.

Motorowych „Nieman 2„są wyposażone w drewniane kraty dolnej sufitu. Stabilizatory i ochrony przed utonięciem są urządzenia, które są zamocowane pod łukiem pokładu w obszarze podprzedziału zmienna. Są one wykonane z pianki. Statek jest wyposażony w wiosła, liny, łopatka, łuk cumowanie rymom i kaczki.

obudowa

Element ten wykonany jest z materiału odpornego na korozję stopu aluminium-magnez o doskonałych parametrów wytrzymałości i plastyczności. Kadłub „Nieman 2”, cechy, które są przedstawione poniżej, są wyposażone w ostrych konturach zęzowych. W śródokręciu wskaźnik podoblenia wynosi 16 stopni w poprzecznicy – 8 °.

Typ podłużny Redzie otrzymuje przechwytujące, które przeciwstawiają żebra poprzeczne rozpraszanie przepływu. boule nieobecny statek, co dodatkowo zwiększa szerokość kadłuba na rufie. Aby zwiększyć pływalność rufie pawęży i na poziomie niszy pod silnik wykonana przez tłoczenie 50mm występ.

Krajowy motorówka „Niemen 2” ma jeszcze jedną funkcję. Jest to związane z podziałem na segmenty korpusu, które zbierane są w specjalnych pól. Pozwoliło to na wykorzystanie zgrzewania oporowego dla projektowania instalacji i uzdatniania łuk na sztywno zamocowanymi zestawów arkuszy. Takie podejście pozwoliło na zmniejszenie odkształceń spowodowanych przez spawanie, i uzyskać wspaniały prezentacji.

Przegląd łodzi „Niemen 2”: specyfikacje techniczne

Ważną zaletą danego statku jest dobrą stabilność i odporność na działanie wody. W pewnym zmniejszeniem obciążenia łodzi jest całkiem możliwe, aby pracować z ekonomicznego „powiew-12.” prędkością 27 kilometrów na godzinę (- 170 kg obciążenia) został opracowany w przeprowadzaniu testu.

Poniżej przedstawiono główne parametry techniczne łodzi motorowych:

  • Maksymalna szerokość i długość (mm) – 1400/3800.
  • Wysokość śródokręciu (mm) – 750.
  • Mokra Waga (kg) – 130.
  • Wydajność pasażerów (os). – 4.
  • Współczynnik wypełnienia (m) – 0,3.
  • Jednostka napędowa Reserve (L s ..) – 26,5.
  • tryb High-speed z silnikiem "Neptun-23" (minimalne / maksymalne obciążenie) – 43,3 / 38 km / h.

Kiedy fale do połowy statku ulega umiarkowany wpływ i może struganie bez narażania prędkości. W związku z tym ograniczania wysokości fal podczas operacji „Nieman 2” wzrosła do 0,5 m (dwa razy większa niż jego poprzednika).

ukończenie

Wielokrotnie przeprowadzone badania testowe „Niemen 2” statek, który uczestniczył innych doświadczalnych i handlowych statków i łodzi. Racing (1978), że dany statek stał się liderem w kategorii przyjazdów T-350 i T-500. Według ogólnej liczby występów w kilku dyscyplinach z załogą silnika „Neptun-23” zajęła drugie miejsce i zespół z „Vortex-25”, która odbyła się na trzeciej pozycji.

Recenzje właścicieli dodatkowo potwierdzają wszechstronność i praktyczność łodzi „Niemen 2”. To nadaje się do chodzenia i wędkowania. Wielu użytkowników zgłaszało dobrą wydajność wytrzymałość kadłuba, dynamiczne osiągi i przyzwoitą pojemność. Sądząc po opiniach, korzystne jest użycie statku do połowu zimowego. Łódź może łatwo wyciągnąć razem na stabilnej lodzie, a jeśli on nie przetrwa, rybak może po prostu położyć się na boku – nogi są suche.