708 Shares 4877 views

Jak gotować ciasto bez drożdży

Nie jest tajemnicą, że najbardziej popularne danie wśród ludzi na wszystkich kontynentach była, jest i będzie pizza. To smaczne danie – z tym stwierdzeniem jest mało prawdopodobne, ktoś będzie argumentować.


Jaki jest sekret pizzy? Oczywiście, jest on oparty. Jak można sobie wyobrazić, jest to nic innego jak ciasto. Tak otwarty, że ciasto do pizzy koniecznie obecny drożdże. Ale niektórzy ludzie uważają je za niebezpieczne dla zdrowia i dlatego wolą robić bez nich. Każdy wie, że w chwili obecnej nie są jeszcze inne drożdże zakwasu i używać drożdży chemiczną. Oni nie mają wpływu na ludzki organizm trudno nazwać pozytywnym.

Jak zrobić ciasto bez drożdży?

Wiadomym jest, że w przyrodzie istnieją naturalne drożdże. Z reguły są one hop. Ale oni nie są używane do wypieku chleba.

Ciasto bez drożdży jest przygotowany jak również ciasta drożdżowego. Nie musisz szukać jakiejkolwiek specjalnej receptury. Wszystko co jest potrzebne – to nieco zmienić swój skład.

Sekret tkwi w tym, że ciasto bez drożdży należy rozpocząć bez użycia chemicznych zaczyn który jest używany powinien naturalny zakwas. Ta rola może wykonywać na przykład jogurt.

W celu dokonania tego ciasta, trzeba wziąć nie więcej niż dwie szklanki kefiru lub jogurtu. W tym ostatnim przypadku trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jogurt nie był słodki. Ponadto, trzeba będzie stopione masło, łyżeczkę sody, soli, łyżka i pół kilograma mąki.

Mąka obowiązkowo przesiano i wymieszano z innymi składnikami. W powstałej masie dodawać stopniowo mąkę – do czasu, aż ciasto jest przekształcana w jednorodną masę. Ale ciasto bez drożdży w żadnym wypadku nie powinno być trudne, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na jego walory smakowe.

Gdy ciasto jest gotowe, nadszedł czas, aby rozpocząć wypełnianie. Jeśli chodzi o pizzę, polewy można robić, co chcesz – nie ma uniwersalnej recepty. Może to być mięso, boczek, cebula, różne warzywa, owoce – lista jest długa i na. Nie zapomnij o serze – go w żaden sposób, aby zapisać się na pizzę.

Ciasto bez przepisie drożdży nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, idealne do pieczenia pizzy. Jego receptura każda kobieta może mieć indywidualnie, dostosowując się do cech piekarnika. Najważniejsze – nie stosować chemiczne środki spulchniające i uciekać się do kefir starter.

Jak gotować ciasto bez drożdży w inny sposób? Jest jeden przetestowane i zatwierdzone przez wielu gospodyń domowych receptur.

Aby to zrobić, trzeba trzy filiżanki mąki, najlepiej korzystać z białej mąki, cztery łyżki cukru, pół łyżeczki soli, trzy łyżki kwaśnej śmietany, trzech czwartych szklanki mleka i trzy jajka.

Śmietana jest połączone z mlekiem, bitą z wyprzedzeniem jajka, sól i roztopionym masłem. Cała masa być dokładnie wymieszano i dodać do niego mąkę pszenną. Otrzymaną masę należy ponownie wymieszać. Należy działać szybko, aby ciasto nie jest rozciągnięta.

Gdy ciasto jest gotowe, włożyć do lodówki na pół godziny, po czym może być z pieca wszystko, co dusza zapragnie.

Ponadto jogurt jako naturalny środek zaczynu mogą być używane skrzepu. Musi dobrze wymieszać z jajkami i solą do smaku. Śmietana w tym przypadku miesza się z sodą i dać go parzyć. Masło jest niezbędne do stopienia, lekkiego ochłodzenia, a następnie powoli wylano do skrzepu dodanie śmietany, miesza się z napojem i cukru.

Cała masa musi być odpowiednio mieszać, dodając mąkę w razie potrzeby. Po tym można zacząć toczenia ciasta, przygotowanie nadzienia i pieczenia w piekarniku.

Co do zasady, jeśli ciasto jest przygotowane bez użycia drożdży, to zawsze jest szczególnie bujna.