117 Shares 6074 views

„Stigmata” – rosyjskiego zespołu kierunki metalcore

Współczesna muzyka prezentowane różnego rodzaju artystów i kolektywy. Szczególne miejsce zajmuje w różnych kierunkach, których istnieniu często miłośnicy tej formy sztuki po prostu nie wiem. Przykładem jest „Stigmata” – stosunkowo nowy zespół na scenie muzycznej. Założona w 2000 roku, pozostaje popularny do dziś. W tym artykule postaram się poznać ją lepiej.


Co to jest „Stigmata”?

To nie jest fenomen religijny. Według jednego z członków zespołu Denis, nazwa została wybrana w oparciu o warunki ich czytelności, eufonii i łatwy memorability. Należy zgodzić się, to jest bardzo ważne. zespół rockowy, który ukazał się w Petersburgu, dołączył stylów alternatywnego metalu i metalcore – kierunki, rozpoznawalnych w wąskich kręgach.

Staje się poszukiwanie

Przez pięć lat, personel zaangażowany w badanie najbardziej odpowiedniego stylu. W tym samym czasie grupa, która obejmuje solistów Denis Kichenko i Tarasa Umanskogo, koncertował w północnej stolicy, wraz z innymi, już zdobył sukces z grup odbiorców – „Genome” i amatory. wytwórni Records „Pułapka”, zaangażowani w niekonwencjonalnych kierunkach, zaproponował zespołowi nagrać swój debiutancki album. Tak więc „przenośnik marzeń” ukazał się w 2004 roku. Zespół udał się na pierwszą trasę, a także wygrał możliwość wspólnego działania z zespołem na festiwalu naiwny przesmyku. W tym okresie nie są pierwsze wentylatory, fankluby i wywiady. Dziennikarze zadać pytanie, co stanowi „Stigmata”. To, jak jesteśmy pewni soliści, alternative metal, instrumentu bazowego, do którego dodać dysk i akustykę.

Najważniejsze – nie zatrzymują

Zasada ta chłopaki trzymać w swojej przyszłej pracy. Są one całkowicie pochłonięty muzyką, nowymi piosenkami, próby, nagrania …

Od lipca 2005 roku zespół zajmuje drugą płytę, która otrzymała później nazwę „Zupełnie jak miłość”, a sześć miesięcy później przychodzi DVD koncertowe „Pieces of Life”, która obejmuje, oprócz piosenek, zza kulis, wideo, archiwów osobistych, wywiadów. W tym samym roku, perkusista Nikita ustępuje Filipa, który przeszedł z „Perimeter”. Nowy zespół line-up kontynuuje pracę.

nowe funkcje

Zespół wydał kilka singli, a także uczestniczy w dorocznej premii muzyki alternatywnej i nie został jeszcze wybrany poza Petersburgu. „Stygmaty” Piosenki są otwarcie akt dla innych zespołów, festiwal rockowy „Skrzydła” oferuje grać na scenie z „Alice” i „Pleymo”. W 2007 roku zespół jest zainteresowany Navigator Records, która oferuje nagrać i wydać swój trzeci studyjny album, nazwany zespołem. Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych płyt, co potwierdza dużą liczbę kopii, milion pobrań w Internecie i pozytywne reakcje słuchaczy i krytyków. „Stigmata” – grupa, która organizuje wycieczkę na dużą skalę w krajach sąsiednich, zyskuje zwolenników nie tylko w swoim kraju. Na koniec wycieczki w Petersburgu ostatni koncert później wydał w odrębnym komunikacie.

To moja droga – jeszcze lepiej, jeszcze lepiej!

Do roku 2009, niewielkie zmiany występują w grupie znowu: w miejscu pojawiają się nowe gitarzystów. Rekord zespół jest „My Way”, a następnie przez wielką klipu. Zwracając uwagę zmiany, dziennikarze atakują zespół z jednym pytaniem: „Co stało się obecnie” Stygmaty To jest – bogaty i dynamiczny dźwięk i głębokie teksty i ciekawe rozwiązania „?”. Grupa nie stoi w miejscu, stale się poprawia, próbując swoich sił w czymś nowym, co z pewnością nie może przejść bez echa.

Do roku 2012, zespół koncertował, w tym na Dalekim Wschodzie, na Syberii, w Rosji, jak również wiele aktów klubów moskiewskich i festiwali, wśród których „obok świat”, „Invasion”, „Windows” .. Piosenka „wrzesień” najpierw pobiera AirPlay na " maksymalny „radio.

Działki piosenki – na prawdziwej historii

Do września 2012 roku, „Stigmata” wydany single „Do dziewiątego etapu” i „Kamikaze” i usuwa je klipów. Prezentacja płyty później idzie „Na podstawie prawdziwej historii.” Rok później, zespół jedzie na wycieczkę, poświęcony 10. rocznicy działalności twórczej. W koncercie, soliści pozwalają widzom wybrać kompozycję.

W tej chwili grupa nie wydała żadnych albumów. Ale próbował rękę w wersji akustycznej, dając koncerty w dwóch rosyjskich stolic. Być może następna płyta będzie utrzymana w tym samym duchu. Pozostaje życzyć powodzenia, bo „Stigmata” – grupa, która jest uważana za godnym reprezentantem kierunku.

Metalcore: założyciele i następcy

„Stigmata” wchłania ogromną gatunek podłączenia kilku miejscach: Hardcore punk, alternatywa i ekstremalnego metalu. Muzyka, nie nadaje się dla każdego! Ale można mieć pewność, że ma mnóstwo fanów. Ten gatunek – metalcore – urodzony za granicą z takimi zespołami jak: „Ziemia kryzysu”, „Integrity” i „Sepultura”. Charakteryzuje się ona powoli, a czasem powolne riffy, które brzmią dodaje powagi i brutalność. W koncercie, może towarzyszyć moshem, która jest specjalny taniec z agresywnymi ruchami w rytm wykonania.

Co rosyjski zespół metalcore można znaleźć dzisiaj? Przedstawiamy najpopularniejsze zespoły muzyczne krajowe: "Kryzys", "Mary King", "Arktyczny podmuch", "Afterwind", "Pepel", "The War I płaca", "Jutro Rain", "My Skyline Keeps You", " związany Suffer „” ctrlBrain „” amatory „” Rashamba „i wiele innych, co dowodzi znaczenia metalcore gatunku.