493 Shares 5340 views

Krzywić: użycie synonimów frazeologicznych

Wyrazistość języka rosyjskiego jest często bardzo trudne do zrozumienia nie tylko obcokrajowców, ale nawet rodaków. Ogromna ilość graficznych wyrażeń potocznych frazeologii, wariantów, podwójne i potrójne znaczeń zamienia ją w skomplikowanym labiryncie. Na przykład, bardzo prosta fraza „krzywić” w rzeczywistości okazuje się być bardzo interesujące dla badań lingwistycznych. Jak używać tego wyrażenia, prawda? W niektórych przypadkach lepiej jest wybrać synonim?


ekspresyjne mimika

Pierwszym z nich jest, oczywiście, opis synoptycznej ekspresji, co oznacza wiele różnych emocji. Jak i dlaczego może krzywić? Jeśli zmniejszysz brwi do nosa w dół, mamy gniewny wyraz twarzy, to w większości przypadków i mieć na uwadze przy użyciu wyrażenia przed nami.

Można krzywić, nie tylko w zły nastrój. Wiele osób w ten sposób wyrażając swoją koncentrację, powagę, zamyślenie. Twarzy manifestacje niejednoznaczne, osoba może zastąpić emocji lub połączyć je w sposób najbardziej szczególny sposób. W literaturze jest powszechne – mocne urządzenie artystyczny – wyrażenie „śmiech przez łzy”, gdy ktoś nie śmieje, bo był zabawy i smutku lub bólu. Prawdopodobnie każda osoba znajdzie się w pamięci sytuacji, gdy twarz nie była, co się dzieje w mojej duszy, i bardzo różne uczucia jako maskę ochronną.

Korzystanie opisy mimiki w określonych fraz

Warto zauważyć, że samo w sobie jest wyrazem „dezaprobatą” jest zbędne, bo nic innego nie będzie działać z dezaprobatą. Nie można zmarszczył policzki, uszy i usta – odbywa się to wyłącznie brwi. W tym przypadku, oczy, uśmiech, czy tylko poglądy mogą być ponury, czyli dopasować emocje, w których ludzie po prostu zrobić charakterystyczny grymas, wyrażając swój nastrój.

W niektórych przypadkach, opisujące mimika wyrażenia są używane w literaturze, albo po prostu w życiu codziennym? Po prostu nie można zrobić „grymas” bez zwrotów? wartość Phraseologism jest bezpośrednio związane z podstawową emocji, który towarzyszy grymas. Dlatego często można usłyszeć porady nie krzywić się nawet w stosunku do niewidzialnego rozmówcy, przez telefon lub w komunikacji wirtualnej. Wyrażenie „Teraz dzianiny brwi” jest używany w znaczeniu „i teraz on jest zły” (lub obrażony lub tęsknić).

Różne sposoby krzywić

Aby podkreślić odcienie emocji, często używany przymiotnik kwalifikacyjnego. Zmarszczka może być groźny, zły, rufa, smutny, smutny, zabawy, skoncentrowane, ustalona. W razie potrzeby, można wymyślić swój własny sposób i przyczynę dla określonego wyrazu twarzy, a żaden z nich nie byłoby dziwne, bo ludzkie emocje nie mogą być uznane za jednoznaczne.

Stosowność użycia wyrażenia

Jeśli poezja i literatura może używać idiomów dla obrazów i narracji wypukłości, w niektórych przypadkach, zaleca się, aby zmienić tekst, który nie ośmieszyć. Oficjalny adres nie jest zalecane wizerunek artystyczny – są uznane za nadmierne i niestosowne, więc trudno się prawnik może doradzić kogoś „grymas”. Synonimy powinien wybrać takie, aby uniknąć czytania dwoistość, jest dopuszczalna dla rozrywki lub tekstów w wysokiej poezji.

Warto pamiętać, że jest to idiom emocjonalne, zwłaszcza jeśli mówimy o pisemne oświadczenie. Samo czytanie dodaje emocji, które będą zadawać w wydźwięku, a jeżeli uzna, że prześladowane przez niego, będzie to winić tylko kompilator tekstu. Więc zamiast „nie krzywić,” lepiej nie pytać szczerze urażony, przeprosić i dojść do porozumienia.

Pomaga uniknąć nieporozumień słowo wskazujące emocje, które zostały wymienione powyżej w postaci przymiotników. Nie „brwi zmarszczył gniewnie” i „zły”. W większości przypadków to wystarczy.

wyrażenie przenośne

Tworzenie obrazów artystycznych idiomów są instrumentem najbardziej błogosławionym. Pozwalają one na identyfikację emocji w ciągu zaledwie kilku uderzeń, co stworzył pisarz lub poeta zdjęcia ożywają, zaczynają oddychać, pełen kolorów. „Marszcząc brwi” – idiom z ciemnym kolorze emocjonalnego i ciężką, więc jeśli poeta ponury wieczór przypisać wyraz twarzy, to nie ma żadnych czytelnicy zakłopotanie, z drugiej strony, nie ma głębokie zrozumienie. Pomimo faktu, że PM nie ma twarzy, brwi, nie miał nic do boczyć.

Krzywić w sensie przenośnym, można wszystko – na sosnowy las, niebo, wieczorem wiatr. Gdy poeta opisuje ponury dzień, że on ma na myśli tylko te emocje, które pojawiają się od obserwatora. Podczas tworzenia dzieła literackiego, autor może być nieco ponieść graficznego wyrazu, a następnie staje się trudne uporządkować zbieraniną metafor, za który pokonał cel. Z umiarkowanym wykorzystania tekstu, wręcz przeciwnie, staje się konieczne, aby mieć wpływ na jakość czytnika i przynosi radość.