651 Shares 3373 views

Jak i kiedy przesadzić storczyka?

Przy zakupie jednego z najlepszych roślin, storczyki, można mieć pewność, że będzie to cud natury na długi czas, aby cię zadowolić swoich niezwykłych kolorach. Jednak bez względu na to jak smutny, i to piękno znikną z czasem. Ale, że w przyszłości to wspaniała roślina może udekorować swoje mieszkanie, konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków do życia, ale również wiedzieć, jak i kiedy przeszczep storczyków prawidłowo. W ogóle, technik transplantacyjnych i opieki dla większości gatunków tych kolorów są takie same. Różnice mogą być tylko w wyborze pojemności podłoża i składników tworzących.

Czy muszę repot orchidei?

Przesadzanie storczyków – to nie jest tak częste, ale bardzo potrzebne. Było już po przeszczepie, a zmiana zakładu podłoża dostaje nowy impuls dla zdrowego wzrostu. Jeśli nie wiadomo, kiedy do repot orchidei, to lepiej skonsultować się w tej sprawie z ekspertami w sklepie przy zakupie roślin. Zmiana podłoża jest warunkiem koniecznym do przeszczepu od ostatecznie rozłożenia i szlifowania starego podłoża, osiada i staje się gęstsza. Ze względu na to wszystko jest uszkodzony system nawadniania, w wyniku uszkodzenia korzeni roślin. drobnych cząstek gruntu (głównie kory sosnowej), tworząc gęstą warstwę, zaczynają zatrzymuje wilgoć dłużej, a jeśli zachować regularny system nawadniania, korzenie storczyków może po prostu gniją.

Podczas przesadzania storczyki?

Odstęp między transfery storczyków w dużej mierze zależy od zastosowanego materiału. Należy pamiętać, że zniszczenie chipsów kokosowych jest powolny, mieszanka torfu – nieco szybciej i kawałki kory sosnowej rozbić dość szybko. Dlatego taki czy inny storczyki transplantacji przeprowadza się regularnie. Jeśli niedawno zakupione kwitnienie storczyków, czekać aż okres kwitnienia jest ponad, i wtedy już nie można odgadnąć, kiedy przeszczep orchidei. Zrób to od razu. Tylko nie zapomnij, aby sprawdzić stan systemu korzeniowego „nowicjusz”, aw razie potrzeby otrzymać pomoc medyczną niej. Jeśli masz już kolekcję storczyków, zaleca się, aby przeszczepić wszystkie rośliny w tym samym podłożu, jak to będzie stworzenie jednolitego systemu nawadniania.

Przeszczepienie „stulatków”

Najlepszy czas do przesadzania Twój dom stulatków-storczyków jest okres, kiedy roślina ma kwitło i wszedł w nową fazę intensywnego wzrostu. Zazwyczaj procesy te rozpoczną się wiosną, kiedy są świeże liście, korzenie storczyków lub pseudobulwy. Ponadto, nie ma potrzeby, aby spekulować, kiedy przeszczep storczyków, czy roślina jest zarażony pasożytami. W tym przypadku całkowicie usunąć starą fabrykę korzenie podłoża należy dokładnie sprawdzić i usunąć wszystkie „najeźdźców”. Przesadzanie wykonuje się na nowy pojemnik i świeże podłoże. Nie należy również zrobić bez przeszczepu, aw przypadku nagłego więdnięcie roślin. Nie bój się przesadzają chore rośliny, powodując u niego stres, jakby chciał opuścić storczyków w tych samych warunkach, to może po prostu zostać utracone, i będzie miał szansę odzyskać.