132 Shares 6444 views

Kazań: Krajowe Centrum Kultury jako strażnik tradycji i zwyczajów

Przyjeżdżając do Kazana, Narodowe Centrum Kultury warto odwiedzić jedną z pierwszych. Jest to kompleks, będący wielodyscyplinarną instytucją kultury. Składa się z muzeum narodowych kultur i stowarzyszenia kulturalno-masowego.


Lokalizacja centrum

Instytucja jest stosunkowo młoda, założona w 1991 roku. Zostało powierzone funkcje o charakterze kulturalno-oświatowym, rozrywce edukacyjnej i rozrywkowej.

Podobnie jak wiele budynków, uosobieniem Kazana, centrum ma jasny i oryginalny wygląd. Chociaż budowla spadła w dość trudnych czasach, budynek jest monumentalny i niezapomniany. Na jasnych, pomarańczowych ceglanych ścianach wyraźnie widoczne są ilustracje transparentów.

Nie tylko plac Sultan-Galiyev czyni taki rozpoznawalny Kazan. Narodowe Centrum Kultury, którego adres jest ul. Puszkina 86, znajduje się w pobliżu tego głównego widoku miasta. Dlatego turyści z pewnością odwiedzą instytucję kultury, która regularnie organizuje ciekawe wydarzenia.

Podjęte działania

Poza rozpoznawalnym rozwiązaniem architektonicznym centrum słynę z regularnych spotkań międzynarodowych konferencji na różne tematy. W tym kontekście zawsze są tu ciekawe osoby, a pracownicy są gotowi na przyjęcie gości na najwyższym poziomie.

Aby utworzyć całą opinię, należy odwiedzić Narodowe Centrum Kultury. Kazan, którego opis życia jest bardzo ciekawy, bardzo starannie objawia się w zebranych eksponatach. Pracownicy muzeum, znajdujący się w centrum, starannie i starannie zbierają różne rzeczy związane z przeszłością miasta. Kazań był zawsze znany z tradycji historycznych. Narodowe Centrum Kultury, oprócz prac muzealnych, prowadzi aktywną propagandę narodowych zwyczajów, tradycji i stylu życia rodzimych narodów tatarskich.

Miejsce dziedzictwa kulturowego

Kazańskie Centrum Kultury posiada wszystkie warunki do organizowania spotkań dyplomatycznych i kolacji. W tym celu:

 1. Marble Hall, którego powierzchnia wynosi 190 metrów kwadratowych. M.
 2. Sala wystawowa o łącznej powierzchni ponad 408 metrów kwadratowych. M.
 3. Galeria balkonów – 160 metrów kwadratowych. M.

Dla uczestników spotkań i konferencji, programy koncertowe są stale organizowane. Goście z całego świata mogą korzystać z pokoju gościnnego. Sala wykładowa zapewnia spotkania naukowe.

Dla miłośników centrum, radości mieszkańców i turystów miasta na placu w pobliżu Narodowego Centrum są zorganizowanymi targami. Dla wygody gości, kawiarnia NCC "Kazan" wyposażona jest w przytulne restauracje i sklep z pamiątkami.

Struktura Narodowego Centrum "Kazań"

Do tej pory centrum jest instytucją wielokulturową, która prowadzi pełnoprawną pracę ożywienia narodowych zwyczajów. Centrum składa się z:

 • Muzeum 1000-lecia Kazania;
 • Muzeum A. Mazitowa;
 • B. Muzeum Urmanche;
 • Galeria-studio I. Zaripov;
 • Galeria zdjęć K.Vasilyeva;
 • Społeczeństwo filharmonii miejskiej;
 • Odbiorcy edukacyjni i wykładowi;
 • Sale koncertowe;
 • Infrastruktura usługowa, w której znajduje się restauracja, bar, saloniki i sklep z pamiątkami.

Reprezentujący Kazańskie Centrum Kultury oferuje współczesnych artystów, muzyków, fotografów, rzeźbiarzy. Wszyscy utalentowani ludzie mogą umieścić swoją pracę w centrum. Głównym warunkiem stworzenia ekspozycji jest odrodzenie więzi międzyetnicznych i kulturowych.

Ekspozycja na 1000-lecie Kazania

Od 25 sierpnia 2005 r. Kazańskie Centrum Kultury prezentuje niepowtarzalną ekspozycję przygotowaną na 1000-lecie najstarszego miasta. Kazanie ujawnia się jako wyjątkowa stolica narodu tatarskiego poprzez skrupulatnie zgromadzone materiały z próbki dokumentalnej i artystycznej.

Zebrane materiały dowodzą, że Kazań był miastem zjednoczonym z Tatarami. Już później dołączyły do nich ludy wołgi, przekształcając miasto w centrum kulturalne Rosji.

W halach kompleksu muzealnego prezentowane są unikalne eksponaty. Tutaj możesz zobaczyć:

 • Najstarsza antropomorficzna figura miniaturowa;
 • Kolekcja srebra Sasanian;
 • Monety złotego hordy;
 • Oryginalny fortepian, na którym S. Rakhmaninov towarzyszył podczas koncertów F. Chaliapina.

W centrum ekspozycji tron, dumnie się rozbawia, tron, na którym siedzieli władcy miasta. Jest otoczony przez malownicze panele z widokiem na starożytne Kazań i przedmioty codziennego życia.

Szczególnie interesujące jest korona potężnych khanów. Jest znany jako czapka Kazań. Wystawa posiada również Narodowe Centrum Kultury "Kazań"

Komentarze pozostawione przez odwiedzających muzeum często zauważają, że kierownictwo stara się nie tylko znaleźć i zachować starożytne rzeczy i dokumenty. Pracownicy starają się odbudować utracone rzeczy historyczne na zawsze.

Centrum Komunikacji Międzynarodowej

Dzięki opiniom Centrum odwiedzają nie tylko turyści z Rosji. Goście z zagranicy często odwiedzają kompleks muzealny, więc wycieczki prowadzone są nie tylko w języku tatarskim i rosyjskim, ale również w języku niemieckim i angielskim.

W halach muzealnych można oglądać wystawy sztuki i historyczne. Organizowane są wieczory literackie, koncerty muzyki klasycznej, spotkania z ciekawymi ludźmi. Dla zainteresowanych uczestniczą zajęcia mistrzowskie nad haftem, grafiką, mozaiką skórzaną.

Narodowe Centrum Kultury "Kazan", którego fotografię zaprezentowano w artykule, jest czynne codziennie, z wyjątkiem poniedziałku.