93 Shares 6088 views

Czy istnieje wirtualna miłość?

Postęp nie stoi w miejscu, a teraz i uczucie przeniesiony z rzeczywistości wirtualnej przestrzeni. Zamiast udać się do parków, kawiarni, sportploshadki lub w bibliotekach, godzina młodzież siedzi przy komputerze, komunikując się w czatach, ICQ, forach i portalach społecznościowych. Nic dziwnego, że również miłość przeniósł się z Internetem, a wraz z nimi – i miłość.


Wirtualna miłość – to jest ugruntowane pojęcie. Jasne dla wszystkich – to jest miłość, zbudowany w Internecie, miłości, która rozpoczęła się, gdy lud widział siebie tylko w fotografii. Ale niech nas nadal być jasne: nie ma miłości wirtualne, wirtualna komunikacja jest. A miłość – jest zawsze prawdziwe uczucia. Przynosi radość lub ból, zmusił do uśmiechu lub nerwowego. Jednocześnie psychologowie uznają, że wirtualna miłość – to zależy od osoby, z którą komunikuje się za pośrednictwem Internetu. W prawdziwym życiu, nigdy nie można spotkać, ale emocje, które wywołuje rozmowę z nim, są bardzo realne.

Brak wirtualnej miłości jest to, że rzadko staje się rzeczywistością. Faktem jest, że gdy mamy do czynienia z osobą, tylko za pośrednictwem korespondencji, możemy stworzyć obraz, który nam się podoba siebie. I człowiek „z tyłu monitora” nie jest prawdziwe. Nie jest konieczne, że on kłamie, tylko że on też chce Ci się podoba, i odgrywa rolę, przypisując sobie te cechy, które w rzeczywistości nie jest. W Internecie możemy myśleć dla siebie żadnej historii, każdy obraz – i dla siebie, i dla osoby, z którymi korespondencję.

Kto jest zagrożony przeżyć wirtualną miłość?

Niech po prostu zdefiniować: wirtualne randki i wirtualny miłość – to nie jest to samo. Każdego roku w naszym kraju rośnie liczba ludzi, którzy spotykają się w Internecie – w sieciach społecznościowych, forach, nawet na specjalnie stworzonej do tego serwisach randkowych. W USA, na przykład miłość stały się normą, a mimo wielu negatywnych opinii, daje pozytywne rezultaty. Takie wojownicy datowanie ma zdecydowany plus. Są wygodne dla osób, które ze względu na kilka powodów, rzadko uczestniczą w miejscach publicznych i nie są w stanie znaleźć partnera w kręgu. Dla tych, którzy przyszli do życia w nowym miejscu, dla tych, którzy czują się nieswojo, kiedy spotkanie w realnym życiu. Większość z nich po prostu wybiera się obiektywnie korzystne dla niektórych kilka kryteriów. Są ludzie, którzy przeżywają rzeczywistość kompleksów ze względu na niektóre z ich cech. Na przykład, bardzo inteligentny i ciekawy dziewczyna nikt nie chce do zapoznania się ze względu na jego brzydki wygląd, nawet nie starając się ocenić jej wewnętrzny świat. Lub, wręcz przeciwnie, w bardzo pięknej dziewczyny przyciąga tylko wygląd, a nie jeden facet nie zauważy jej umysł i talent. U mężczyzn problemy są najczęściej związane z pieniędzmi. Ponadto, jak pokazują statystyki, większość ich nadmiarze, niż wadą. W Internecie są przyjaciele, którzy w życiu już do czynienia z kobiecego egoizmu i zdecydował, że potrzebuje jednego, że docenią go jako osobę, a nie workiem pieniędzy.

I tylko niewielki procent ludzi zdolnych przeżyć wirtualną miłość. Są to ludzie, dla których życie wirtualne mogą zastąpić prawdziwe. Oni nie mają żadnej motywacji w prawdziwym życiu, a są one bardzo często sam. Brak komunikacji prowadzi je do Internetu, gdzie komunikacji w obfitości. A jeśli brak komunikacji towarzyszą również zwątpienia i kompleksów (i najczęściej przypadku), to wirtualna miłość staje się dla nich jedyną możliwą. I rzeczywiście, gdy komunikuje się w Internecie nie trzeba się zastanawiać, jak to jest możliwe, aby udowodnić swoją miłość i najlepsze deklarację miłości – wystarczy napisać o nim, dać wirtualny kwiat lub serce.

Wirtualny miłość jest niebezpieczna, ponieważ powoduje uzależnienie. Nie ma nic łatwiejszego niż gra wystarczająco, usuwane swój profil z serwisu randkowego lub sieci społecznych, a człowiek, który był przywiązany do ciebie, nagle zostawić w spokoju i ze złamanym sercem, bez szansy po prostu porozmawiać z przedmiotem jego miłości. Ale takie „po prostu gra” w sieci zbyt wiele.

Jest jeszcze inny problem. Nawet jeśli uczucia są wzajemne, przejście rzeczywistością dla takich ludzi są trudne. Nie jest to zaskakujące, ponieważ obie mają się rozstać ze swoimi złudzeniami. I tak wielu z nich nigdy nie spotkać, wolą trzymać swoje marzenia …