600 Shares 4736 views

uraz kolana: co zrobić ze szkodą

Niestety, urazy występują w zasadzie nas nie są tak rzadkie. Nasz motyw – uraz kolana. Co jeśli ruchu – życiu: to jest nasza rzeczywistość. Jednak zły ruch może przyczynić się do niektórych problemów. Dziesiątki ludzi codziennie szukać pomocy u lekarza z obrażeniami: złamanie podudzia, rozciągania więzadeł kontuzji stopy lub kolana.

Co, niestety, codziennie, eksperci włożył wiele innych diagnoz, o wiele bardziej poważne. Pojęcie „siniaki” Wielu ludzi kojarzy się z prostego urazu, w porównaniu ze złamaniem. Jest to jednak często może powodować poważne choroby, jeśli czas nie zapewnia odpowiedniej opieki.

Powinienem powiedzieć, że takie urazy zdarzają się dość często, i są narażone na nich głównie dwie duże kategorie osób – dzieci i sportowców. Pierwszy – ponieważ jest bardzo mobilny charakter. Te ostatnie są na ryzyko zranienia, ponieważ dużo czasu na treningach, spotkaniach i konkursach. Silny uraz kolana mogą być przygotowane w konwencjonalny upuszczony lub wpadł, gdy spadł na coś twardego (na przykład – lód) lub trafić na coś z wielką siłą. Czasami nic nie zwiastuje niebezpieczeństwo, i nagle – uraz kolana.

Co należy zrobić, aby go rozpoznać? Co to jest stłuczenie? Jest to znaczna odchylenie wspólnych kości od siebie, co powoduje zerwanie więzadeł, ich zatrzymanie. Uraz ten jest zwykle towarzyszy bardzo silny ból, czasami powodując nawet stan szoku i utraty przytomności.

Uszkodzony przegub zazwyczaj zwiększa się rozmiar (pęcznieje), malowane w różnych kolorach – na purpurowy i fioletowy na zielonkawy. W tym wypadku, poszkodowany jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do poruszania się. Wynika to z faktu, że wspólne zgromadzić dużą ilość krwi, która utrudnia pracę mięśni i charakteryzuje się również silnym bólem. Tak więc, jeśli lub ktoś kogo znasz doznał kontuzji kolana, co zrobić, aby zmniejszyć ból? W pierwszej kolejności – do zimna. Im niższa temperatura, tym lepsze (nie burtę). Zimno zmniejsza szybkość przepływu krwi do uszkodzonego obszaru, a zatem nie zwiększa skalę urazu. Aby zmniejszyć ból powinny również zapewnić spokój ofiary i podnieść rannego kończynę, jak to możliwe. Konieczne jest także jak najszybciej zadzwonić Brygady „pierwszej pomocy”.

Lekarze z pewnością wiedzą, co zrobić z taką diagnozą jak posiniaczone kolano. Leczenie odbywa się w zależności od stopnia nasilenia. Specjaliści w przyjęcia pacjenta z tych urazów zwykle leczone kończyny uszkodzone przeciwbólowe oraz środki przeciwzapalne, należy szczególną maści. Po tej procedurze jest najczęściej tzw wysysających krew z stawu. Następnie mocno bandaż jest stosowany w celu przyspieszenia odzyskiwania więzadeł. Większość czasu pacjent powinien być w stanie spoczynku. W późniejszych etapach odzyskiwania przypisany fizjoterapii.

Zatem uraz kolana – to poważny uraz, który wymaga natychmiastowej pierwszej pomocy i konsultacji specjalistycznych. Ten ostatni jest zawsze lepiej zająć, bo jeśli nie ma pewności co do diagnozy, często jest to tylko w stanie zrobić wiele szkód.