831 Shares 9795 views

Samburu – jagoda wielkości wiśni

Niedawno, w naszych ogrodach frontowych pojawił egzotyczne, mało znany berry nazwie Samburu. Jest często mylony z jagodami, zwracając uwagę na pewne podobieństwo. Ale w rzeczywistości jest to bliski krewny pomidor, papryka, Physalis i ziemniaki. Samburu – jagoda, należący do rodziny psiankowatych. Jej lecznicze i dietetyczne właściwości cenione obecnie w Rosji.

Przywiozłem tego rodzaju znanego hodowcy na początku 20 wieku. Skrzyżowane dwa różne dzikie psiankowatych, dotarł oczekiwany rezultat – skromny, wielkoowocowych, zielony olbrzym. Szczotki z jagód 10 sztuk w każdej wdzięcznie zwisają z czworobocznym macierzystych. Jego dziecko, nazwał jagody słonecznych. To kwiaty i dojrzewa Samburu stale aż do końca jesieni. Jeść to może być tylko całkowicie dojrzałe.

Po otrzymaniu od prekursorów o wysokiej wydajności, łatwości uprawy, niezwykłego smaku, Samburu – „jagoda Soltsna” – stopniowo zaczęły walczyć o postsowieckim na działkach. Owoce rozmiar większy wiśniowy podobne do małych pomidorów gospodyń domowych, są stosowane do wytwarzania korków, dżemy lub napełnienia ciastami. Berry Samburu (na zdjęciu powyżej) z powodzeniem zebrany na zimę. Przed konserw, aby pozbyć się smaku wrodzonej w psiankowatych należy sparzyć i pozostawić gdzieś w 5 minut.

Wielu ogrodników nauczyłem się jednak, że nie było smaczne Samburu (jagody), jak rozwijać to nie jest jeszcze znana. Ponadto, istnieje kilka specjalistów, którzy są zaznajomieni z właściwą opiekę nad nim. Wiadomym jest, że stosuje się metodę hodowli sadzonka. Siew odbywa się na przygotowanym podłożu od lutego do kwietnia. W przypadku wystąpienia trwałego ciepła obsadzony na otwartej przestrzeni, w odległości 70 cm od siebie. Osiąga uprawnych jagoda 1,5 metra vysout. Nawozy azotowe robią ograniczona. Dojrzewanie szczotka jest dociskana do rośliny do podłoża. Jest to konieczne, aby uniknąć kontaktu z owoców ziemi. To wystarczy położyć deski lub zamlyu zamulchirovat suchą słomę, humus, zeszłoroczne opiłki. Pasierbów można związać z podłożem, a także pomidory.

Owoce dojrzewają stopniowo, podobnie jak pomidory. Crop zbierane aż do jesieni. W sumie uzyskano z buszu wokół wiadra.

Samburu – jagoda, która jest tolerancyjna na pierwszym mrozem. Kiedy występują one nie muszą dać więcej do rośliny do kwitnienia i zawiązywania owoców. Przyspiesza to proces dojrzewania istniejących upraw. Do przeprowadzenia takich manipulacji konieczne, począwszy od września.

Jeżeli cała Samburu tuleja udaremnienia wystąpienia mrozu i trzyma się w pomieszczeniu w temperaturze około 20 ° C, w stanie zawieszenia, to może być stosowany w owocach żywności przez dłuższy czas. Dozrevaya stopniowo w ciągu kilku miesięcy, będą one podobać jego niezwykły smak.

Samburu – jagody, które mogą być spożywane w dużych ilościach, nie jest trujący, mimo że należy do rodziny psiankowatych.

Ponieważ roślina jest corocznym, nasiona będą musiały zbierać rocznie. Lepiej jest podjąć pierwsze szczotki, które są największym i najbardziej płodny. Gwarantuje to, że w przyszłym sezonie z pewnością docenią bogate żniwo.