217 Shares 2453 views

skrzywienie kręgosłupa, przyczyny i leczenie

Nasz kręgosłup jest podstawą, fundamentem dla całego naszego organizmu. To przechowywane nasze kończyny, żeberka, układu oddechowego, trawienie i wydalanie. Bez niej nie moglibyśmy nawet trzymać głowę. Ponadto, nasz kręgosłup chroni rdzeń kręgowy i wykonuje amortyzację podczas chodzenia, skoki, ruchy ciała.


Absolutnie gładka kręgosłup nie dzieje. Co więcej, to nie powinno być, bo wtedy nie byłoby w stanie przeprowadzić amortyzację. Normalnie, gdy kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego lekko wygięte do przodu, i piersiowy i krzyżowy, odpowiednio, trochę do tyłu. Jeśli wygina przekraczać dopuszczalnych limitów, skrzywienie kręgosłupa jest uważane za patologię, która musi zostać skorygowany.

Istnieją trzy rodzaje skrzywień – lordozy lędźwiowej podczas silnie wygięte do przodu, kifoza, gdy klatka piersiowa jest silnie wygięte do tyłu i skolioza, występuje wtedy, gdy nie ma skrzywienie kręgosłupa z boku na bok.

Jeżeli dana osoba ma żadnej kompletności lordozy ponieważ sterczały mu żołądek. Gdy pojawi kifoza schylać, aw niektórych przypadkach garb. Światło zatem są państwo w niekorzystnej sytuacji i nie dostarczają organizmowi tlenu w odpowiedniej ilości, które pociąga za sobą różne choroby. Gdy pojawi koślawe skolioza, utrudniała ruch ciał. Ponadto, wszelkie nieprawidłowe skrzywienie kręgosłupa prowadzi do pojawienia się bólu i osłabienia mięśni.

Nasz kręgosłup składa się z kręgów i stawów międzykręgowych i krążków międzykręgowych, które są w rzeczywistości wykonują amortyzację. Ponadto dołączony do kręgów i przykręgowej wielu innych mięśni, umożliwiając ruch osoby. Skrzywienie kręgosłupa występuje u ludzi w każdym wieku, nawet u małych dzieci. Występuje on wrodzonymi deformacjami kręgosłupa, w niektórych chorób, takich jak krzywica, i często nieregularnej aktywności fizycznej.

Wiele z nich jest zainteresowany w kwestii , jak poprawić skrzywienie kręgosłupa. Wrodzone i nabyte po przebytych chorobach deformacji poprawione kompleksowe leczenie, w tym leku i, w niektórych przypadkach, i chirurgicznego. Niestety, aby skorygować wadę wrodzoną nie zawsze jest to możliwe.

Ale coraz częściej w skrzywienie kręgosłupa do winy samego człowieka. Nieprawidłowa postawa przy stole lub podczas chodzenia spać na miękkimi materacami, fizyczne osłabienie mięśni i ciało jako całość – to główne przyczyny tej podstępnej choroby.

Skrzywienie kręgosłupa u dzieci przychodzi łatwiej i częściej niż dorośli, ponieważ kości i mięśnie dziecka nie są jeszcze wystarczająco silna. Nasze dzieci są teraz mniej ćwiczeń i spędzają więcej czasu siedząc przy komputerze. Postawa w tym czasie bardzo mało ludzi ogląda. Ponadto, nieaktywne osiadły tryb życia prowadzi do bezczynności, a w konsekwencji do całkowitej słabości fizycznej. Ale skrzywienie kręgosłupa i może wystąpić, gdy na sobie obcisłe, niewygodne buty, na krzywiźnie tyłu w czasie pisania, tylko podczas noszenia portfela w jednej ręce.

Określenia krzywizny kręgosłupa mogą być wizualizowane. Aby to zrobić, zdający powinien być z powrotem do źródła światła, zawsze boso w wolnym nie obcisłych ubrań. To nie powinno absolutnie wysiłku wziąć odprężającą wygodną pozycję za nim, ramiona w dół po bokach. Kiedy trzeba zwrócić uwagę na stanowisko stóp. Jeżeli dana osoba ma problemy z plecami, nogi będą zajmować tę samą pozycję, a nie będą działać sam przed drugą. Następnie trzeba spojrzeć na ostrze wystające narożniki. Jeśli nie ma żadnych zakłóceń, powinny one być na tym samym poziomie psychicznie narysowanej linii, równolegle do podłogi. Odstępy od wszelkich luźnych ręce do ciała pacjenta powinna być taka sama.

Oprócz prostego oględzin, lekarze wykonują kręgi palpacyjne, USG i badanie laserowego.

Jeśli skrzywienie kręgosłupa nie jest spowodowany przez nieodwracalnych zmian patologicznych w kościach kręgosłupa lub choroby dyskowej kręgosłupa, może być korygowane. Aby to zrobić, nie ma jednej metody, wszystko co trzeba zrobić skomplikowane i, co ważniejsze, w regularnych odstępach czasu.

Metody te są następujące:

1.Obyazatelnoe wzmocnienie mięśni pleców i organizmu jako całości. Jest to przydatne do pracy, albo przynajmniej bardziej prawdopodobne, aby chodzić. Również użyteczne aktywnych sport, szczególnie siatkówkę. Należy także pamiętać, aby wykonywać specjalne ćwiczenia. Ich zakres jest dość szeroki i obejmuje ćwiczenia w stojącej, siedzącej i leżącej.

2.Obespechit prawidłowa postawa przy biurku lub na biurku. Trzeba siedzieć bezpośrednio, bez uciekania się do krawędzi piersi stołu. Stopy nie powinny dotykać podłogi łatwe i wygodne stanąć na nim i stół to nie przeszkadzać. W celu prawidłowego określenia wysokości stołu, trzeba położyć rękę na niego, zgięta w łokciu. W tym przypadku, palce powinny dotykać oka. Światło powinno być jasne, ale nie oślepiające i znajduje się po lewej stronie.

3. Zapewnienie właściwego snu. Muszę spać na twardym, najlepszy materac ortopedyczny. W normalnych warunkach materac może położyć solidne podstawy. Kiedy kifoza i lordoza musiał spać na plecach.

Kursy 4.Provodit masaż pleców, szyi i kończyn. Masaż łagodzi napięcie mięśni, zwiększa metabolizm, krążenie krwi i przepływ limfy.

5.Obespechit prawidłowy tryb dnia i właściwego odżywiania, które promować wszystkie układy organizmu.