412 Shares 4959 views

Nożyce gilotynowe: Specyfikacja

Leczenie litych materiałów budowlanych często wymagają użycia specjalnych narzędzi. Arkusz operacji cięcia metalu jest jednym z najczęściej. Dość zróżnicowane i sprzęt, który pozwala na prowadzenie jakościowo. Dziś te problemy są rozwiązane i urządzenia cieplne i instalacje laserowe, a także wybuchów maszyny Waterjet. Jednocześnie pozostają istotne i tradycyjne obrabiarki, które zapewniają również dobry wynik. Urządzenia te obejmują gilotyny na rynku w szerokim zakresie.

Odmiany gilotyny do cięcia metali

Konwencjonalnie grupa gilotyna może być podzielony na trzy segmenty. Pochodzenie obejmie najpotężniejszych maszyn elektrycznych, które działają na siłownik i zawierają kompletny silnik urządzenia. Jest to najmocniejsze nożyce gilotynowe, z jaką można przeprowadzić cięcie blach w przepływie produkcji. Następujące pośrednie frezy kategorii użytkowników, których brakuje napędzającym, ale również mają stały czynnik aktywny w postaci ramy, a nóż, który łączy w obecności takiego układu z frezarek pierwszorzędnych.

Jeśli nie jest to skomplikowana operacja, która jest planowana do realizacji w dużych ilościach, ma sens używania kompaktowe i mało wymagające w konserwacji noży. To ręczne nożyce gilotynowe, które urządzenie jest najbardziej zoptymalizowane pod kątem szybkiej pracy drobnych przedmiotów. Takie narzędzie może wyciąć mały metalowego ostrza pod odpowiednim rozmiarze, aby spędzić ten trochę wysiłku.

projekt techniczny sprzętu

Ponownie, struktury i właściwości są wyznaczane przez rodzaj wzoru. Jeśli mówimy o maszynach, ich urządzenie jest reprezentowany przez platformę nośną, biurkiem, silnika elektrycznego, mechanizm zaciskowy i noże tnące są napędzane po uruchomieniu elektrowni. Różni się on znacznie gilotynowe nożyce do metalu, ręcznie Type. Mają też dwa noże, z których jeden nawet podczas pracy pozostaje stała, ale zasada działania opiera się na wysiłku fizycznym. Najnowsze modele są dostarczane i karmienie arkusz mechanizmy wsparcia i pozycjonowania. W przypadku takich urządzeń, operator może dokładniej zorganizować obróbkę strumieniowo z różnych parametrów.

Główne cechy gilotyna

Wydajność jest głównym kryterium wyboru gilotynę. Jednym z najważniejszych parametrów jest siła, z jaką sprzęt, aw szczególności wpływa na puste nóż. Tak więc, średnia wartość obciążenia siłowego z modelu obrabiarki o 5-7 kg / mm2. Dalsze stanowiły szerokość i grubość, która pracuje nożyce gilotynowe. Charakterystyka obrabiarek umożliwiają cięcie blach o grubości od 0,5 do 3 mm. W narzędziu strony, wskaźnik ten rzadko przekracza 2 mm. Ma wartość w procesie pracy oraz szerokości cięcia. W zależności od modelu, ta wartość może zmieniać się średnio od 1000 do 1500 mm. częstotliwość operacji wpływa na ogólną wydajność gilotyny i zazwyczaj około 60 cięć na minutę.

Specyfikacje silnika

zdolności operacyjne maszyna gilotyna określane bezpośrednio przez potencjał elektrowni, która zapewnia funkcję noży. Na początek należy podzielić na maszynach pracujących na modelu sieci w temperaturze 220 do 380 W. Moc jest głównym wskaźnikiem efektywności urządzenia i zwykle 3-4 kW. Taka pojemność pozwala na pewno sobie z blach grubych z dużą częstotliwością. Dzięki temu moment obrotowy, który wykorzystuje nożyce hydrauliczne mogą być 1200-1500 obr / min. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na zależność silnika elektrycznego z wykonania konstrukcji. Tak więc, im większa jest możliwość cięcia, tym większa musi być potencjalna moc napędu.

Dane techniczne Instrukcja metali gilotyna

Segment ręka gilotyna do pracy z agregatami metalowe są w zasadzie szabla typu. W centrum ich konstrukcji leży mały panel lub platformy, która posiada podstawę i cięcie wykonywane jest bezpośrednio napędzany nóż. Jak już wspomniano, nożyce z ręcznym zasadzie operacja może służyć blachy o grubości 2 mm. Zwykle, w przypadku stali nierdzewnej, ta wynosi 1,5-1,7 mm. Jednak arkusze aluminiowe mogą ulegać takich narzędzi tnących i grubość większą niż 2 mm. Jednakże długość cięcia jest nadal zauważalnie gorsze pełnoprawnym maszyn – w standardowym rodzina osiąga maksymalnie 1300 mm. Z drugiej strony, taki przyrost modelu ze względu na niewielkie rozmiary i niska waga, która rzadko przekracza 100 kg. W związku z powyższym, instrukcja gilotyna mogą być przenoszone na miejsca pracy w różnych punktach wykonywania operacji montażowych, co upraszcza proces produkcyjny i budowę.

Materiały eksploatacyjne i akcesoria

Oprócz gilotyny producenci sprzętu oferują zestawy narzędzi obróbczych, ochronę osobistą i zatrzasnąć regulacyjnego. Pod względem wydajności, podstawowe operacje cięcia olejki mieć wysokiej jakości diament broach, które są najczęściej wykorzystywane do operacji kanalizacyjnych z metalu, a także płytki i wyrobów szklanych. Narzędzia te pomogą jeśli główny praca sprawiają Gilotyna Strzyżenie Machine, które nie pozwalają uzyskać czyste cięcie. Innymi słowy, iglica będzie lepsze i gładsze krawędzie. Ponadto, w celu dostosowania maszyny gilotynowe powinien dostarczyć zestawy odpowiednich klawiszy. Zwykle stosowane do tego celu w całości z metalu metaloplastyka placu. W odniesieniu do ochrony osobistej, muszą być wyposażyć operatorowi maszyny elektrycznej. Podstawowy zestaw zawiera: filtr pół rękawiczki, maski, okulary ochronne i nauszniki.

konserwacja

Obowiązkowe personel serwisowy musi sprawdzić wiarygodność zamocowania ruchomych części maszyny, jakość mocowania ramki, platforma dokładność lokalizacji i stacjonarnych. Prawidłowo zainstalowane i cięcie skorygowana tokarka zapewnienia zgodności z dużą dokładnością i bez odchodzenia od specyfikacji technicznej. Szczególną uwagę przywiązuje się do silnika elektrycznego, który napędza gilotynę, aw niektórych modelach, jest odpowiedzialny za automatyczne podawanie arkuszy. Należy sprawdzić stan systemów chłodzenia oleju i szczotek węglowych zależności od dostępności. Masters zwrócić uwagę i belkami mechanizmy, które biorą udział w przekazywaniu momentu obrotowego. Sprzęgło i przekładnia musi być w optymalnym stanie, czy funkcja kuter prostu nie będzie działać.

Recenzje producentów

Sprzęt gilotyna segment nie jest tak powszechne jak bardziej technologicznego i w tym samym czasie kosztownych maszyn do cięcia precyzyjnego metalu. Jednak wybór jest. W szczególności, produkt ten jest reprezentowany przez znaki STALEX, «Kotwica», Metalmaster i r. H. pod marką STALEX zewnątrz dobrej jakości maszyn montażowych, radzenie sobie ze stałymi gatunków stali na rynku krajowym. Jest to w dużej mierze dzięki zastosowaniu noży wysokiej jakości w projektowaniu obrabiarek. Ponadto konstrukcją spawaną poprawia niezawodność całego systemu, tak opóźnione i naprawy STALEX nożyce gilotynowe. Jak wspomniano przez samych użytkowników, poprzez przywrócenie działania dawna należy wystawiać tylko mechanizm systemu mocowania blach i ograniczyć głębokość materiału. Jak dla modeli z „Encore” firm i Metalmaster stanowią one głównie szabla pochodnie parze z prostą konstrukcją i łatwym mechanizmem sterującym. Jedyny problem z eksploatacją takich narzędzi jest brak wymiennych ostrzy, do których najczęściej narzekają właściciele sprzętu.

wniosek

Główną zaletą, kosztem, który jest jeszcze w zapotrzebowanie, pilarki mechaniczne, to połączenie niezawodności, łatwości obsługi i rozsądnej cenie. Według tych wskaźników nożyce gilotynowe blachy wyraźnie lepsze sprzętu alternatywnego, wykonane według nowoczesnej technologii. Ale są też wady strugarki gilotyny, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze. W szczególności odnosi się to do poprawy jakości cięcia. Fakt, że gładkie i czyste cięcie może zapewnić tylko niektóre modele ręcznych modyfikacji – a następnie, w zależności od dostępności pewnych umiejętności od użytkownika. wersje maszyny dla przeważającej części skupia się na przetwarzanie masowej dużych ilości blachy, ale opierają się na przepis o gładkiej krawędzi nie jest konieczne.