850 Shares 9934 views

Co zrobić, jeśli telefon nie włącza się? Nie panikuj!

Co zrobić, jeśli telefon nie włącza się? Zgadzam się, że dla każdej współczesnej osoby jest to prawdziwa katastrofa. Ważne jest, aby przestać panikować – na emocjach możesz znacznie pogorszyć jakość i złamać ulubiony gadżet. Lepiej myśleć, dowiedz się, jaka jest przyczyna awarii i nadal działaj na te informacje.

Krok 1. Sprawdź poziom naładowania akumulatora

Nawet jeśli przez obliczenia kilka godzin temu poziom naładowania był wysoki, a Twój telefon powinien pracować przez co najmniej 24 godziny, powodem może być to, że telefon został całkowicie wyładowany z powodu zbyt dużego obciążenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy chodzi o nowe smartfony. Ich funkcjonalność dzisiaj osiągnęła taki poziom, że stały się prawdziwymi mini-komputerami. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na czas działania urządzenia: na przykład trwale włączone urządzenie Bluetooth lub Wi-Fi bardzo szybko "zabija" baterię, ponieważ telefon nieustannie szuka połączenia, aby poinformować o tym właściciela. Dlatego też nie zapomnij wyłączyć tych opcji lub zezwalać na używanie ich tylko w razie potrzeby.

Co zrobić, jeśli telefon nie włącza się z tego powodu? Najpierw upewnij się, że się nie mylisz: włączając gadżet, najprawdopodobniej zobaczysz, jak ekran się pojawia ", a następnie natychmiast wyłącza się i nie reaguje na żadne czynności. Warto też wspomnieć, że być może trzeba będzie kupić nową baterię: średnia trwałość baterii nie przekracza 2-2,5 roku, po czym trzeba ją wymienić.

Krok 2. Sprawdź ładowarkę

Więc nie włączaj telefonu. Uświadomiłeś sobie, że bateria po prostu usiadła, ale to trwa kilka minut, pół godziny, godzinę, a urządzenie nadal nie ma oznak życia. Zalecamy dokładne sprawdzenie ładowarki. Zawsze istnieje możliwość zetknięcia się styków lub uszkodzenia przewodu. Korzeń problemu można znaleźć również w gnieździe smartfonu – może on łatwo zerwać lub stać się niezdatny do użytku z powodu zbyt częstego używania. Zwłaszcza, że nowoczesne smartfony korzystają z tego samego złącza dla wszystkich funkcji (ładowanie, podłączanie do komputera, słuchanie muzyki przez słuchawki itp.). Jak to sprawdzić? Przede wszystkim staraj się znaleźć uniwersalną baterię żabową i spróbować naładować akumulator. Jeśli telefon zacznie działać poprawnie, możesz bezpiecznie wejść do sklepu i kupić nową ładowarkę.

W niektórych przypadkach można zobaczyć to zdjęcie: telefon jest już podłączony do sieci, ale wskaźnik ładowania nadal miga. Eksperci twierdzą, że istnieją dwa możliwe powody. Pierwszym jest silne przegrzanie, w wyniku czego bateria po prostu nie otrzymuje energii. Druga używa "obcego" urządzenia do ładowania gadżetu, zwłaszcza jeśli chodzi o tanie modele o niskiej jakości.

Krok 3. Sprawdź przycisk wł. / Wył

Jest inny powód, dla którego telefon się nie włącza. Jeśli kupiłeś nową technikę i nie użyłeś jej, winy są w 100% ponoszone przez producenta – najprawdopodobniej jesteś w obliczu małżeństwa w fabryce. Ponadto sytuacja taka może wystąpić, jeśli upuścisz telefon lub przypadkowo rozsypasz go na wodę. Co zrobić, jeśli telefon nie włącza się z tego powodu? W zależności od sytuacji mistrz w centrum serwisowym może całkowicie wymienić membranę klawiatury lub manipulator klawiatury, odtworzyć lutowanie montażowe lub przeprowadzić pełne czyszczenie urządzenia i wyeliminować wilgoć w środku. Niestety, bez pomocy specjalisty w tej sprawie nie można zrobić. I jak pokazuje praktyka, w 20% wszystkich przypadków kontaktowania centrów serwisowych problemem jest tylko przycisk "on / off".

Krok 4. Ostrzeżenie, oprogramowanie ulega awarii!

Wreszcie rozważyć, co zrobić, jeśli telefon nie włącza się po zainstalowaniu aktualizacji lub reflashingu. Tutaj najprawdopodobniej masz do czynienia z wadliwymi oprogramowaniem i uszkodzeniem systemu. W niektórych przypadkach wystarczy poczekać: "zdając sobie sprawę", że coś się nie udało, samo urządzenie wykona reset i powróci do normalnego stanu pracy. Jeśli tak się nie stanie, nadal musisz go przenosić do centrum serwisowego, aby mistrz mógł dowiedzieć się dokładnej przyczyny awarii i naprawić.

Pamiętaj: najważniejszą rzeczą nie jest panika, nawet jeśli telefon się nie włącza. Już wiesz, co robić. Więc nie zgubź się w trudnej sytuacji. 95% problemów można wyeliminować w najbliższym centrum serwisowym za mniej niż jeden dzień, a koszt naprawy nie będzie za duży, więc Twój ulubiony gadżet wróci do Ciebie bezpiecznie i będzie służył Ci wiernie.