156 Shares 5667 views

Smartfon Lenovo A516: opinie, zdjęcia, cechy, przegląd nowych funkcji

Niedrogie, funkcjonalne i wysokiej jakości entry-level inteligentny telefon – to Lenovo A516. inne ważne niuanse opinii, ustawienia, funkcje i związane z tym produktem, będą traktowane jako część tej małej materiału.


Opcje

Standard, dla tej klasy urządzeń, wyposażenia w tym modelu smartfona. instrukcja obsługi i karta gwarancyjna na – jest to pełna lista dokumentacji dostarczonej z nim kompletna. W uzupełnieniu do inteligentnego telefonu do wersji box zawiera baterię, zestaw słuchawkowy stereo, przewodu-formatu MikroYuSB YUSB i ładowarkę.

Obudowa i ergonomia

Zaledwie trzy opcje kolorystyczne ciało oferowanych przez firmę „Lenovo” dla tego modelu: różowy, biały i szary. Pierwsza opcja jest najlepsza dla słabej połowy ludzkości. Po tym wszystkim, pozwoli dziewczyna lub kobieta stworzyć harmonijny sposób. Sytuacja jest podobna do Lenovo A516 Białej. Opinie mówią, że kolor różowy na równi z wysokim popytem w pięknych przedstawicieli ludzkości. Biały pozwala również utworzyć specjalny i niepowtarzalny sposób. Ale dla ludzi najlepiej pasują do Lenovo A516 szarości. opinie kupujący Mówi, że jest to najbardziej praktyczny schemat kolorów. Rysy na nim nie tyle zauważalna, a wraz z brudem i odciskami palców, sytuacja jest podobna. Przedni panel jest wykonany z błyszczącego plastiku. W związku z powyższym, gdy urządzenie jest konieczne, aby kupić specjalną folię ochronną. W przeciwnym razie nie będzie w stanie uniknąć uszkodzenia panelu przednim. Nad ekranem znajduje się słuchawka i aparat z przodu. Poniżej ekranu znajdują się trzy standardowe przyciski dotykowe smartphone. Przewodowy interfejs komunikacyjny są rozproszone na górnej krawędzi (wyjście akustyczne o 3,5 mm) i dolnej części (szczelina standardowej MikroYuSB). Na dole jest wyświetlany również mikrofon do rozmów. Na tylnej ściance aparatu znajduje oraz głośnik. Teraz o całkowitej wielkości tego gadżetu. Jego długość wynosi 133 mm, szerokość – 66,7 mm. Grubość z kolei jest 9,9 mm. Ciężar – 149 gramów do zaakceptowania.

CPU

CPU – jest to jeden z wąskich gardeł w A516 Lenovo. Recenzje wskazują na niski poziom produktywności. A wraz z nimi trudno dyskutować. MTK6572 procesor oparty jest na architekturze „ARM A7” i składa się tylko z dwóch energooszczędnych rdzeni, które nie mogą pochwalić się wysoką moc obliczeniową. Częstotliwość zegara każdy z nich może osiągnąć przy maksymalnych CPU porządnych 1,3 GHz. Zadania CPU intensywne, takie jak 3D-zabawki, to nie pójdzie. Ale dla pozostałych przypadkach, jego funkcje będą wystarczające. Ten sam film w formacie „* .avi” lub „* MPEG4” można zobaczyć bez żadnych problemów. Podobna sytuacja z słuchania klipów audio z rozszerzeniem „* .mp3” lub przeglądanie stron internetowych. Ale znowu, producent smartphone jest umieszczony jako rozwiązanie entry-level, i że zadania tego poziomu może obsłużyć bez problemów.

Grafika i ekran

Główną zaletą urządzenia – jest wystarczająco duży ekran o przekątnej jest imponująca 4 i pół cala. Jest ona oparta na bardzo wysokiej jakości IPA – matrycę zdolną do wyświetlania ponad 16 milionów kolorów. Zatem rozdzielczość wyświetlacza 854 przez 480. Aby zapewnić odpowiedni poziom wydajności grafiki do adaptera urządzenia zintegrowanego Mali-400MP. Jest to dość wydajne rozwiązanie, które można łatwo poradzić sobie z każdym zadaniem, w przeciwieństwie do mocy obliczeniowej procesora jest niska. Układ graficzny może obsłużyć do 5 dotyka powierzchni wyświetlacza naraz.

kamera

Dwa aparaty wyposażone w skromny wydajności Lenovo IDEAPHONE A516. Opinie mówią, że gorzej niż ten, który znajduje się na tylnej stronie urządzenia. Opiera się on dość skromny jak dzisiaj, z matrycą 5 megapikseli. Ponadto nie istnieje żaden system automatycznej stabilizacji obrazu, brak autofokusa. Podobna sytuacja jest z lampą błyskową LED, którego brakuje. Ogólnie rzecz biorąc, jakość zdjęć wykonanych z niego, pozostawia wiele do życzenia. Ale nie zapominajcie, że seria urządzeń z „A” z „Lenovo” Spółka prefiksem jest pozycjonowany jako niedrogich smartfonów. Oczekiwać doskonała jakość nie pochodzi z ich kamer. Przednia kamera bazuje na matrycy najczęściej do tej pory na ten cel 0,3 megapiksela. Jego głównym zadaniem – jest wykonywanie połączeń do przekazywania obrazów na odległość. I to doskonale nadaje się do tych celów.

pamięć

Skromny, jak w czasach współczesnych, organizacja podsystemu pamięci w tym urządzeniu. Najgorsza sytuacja z pamięci RAM, który znajduje się zaledwie 512 MB. Użytkownik może wykorzystywać do własnych potrzeb co najmniej 200 MB, co jest bardzo mało. Ze zintegrowanym sytuacji pamięci jest nieco lepsza. To właśnie w tym urządzeniu o pojemności 4 GB, z czego 1,2 GB jest zajmowana przez system operacyjny. Pozostałą część podzielonego na 800 MB pamięci wewnętrznej i 2 GB pamięci flash. Jak łatwo zrozumieć, z tyloma pamięci bez zewnętrznej karty po prostu nie może zrobić. Obsługuje większość popularnych urządzeń TransFlesh średnia z maksymalnie do 32 GB.

autonomia

Wystarczy do miernego poziomu autonomii charakteryzuje smartfon Lenovo A516. Opinie mówią, że jednym ładowaniu baterii, zależnie od obciążenia może być wystarczająca, od 1 do 3 dni. Pełna pojemność baterii 2000 mA / h, co jest doskonałym wskaźnikiem dla urządzenia z takim nadzieniem technicznej i przekątnej ekranu. Jednocześnie jest ona w pełni naładowana po nie zbyt długo – maksymalnie 3 godziny. W ogóle, inteligentny telefon z dobrym autonomii urządzenia entry-level.

System operacyjny

Niezupełnie prosta sytuacja z oprogramowaniem systemowym w urządzeniu. Stara wersja „Android” został zainstalowany na telefonie A516 Lenovo. Recenzje wskazują na modyfikację sekwencji „4.2” numer. Oczywiście, w momencie problemów z kompatybilnością nie powinien wystąpić, ale rok później, po maksymalnie 2 nowe programy nie mogą już być ustawiony na „A516”. Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Model ten zadebiutował w październiku 2013 r. Od tego czasu, to nie działa na żadnej aktualizacji. W rezultacie, nowa wersja oprogramowania nie można oczekiwać, że dla niego. Przynajmniej oficjalnie.

miękki

Skupić się na portalach społecznościowych odróżnia od konkurencji A516 Lenovo. Recenzje wskazują widżety, które pozwalają śledzić na bieżąco wszystkie wiadomości z tego samego „Facebook” lub „Twitter”. I to jest naprawdę bardzo wygodne. Wykonywanie minimalną liczbę operacji, dostęp do ważnych informacji. Również na A516 został zainstalowany kompletny zestaw aplikacji z „Google”. Ale bez nich teraz nie robi żadnych urządzeń w swojej klasie. Nie jest niczym niezwykłym. Nie zapomnij o chińskich programistów i standardowego zestawu. Prosty kalkulator, kalendarz oraz funkcja edycji – wszystko to jest w A516 firmware bazowej. Jeśli niektóre z zainstalowanego oprogramowania nie trzeba, i chcesz go odinstalować, trzeba najpierw uzyskać Route-prawo. Tak, i dotknąć ich nie jest zalecane, ponieważ wtedy mogą pojawić się problemy z oprogramowaniem.

komunikacja

Coś niezwykłego pod względem komunikacji nie może pochwalić tego gadżetu. Ale w tym samym czasie ma wszystko, czego potrzeba. Wśród obsługiwanych bezprzewodowych sposób przekazywania informacji mogą być zidentyfikowane:

  • Pełne wsparcie dla sieci 2. (standard „ZHSM”) i trzeciej ( „YUMTS”) pokoleń. W pierwszym przypadku, prędkość transmisji informacji jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilobajtów na sekundę, w drugim – dopuszczalne 15 megabitów na sekundę, które będą nawet prowadzić rozmowy wideo. Nie zapominaj, że jest to 2-SIMochny aparatura, to znaczy, że jest czasami nazywany Lenovo A516 DUAL SIM. Opinie na temat funkcjonowania każdego z nich twierdzi, że wszystko odbywa się sprawnie i jakieś „usterki” w procesie zostały zauważone.
  • Drugim ważnym standardem bezprzewodowej transmisji danych – jest „Wi-Fi”. Zapewnia fantastyczny na aktualnej szybkości transmisji danych do 150 Mbit / s. Ale tu jest promieniem działania tych sieci jest stosunkowo mała – do 20 m.
  • Nadajnik „Bluetooth” jest wciąż obecny. To pozwala na wymianę niewielką ilość informacji do podobnych urządzeń.
  • Transmitter „ZHPS” jest ustawiony, aby zapewnić nawigację.

pełne wsparcie „MikroYuSB / YUSB” jest obecny wśród przewodowych interfejsu (naładować akumulator i można podłączyć do komputera PC) i 3,5 mm pod zewnętrznego systemu głośników.

podsumować

Natychmiast dwie słabości może być określona na A516 Lenovo. Recenzje przeznaczyć podsystemu pamięci i procesora. W pierwszym przypadku producent zaoszczędził i znaleźć bardzo mało pamięci RAM. Dzięki wbudowanej pamięci można jakoś rozwiązać ten problem i zainstalować zewnętrzne urządzenie pamięci masowej. Podobnie, z bardzo skromny pozycji MTK6572 wydajności procesora został wybrany. Nie jest również dość dobrze, a wraz z głównego aparatu. Ale wszystko to jest równoważone przez demokratyczną cenie 100 dolarów. I nie zapominaj, że jest to urządzenie entry-level. A tym bardziej nie można oczekiwać od niego.