636 Shares 3437 views

Leczenie „Imudon”: opinie, instrukcje użytkowania i analogów

czynniki immunostymulujące są bardzo popularne wśród tych, którzy mają skłonność do częstych chorób, w tym sezonowe (przeziębienia, grypa, SARS i tak dalej. D.). Takie leki mają pozytywny wpływ na organizm człowieka, zapobiegając rozwojowi choroby, a także przyczyniając się do jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Obecnie istnieje wiele leków, które znacząco poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego. Najbardziej popularne z nich to lek „Imudon”. Cena i uwolnienie postać leku zostaną przedstawione poniżej. Również w tym artykule dowiesz się, w jaki sposób i na jakich chorób z zastosowaniem tego leku, jaki jest jego skład, czy to może być przepisywany kobietom w ciąży i małych dzieci, żadnych przeciwwskazań i skutków ubocznych powinni mieć świadomość pacjentów.

Skład, opis, forma wydania i opakowanie leku

Lek „Imudon”, której skład będzie przedstawiony teraz sprzedaje się w postaci pastylek do ssania. Są to białe lub prawie białe, jak Valium kształt ze ściętymi brzegami, gładkiej błyszczącej powierzchni i przyjemnym smaku mięty. Także to pozwoliło niewielki marmurkowatość leków.

Jako główny składnik kompozycji tej pożywki zawierał mieszaninę lizatów bakteryjnych. Ponadto, lek zawiera i składniki dodatkowe, jak glicyna, stearynian magnezu, deoksycholanu sodu, powidon, smak miętowy, tiomersal, bezwodny kwas cytrynowy, monohydrat laktozy, węglan sodu, mannitol, sacharynian sodu.

Zakup leków „Imudon” może być w pakietach grubego kartonu, który umieszczony Valium planimetryczną pakowania wchłanialne 8 tabletek. W jednym opakowaniu można zastosować trzy lub pięć pęcherze.

Farmakodynamika lek

Co to jest lek „Imudon”? Tabletki do stosowania miejscowego, są szeroko stosowane w stomatologii i laryngologii.

Według wykwalifikowanych rzemieślników, to immunostymulujące preparat , który ma pochodzenia bakteryjnego. Jest to wielowartościowy kompleks antygenowy składający się z mieszaniny lizatów bakteryjnych.

Lek „Imudon» którego skład odpowiada na czynniki chorobotwórcze, które często powodują zapalenie gardła i jamy ustnej, w stanie aktywacji fagocytozę, zwiększenie ilości komórek immunologicznie w celu zwiększenia produkcji interferonu i kurzego i immunoglobulinę A, w ślinie.

Wskazania do przyjmowania tabletek wchłanialne

Pod żadnym stanu przepisać pacjentowi „Imudon”? Gość raport ekspertów, który omawia narzędzia powszechnie używane w leczeniu i profilaktyce infekcji i chorób zapalnych gardła i jamy ustnej chorób.

Tak więc, lek może być bezpiecznie stosowany u diagnozuje:

 • przewlekłe zapalenie migdałków;
 • ból gardła;
 • głęboką i powierzchowną choroba przyzębia, zapalenie języka, zapalenie dziąseł i jamy ustnej (w tym aftowego);
 • rumieniowaty i zapalenie dziąseł;
 • procesy zakaźne wywołane po wszczepieniu sztucznej korzeni zębów lub ekstrakcji zębów;
 • dysbakterioza jamy ustnej;
 • owrzodzenie, które powstały w trakcie noszenia protezy.

Należy zauważyć fakt, że leczenie „imudon” (sprawność opinii przyswajalne tabletka zostanie przedstawiony poniżej) może być przypisany do przed- i pooperacyjnym po wycięcie migdałków.

Przeciwwskazania do otrzymywania leku

Czy powołany medycyny „Imudon” dla dzieci? Zgodnie z instrukcjami, uważany za lek jest zabronione dać dziecku, które jest poniżej 3 roku życia. Również ten lek jest przeciwwskazany u:

 • obecność choroby autoimmunologiczne;
 • indywidualna nadwrażliwość na lek lub jego składniki.

Proces obróbki „Imudon” Jak zrobić?

Opinii na temat tego narzędzia są głównie pozytywne. Jak powinno być podane do dorosłych i dzieci? Kwestia ta zostanie omówiona teraz.

Osób powyżej 14 lat, chorób zapalnych przełyku i ostra charakterze jamy ustnej, jak również zaostrzenia przewlekłej chorobie lek jest w pytaniu zaleca się dawkę 8 tabletek dziennie.

Zgodnie z instrukcjami, lek jest zabronione żuć. Tabletki całkowicie zaabsorbowany w jamie ustnej. Są mile widziane w odstępach 60-120 minut. Czas trwania leczenia wynosi 10 dni.

środki zapobiegawcze

Teraz już wiesz, jak przeprowadzić leczenie „Imudon”. Jeśli badany lek podawano jako profilaktyczny (podczas zaostrzenia choroby zapalne gardła i jamy ustnej o charakterze przewlekłym), to zaleca się dawkę 6 tabletek na dzień. rozwiązuje również wolniej w jamie ustnej, w odstępach co 120 minut. Czas trwania tego cyklu leczenia wynosi 20 dni.

Profilaktyka chorób górnych dróg oddechowych, pożądane jest, aby przeprowadzić cztery razy w roku.

Lek „Imudon” dla dzieci w wieku od trzech lat

Jak wspomniano powyżej, to narzędzie może być przypisany tylko do dzieci w wieku poniżej trzech lat.

W leczeniu chorób zapalnych przełyku i ostra charakterze jamy ustnej, jak również zaostrzenia przewlekłej choroby lek przepisywany dzieci w dawce 6 tabletek na dzień. Ich postanawia przedział 1-2 godzinny.

Czas trwania takiej terapii ostrej choroby wynosi 10 dni. Jeśli lek został powołany w celu zapobiegania zaostrzeniom, okres leczenia powinien trwać co najmniej 20 dni.

Jak często, aby zapobiec „Imudon”? Eksperci twierdzą, że biorąc gości takiego leku dzieci od trzech lat, korzystnie nie więcej niż trzy razy w roku.

Niekorzystne reakcje po podaniu leku

Pomimo wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa leku „Imudon” może nadal przyczyniać się do wystąpienia działań niepożądanych. Rozważmy najczęściej manifestuje z nich już teraz:

 • Alergia: wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy.
 • Oddechowego: kaszel i zaostrzenie astmy.
 • Przewód pokarmowy: nudności, bóle brzucha, wymioty.
 • Układ krwiotwórczy: trobotsitopeniya i krwotoczne zapalenie naczyń.
 • Reakcje skórne: rumień guzowaty.
 • Inne: gorączka.

Kompatybilność z innymi lekami i przedawkowania

Czy to możliwe, aby łączyć z innymi lekami medycyny „Imudon”? Tabletki mogą się łączyć z innymi lekami. Że ten pogląd jest podzielany przez większość doświadczonych specjalistów. Zanim jednak kompleksowego leczenia pacjentów należy wymagać, aby skonsultować się z lekarzem prowadzącego.

Przypadki przedawkowania narkotyków „Imudon” w instrukcjach dołączonych nie są opisane. Jednak nie oznacza to, że lek może być brane pod uwagę w każdej dawce.

W leczeniu tego narzędzia, należy stosować się do zaleceń lekarza i zbadać podsumowanie ostrożnie.

Ciąża i karmienie piersią

Czy to możliwe, aby przepisać lek „Imudon” w czasie ciąży? Informacje na temat stosowania tego leku podczas ciąży tam. Ponadto, nie ma odpowiednich danych epidemiologicznych i doświadczeniach prowadzonych na zwierzętach.

W związku z wszystkich wyżej, możemy śmiało stwierdzić, że pastylki „Imudon” podczas ciąży, i nie jest zalecany podczas karmienia piersią. Jeżeli wymagana jest dawka leku, pacjent powinien być pod stałym nadzorem lekarza.

Konkretne zalecenia, aby otrzymać środki medyczne (tabletki przyswajalne)

Lek „Imudon”, których cena jest pokazany na końcu artykułu powinny dać dzieciom w wieku 3-6 lat tylko pod nadzorem pediatry obowiązkowego lub dorosłych. Wymagane jest, aby upewnić się, że dziecko nie żuć tabletki, i to powoli rozpuścić w ustach.

Zabrania wziąć żywności i wody, a także do płukania jamy ustnej w ciągu 60 minut po zastosowaniu leku. Alternatywnie skuteczność terapeutyczną leku może być znacznie zmniejszona.

Podczas przypisywania przyswajalne tabletu ludzi, którzy przestrzegają niskiej zawartości soli lub soli wolnej od diety, ale także pod zwiększonym ciśnieniem, należy pamiętać, że narzędzie zawiera dużą ilość sodu.

Pacjenci z diagnozą „astma”, w którym preparaty użytku zawierające bakteryjnego lizatów zaostrza choroby (ataki astmy), przypisywać „Imudon” nie jest zalecane.

Jeżeli w ciągu ośmiu dni po rozpoczęciu leczenia objawów choroby i nie spaść, należy w celu określenia strategii leczenia należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Dzieci poniżej 3 roku życia, leczenie nie jest zalecane. Wynika to z faktu, że te dzieci nie mogą być kontrolowane odpowiednio dozowania.

Koszt i analogi leku (tańsze)

Ile jest nasz uważany za lek? Jego cena zależy nie tylko na marginesie regionu sieci aptek, producent i sprzedaży, ale również od ilości przyswajalnych tabletek w opakowaniu.

Kupić lek w ilości 24 tabletek możesz za 400-420 rubli i 40 tabletek – za 550-560 rubli.

Jeśli lek ty są przeciwwskazane, można go zastąpić za pomocą takich środków jak "Angileks", "Metrodent", "Metrogil Dent", "Neo-Angin", "Valium", "Ingalipt", "Grammidin", "Faringon", " Theraflu-LAR „i inne.

Analog „imudon” tańsze (w zakresie 150-280 rb) o tej samej wydajności terapeutycznej. Jednakże, należy zauważyć, że wszystkie te elementy mogą być uwalniane nie tylko w postaci tabletek lub pastylek do ssania, wchłanialne, ale także, na przykład, w postaci areozolu, sprayu, krople, nawet żel. Ponadto, ich dawki i sposoby podawania może znacznie różnić się od dawek i metod stosowania „imudon”. Dlatego zaleca się, aby z nich korzystać dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Recenzje leków

Teraz, gdy wiesz, jakie właściwości uważaliśmy lek. Analog „imudon” tańsze, w szczególności jego zastosowanie, skutki uboczne i przeciwwskazania opisano w sekcji Materiały.

Co ludzie mówią o tym leku pacjentowi? Według nich, to narzędzie okazuje się bardzo skuteczne. U większości pacjentów używać go do leczenia bólu gardła i owrzodzenia w jamie ustnej (zapalenie jamy ustnej). Już po kilku przyjmowania leków ból odejdzie i leczyć rany.

Należy również zauważyć, że „Imudon” aktywnie wykorzystywane w praktyce stomatologicznej. Najskuteczniejszym przejawia się w leczeniu zapalenia dziąseł i chorób przyzębia.

Jeśli chodzi o negatywne opinie, to są skłonni do tych pacjentów, że ten lek nie pomagał. Lekarze wyjaśnić brak efektu biorąc niewłaściwy lek lub złą diagnozę. Aby wyjaśnić to drugie, eksperci zalecają, aby włączyć się do bardziej doświadczonego lekarza.

Ponadto, niektórzy ludzie narzekają na wysoki koszt leku i działań niepożądanych, które wystąpiły na tle jego przyjęcia (alergicznych i dermatologicznych manifestacje, reakcje ze strony przewodu pokarmowego, itd.).