470 Shares 2561 views

Rey Bredberi – opieka Writer, książka pozostaje

Na pytanie: „Czy czytałeś Ray Bradbury?” Żadnej odpowiedzi twierdzącej. Zarówno dla dorosłych i dzieci. Po miłości, jak mówią, dla wszystkich grup wiekowych, a miłość w opowieściach Bradbury'ego obfitują. Jego prace pełne są wspaniałych przeczuć i intuicji, które, w połączeniu z soczystym, dokładne języka, może zdziałać cuda. Nawet nieświadomie, czytelnik staje się uczestnikiem wydarzeń pomyślenia – wyprawa na Marsa, wędrując w przestrzeni, magiczne wakacje letnie chłopiec Douglas.


Podczas życia Bradbury stał się klasykiem. Muse wcześnie zacząć odwiedzić pisarza – już po 12 lat, napisał swoją pierwszą pracę. Jako autor wspominał później: „W tym czasie próbowałem naśladować Edgar Poe”. Jego pierwsze historie młodego Ray napisał w eleganckim stylu wiktoriańskim. Chociaż Henry Kuttner, który był jednym z pierwszych czytelników młodzi mężczyźni nie poradził mu, aby „odnaleźć siebie”.

„Zajęło mi około 10 lat, aby napisać pierwszy historię tolerowane” – powiedział Bradbury. Wszystkie te lata pisarz „dojrzał”, został wpisany zdecydowany pisać i czytać dużo. W 1941 roku opublikował swoją pierwszą historię. Od tego czasu jego proza miała swoją popularnością wśród czytelników tanich czasopism fiction.

W 1947 roku została opublikowana pierwszy zbiór opowiadań „Grim Carnival”, aw 1950 – słynne „Kroniki marsjańskie”. Światową sławę dojrzał Douglas z Illinois przyniosła powieść „Fahrenheit 451”, pierwszy opublikowany w «» Playboy stron, a później, w 1967 roku, ekranowany utalentowany reżyser Fransua Tryuffo.

Z kilku nagród za osiągnięcia w dziedzinie prozy, Bradbury, jednak nie uważają się za science fiction. Rzeczywiście, tylko część swojej pracy można nazwać science fiction. Resztę można opisać słowami krytyków: „To Rey Bredberi. On nie pasuje do każdej ramy. " baśnie, przypowieści, historie o innej rzeczywistości – wszystkie te definicje jednocześnie dopasowanie i nie pasują do jego opowieści, powodując serce do miłości i poczucia wiecznej młodości. Być może najlepszy ze wszystkich mógł przedstawić swoje prace Rey Duglas Bredberi.

„Udaję się robić coś codziennie, ale to kosztuje drugą ucieczki – i błyskawicznie mojej bezdennej kapelusza pojawia się dwa tuziny jasne jedwabne szale.”

Całe życie i kariera pisarza to nazwa nagłówek jednego z jego opowiadań – „ślepa Jazdy”. Codziennie przez 70 lat żył inspiracji, intuicji i uwalniając potężną wyobraźnię. To pozwoliło mu być w dobrej formie literackiej, aż do końca swoich dni.

22 sierpnia Bradbury skończyłby 92 lat. Na książkach opublikowanych do czerwca 2012 roku, pod zdjęciem podpis pisarza „r.1920”, który nieświadomie potwierdza tezę, że Ray Bradbury zmarł. On zawsze pozostanie mieszka w ich historii.