136 Shares 1227 views

Przesądy i legenda bratek kwiaty

W kwiatach wiosennych w wielu ogrodach miłe Kolor oczu różnorodność kwiatów bratek. Legendy i wierzenia różnych ludzi opowiedzieć wiele ciekawych historii o pochodzeniu i nazwiskami tych roślin. Dostajemy je i nas znać.


Opis kwiat

Pięć łagodny, często fioletowy żółty-niebieski i biały, płatki są umieszczone rozgałęzione łodygi około dwudziestu centymetrów i kształt serca. Duże, zaskakująco delikatne kwiaty na zastępcę roślin od wiosny do połowy lata. Taki kolorowy dywan dosłownie hipnotyzujące.

Legendy i przekonania o kwiaty bratki dać inną interpretację ich wygląd. Wiele gatunków hodowlanych dzisiaj – to hybrydy uzyskane poprzez krzyżowanie ich dziką prarodichey z ogrodu fioletowego. A pierwsze wyniki takiej selekcji pojawił się w XVI wieku na dworze księcia Wilhelm Heski. Dziś jest to jeden z najczęstszych kwiatów ogrodowych. Fioletowy (Viola) tricolor, Annie, „brat Iwan da Maria – to najczęstsze nazwy tej pięknej rośliny.

Rosyjska legenda o bratki

Żył dobry, zaufaniu, dziewczyna o czystym sercu. Raz spotkałem człowieka, który przyszedł do ich wioski. Annie zakochał się w młodego człowieka, wierzył w jego szczerość. Ale przed wyjazdem, obiecał wrócić i zabrać ją ze sobą. Każdego dnia wyszła na drodze i czekał na kogoś bliskiego, ale i nie pojawił. To wszystko skończyło się tragicznie: dziewczyna załamała się z depresją i umarł. I na jej grobie wzrosły niesamowitą roślinę z tri-kolorowe płatki. Według ludzi, ich kolor jest skorelowana z różnych okresów życia naśladowców. Biały kolor jest symbolem nadziei bohaterkę wzajemności i szczęście na samym początku związku. Żółty – zaskoczenie pana młodego długo czekać. Purple – smutek, upadek wszystkich marzeń i śmierci.

Ta legenda o kwiecie bratek ma inne odmiany. Pierwszy mówi, że bogaty młodzieniec poślubił wbrew jego woli z drugiej strony, a dziewczynka zmarła z powodu bólu i żalu. Według drugiej – ulubiony poszedł na wojnę i tam zmarł. Annie i przekształciła się w kwiat, który wciąż czeka na miły drogi.

Opowieść o staruszku

Białorusini, Ukraińcy i Polacy mają własną wersję pochodzenia bratków kwiatowych. Legendy i wierzenia tych ludów jest również nieco inny, ale istotą z nich – w grzesznej miłości brata i siostry. Najbardziej wzruszająca jest historia związana z atakami Turków czasów.

Najeźdźcy Army zaatakowała ukraińskiej wsi i zdobył cywilów. W pobliżu pięknego czarnego czole dziewczyny, we łzach, jechałem młodych janczarów. Captive przyszedł mu do gustu, i trzymał ją przez całą drogę. A następnie zaproponował, że uciekają, obiecując zabrać ją z powrotem do domu i wziąć ślub. Podczas jednego z postojów byli w stanie przeprowadzić swój plan. A kiedy stał blisko Janczarów opowiedział historię swojego życia. Urodziłem się w tym samym miejscu był dom jego dziewczyną. Który jako dziecko został schwytany. Że jego ojciec był kowalem i blisko domu uprawiane gruszką i szalejącej potoku. Wtedy zdała sobie sprawę, że janczarów – to był jej brakuje starszego brata, i gorzko zapłakał. zdali sobie sprawę, jakie popełnił grzech, i że szczęście nie jest już możliwe. Młodych ludzi zamieniły się piękne kwiaty, że ludzie zaczęli pieszczotliwie nazywają „brata.

Mity o Afrodyty i Wenus

Dawno temu, bogowie odegrali dużą rolę w życiu ludzi. Wiara w ich supermocarstw, magiczna moc, zdolność do interwencji w ziemskim życiu doprowadziły do wielu ciekawych historii. Wśród nich jest legenda o kolorach bratki, co wyjaśnia, dlaczego roślina ma kształt.

Piękna Afrodyta w upalny dzień postanowiliśmy popływać. Chociaż Wybrała osłonięte przed wzrokiem ciekawskich staw, szybko zauważyłem, że jej podziwem obserwuje tłum ludzi. Skandalicznie bogini zaapelował do Zeusa ukarać odważył się takiego czynu. Ale grzmot tego dnia był w dobrym nastroju, ponieważ właśnie skończył ciekawskimi do kwiatów.

Starożytni Rzymianie mają podobny mit o tym, jak ludzie szpiegował dla kąpielowym Wenus. Wszystkie z nich ten sam los.

Nawiasem mówiąc, ta legenda z bratków roślinnych wspólnego ze wspólnej historii, w którym zwykła ludzka kobieta dobył uwagę na fakt, że została ona zakazana. Kara za to, aby przekształcić się w kwiat, który kolor rzeczywiście przypomina ludzką twarz.

I wszystkich tych opowieści wynika kolejne bratki symboliczne znaczenie – ciekawość.

Mit miłości Jowisza

Ciekawe i inne rzymskiej legendy o bratków.

Po Jowisza w dół do ziemi, i pod płaszczykiem pasterza poszedł do świątyni Junony. Wśród innych dziewcząt widział córkę króla Argos – Io spełniać ofiary. Nieprzystępny, natychmiast podbiła boga Sam nasycony z uczuć do niego. Ale wkrótce dowiedziałem się o tajnych spotkaniach Juno i Jowisza, w obawie o życie ukochanego, okazało się, że dziewczyna w białej krowy. Teraz cały dzień, nikt nie uczy poszedł w pobliżu pałacu w Argos. Io wreszcie znalazł sposób, aby wyjaśnić do króla, który jest w rzeczywistości. Oglądając cierpienia ojca i córki, Jupiter zwrócił się o pomoc do bogini ziemi. Dała dziewczyna jest niezwykle piękny i smaczny kwiat. Malarstwo swego stał się symbolem trójkąta miłosnego powstał.

Jest to jeden z najbardziej popularnych wersjach losem księżniczki Io. Podobny mit, znowu, można znaleźć wśród starożytnych Greków. Jest dziewczyna, która porwać Zeusa Hera karane.

Niemiecka legenda o kolorach bratki

Jest to historia o złej macosze się. Wiąże się to z niezwykłą strukturą kwiatu. Według legendy, żył niegodziwy macochę – symbolizuje dolny płat. Największe i najpiękniejsze. Kobieta miała dwa natywną córkę – średniej wielkości płatków. I jak w każdej baśni, wszystkie kłopoty spadły na nieszczęśliwych stepdaughters. Ponieważ górnych płatków na kwiat bardzo mały i blada. Ale to nie jest koniec legendy. Stwierdza dalej, że początkowo duża płatek na górze, a symbole stepdaughters – na dole. Aby jakoś ukarać niegodziwych macochę i ułatwić życie sierot, Bóg odwrócił kwiat. W rezultacie, w pobliżu macochy były ostre ostrogi. I jej ulubiony córka nie otrzymała bardzo atrakcyjny wąsy. Więc legenda bratek kwiatów stało się wyrazem popularnej współczucie dla bólu i cierpienia sierot.

Siła sugestii

Jeśli jakakolwiek legenda bratek kwiaty zawartych tu często budzi wątpliwości co do jego autentyczności, a następnie położył się na podstawie ich tradycji wielu brać za pewnik. Na przykład ostatnio w świetle rosyjskiego było to, że roślina ta jest martwy, bo jego miejsce nie jest w ogrodzie, a na grobie. Z tego powodu, Francuzów, aw naszych czasach nigdy przedstawiane z bukietem białych bratków.

Interesującym odkryciem została odkryta w klasztorze trapistów w życie w średniowieczu. Na ścianie obok kwiat artysta namalował bratków i martwe głowy, podczas gdy zrobił wymowny napis: „Memento Mori”

Jednak w większości przypadków, roślina ta ma wartość optymistyczne i symbolizuje prawdziwą miłość. Na przykład w Anglii bratki została przyjęta dać ukochanej na Walentynki. We Francji, są one nadal używane do wróżenia narzeczoną. A w Polsce pozostało to droga miłości czar: kwiat powitalny sok w oczy i chłopca śpiącego do stawienia się przed nim w chwili jego przebudzenia.

Zatem w wielu krajach popularna legenda ludowa o wiosenny kwiat bratek zrodził wiele uprzedzeń i przekonań, z których niektóre działają już dziś.

to jest ciekawy

Bardzo ciekawe i pouczające będzie każda legenda bratki dla dzieci zawarte w niniejszym dokumencie. Dodatkowo, pamięć ludzi jest przechowywana i prawdziwe fakty o cudownym kwiatem. Zatem w Francja bratki pensee dał nazwę, która oznacza „myśl, wyobrażenie”. Wielu kojarzy ją ze strukturą polach nasiona, które, nawiasem mówiąc, są rozrzucone na odcinku kilka razy wielkości roślin.

W chrześcijańskim świecie bratek kwiat jest czasami nazywana Świętą Trójcę. Rzeczywiście, jeśli przyjrzeć się bliżej, u podstawy płatków widać trójkąt – symbol Boga wszystko oko. A promienie promienie – jest podobno stoi Trójcę.

Bratki to ulubiony kwiat Josephine. W historii, są one znane jako godło dynastii Napoleona.

Suszone kwiaty bratki są często stosowane w leczeniu, ponieważ zawierają dużo kwasu salicylowego.