774 Shares 4257 views

Trudne pytanie, czy paszport jest potrzebny do Kaliningradu?

Region kaliningrad bogato wyposażony w naturze. Istnieje szerokie plaże ze złotym piaskiem, sosny i lasy liściaste, jezior, błoto lecznicze i leczniczych wód mineralnych. Io kulturowego i historycznego dziedzictwa miasta, dawniej znany jako Krulevets (i Królewca), i nie może mówić. Nawiasem mówiąc, jest domem dla słynnego filozofa Immanuela Kanta. Tak, wielu naszych obywateli są kuszeni, aby odwiedzić ten obszar: dla turystyki, rekreacji, lub po prostu udać się z wizytą do krewnych lub przyjaciół. Ale tu pojawia się pytanie, czy paszport jest potrzebny do Kaliningradu?


Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, to niesamowite brzeg bursztyn jest integralną częścią naszego państwa, iz tego punktu widzenia każda osoba, która posiada obywatelstwo rosyjskie, ma pełne prawo, aby przyjść, zabierając ze sobą jedynie dokument wewnętrzny. Po tym wszystkim, jest wymagane „TRAVEL” paszport tylko przy wejściu do obcego mocarstwa (z wizy – do innych krajów, a bez niej – w niektórych krajach w pobliżu: Ukrainą, Białorusią, na przykład). Jednak kaliningradzkiego jest wyjątkowy, ponieważ jest prawie enklawa będąca częścią kraju, ze wszystkich stron otoczone przez terytorium innych państw.

Tak czy paszport jest potrzebny do Kaliningradu? Jeśli podróżujesz samolotem, prosta odpowiedź – nie. Przestrzeń powietrzna – strefa neutralna, a płyta samolot rosyjski – część naszego kraju. Dlatego na drodze, powiedzmy, Moskwa, Kaliningrad, nie jesteś legalnie opuścić granice Federacji Rosyjskiej. Dokumenty na pokładzie lotu potrzeby są takie same jak dla lotów wewnętrznych w całym kraju.

Mówiąc, że ten obszar – prawie enklawą, co oznacza, że ma dostęp do morza, czyli – na wodach neutralnych. Wziąć bilet na prom Petersburg-Kaliningrad? Następnie można bezpiecznie wyruszyć w podróż do wewnętrznego dokumentu obywatela Federacji Rosyjskiej. To jest pytanie, czy paszport do Kaliningradu potrzebne, jeśli podróżujących drogą morską, odpowiedź brzmi: nie – dla promu podmiejskim działającej między dwóch rosyjskich miastach: Tak – jeśli masz zamiar odwiedzić ten region morskiej na pokładzie statku w Bałtyku morze.

Co o ziemi transportu – autobus, pociąg, posiadania samochodu? Oto odpowiedź na pytanie, czy paszport jest potrzebny do Kaliningradu są jasne: na pewno potrzebne. A dla tych, którzy podróżują samochodem, nadal potrzebują wizy litewskiej. Dlaczego? Wiadomym jest, że Republika Litewska wchodzi Schengen. Dlatego ci, którzy lubią podróżować z komfortem ich pojazdów, musimy najpierw skontaktować się z ambasadą i wydania pozwolenia na wjazd do kraju. Nawet białoruscy pogranicznicy mają uzasadnione prawo do żądania przedstawienia paszportu.

Aby uniknąć problemów z uzyskaniem wizy (i jednocześnie przenieść na ziemi, podróżujących do Kaliningradu), istnieje tylko jeden sposób: kup bilet na pociąg lub autobus formacji rosyjskiego. Paszport jest również wymagane w takiej przeprawy. Ale kasjerów publiczne autobusy i koleje w sprzedaży biletów automatycznie rozpoznać wizę tranzytową na Litwie nadal nazywa „uproszczony dokument podróży”. Należy zauważyć, że ta usługa jest całkowicie darmowy, ale koszt paszportu nie obejmuje: trzeba być już w posiadaniu tego dokumentu zakupu biletu.