784 Shares 9923 views

Co zrobić, jeśli dziecko kaszle

Kaszel jest jednym z najczęstszych objawów u dzieci. Od tej większości rodziców są często pojawia się pytanie, co to jest i jak ją leczyć. Istnieje wiele chorób, w których dziecko kaszle, i nie zawsze jest infekcja wirusowa lub zimno. Pierwszym krokiem jest określenie przyczyn, a dopiero potem wyjąć sobie kaszel. Jednak w pierwszej kolejności konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, gdyż stanowią najbardziej kompletnych informacji, w tym w stanie określić na choroby współistniejące objawy i wyniki badań.

Natychmiast należy zauważyć, że warunkowego uwalnianie fizjologicznych i patologicznych kaszel. W pierwszym przypadku jest to naturalny proces, który nie wymaga interwencji i leczenia. Szczególnie charakterystyczne dla tego rodzaju małych, w tym dzieci i niemowląt. W ten sposób, płuca i oskrzela są uwalniane z nagromadzonych w nich śluzu, bułka tarta, ciał obcych. Jeśli dziecko ma 5 miesięcy kaszel bez widocznej przyczyny, konieczne jest, aby obserwować tą reflex czynniki związane. Dla fizjologicznego charakterystyką krótki czas trwania kaszlu, okresowych nawrotów u pacjentów bez innych objawów. często jest tak słaby, że dziecko nie ma nawet przerwać grę nie zauważając go.

Rodzice powinni być ostrożni, jeśli dziecko nie jest jak zwykle kaszel, świszczący oddech lub atak trwa długo i bolesne. Warto pamiętać, że jednym z powodów może być dostania się do dróg oddechowych ciała obcego, a zatem natychmiast sprawdzić tę opcję. W tym celu najpierw zweryfikowane przez usta dziecka, jest on umieszczony na kolanach osoby dorosłej, twarzą w dół, a następnie spędzić kilka koszty ruchu, gwałtownych uderzeń w rejonie ostrza.

Gdy kaszel spowodowane przeziębieniem lub chorób wirusowych, konieczne jest, aby ocenić jego wygląd (sucha, mokra, szczekanie) i starają się uczynić najbardziej produktywny, czyli z odkrztuszaniem, a atak powinien trwać możliwie jak najmniej i bezbolesny. Wykorzystuje specjalne leki i środki do inhalacji, które są wyznaczone przez pediatrę. Gdy pracownik zdrowia jeszcze nie zbadał dziecko i potrzebę ułatwienia ataku, to najlepiej zwrócić się do sprawdzonych środków ludowej, takich jak herbata ziołowa lub ciepłej inhalacji parowej.

Należy zauważyć, że dziecko kaszle przez jakiś czas, a po wyeliminowaniu wszystkich innych objawów choroby. W tym przypadku zaleca się okresowo pomiaru temperatury było kontrolować warunki ogólne pokazano lekarza w celu określenia obecności lub braku rzężenia w płucach.

Często zdarza się, że dziecko kaszle w nocy. W przypadkach, gdy zakłóca odpoczynku, po konsultacji z lekarzem, można dać mu zimno preparaty. Jednak trzeba być ostrożnym z tych leków i ich nie nadużywać, bo ten odruch jest jeszcze funkcja ochronna organizmu. Czasami nocny kaszel, zwłaszcza w wieku przedszkolnym może wskazywać na choroby, takie jak migdałki lub refluksu żołądkowo-jelitowego.

W przypadkach, gdy dziecko boli przewlekły suchy kaszel bez widocznych objawów przeziębienia, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistami, takimi jak ENT, choroby zakaźnej, gastroenterologii.

Ważnym warunkiem leczenia, jeśli dziecko kaszle, jest trybem. To nie tylko tworzenie sprzyjających warunków dla innych składników leczenia, ale również szybciej przywrócić zasilanie, jak również przyczynić się do zapobiegania powikłaniom. Jest to konieczne, aby chronić dziecko przed wszelkimi drażniących takich jak dym, nieprzyjemnych zapachów i innych barwników. Pomieszczenie, w którym znajduje się pacjent, powinien mieć wysoką zawartość wilgoci (w tym celu możemy użyć specjalnych urządzeń). Ważne jest również, aby przestrzegać diety i picia reżim (bez napojów gazowanych i czarna herbata).