900 Shares 2099 views

Uprawa – głównym sposobem uprawy w rolnictwie

Rolnictwo odgrywa ogromną rolę w rozwoju państwa i jego gospodarki. Po społeczeństwo musi przejść do wzoru przemysłowego, produkcja rolna traci na znaczeniu. Niemniej jednak pozostaje głównym dostawcą produktów i środków w budżecie.


Nowoczesne technologie pozwalają na zwiększenie wydajności, podczas gdy wydatkowaniu mniej wysiłku. Rozważmy podstawowe operacje uprawowych.

uprawa

Jest to jedna z najczęstszych metod leczenia, która jest stosowana w rolnictwie w różnych krajach. Jest kilka typów (ciągłe i międzyrzędzi) i muszą spełniać określone wymagania.

Uprawy – metody uprawy, w której płytka formacji ziemnej dno doprowadza się do powierzchni. W ten sposób kruchy i kruszonki i miesza razem. W związku z tym sposobu przerobu, pole powierzchni jest wypoziomowana, cięcie chwastów oraz niezbędne nawozów do gleby.

Metoda ta pozwala rozluźnić warstwy górnej, wykonuje bardzo ważne funkcje. To nie wyparuje woda przyspiesza przenikanie ciepła do gleby stwarza optymalne warunki dla procesów mikrobiologicznych i podaży składników odżywczych.

orki

Jest to kolejny sposób uprawy. Orki jak uprawy, – obrót i późniejsze rozluźnienie warstwy. Produkowane przy użyciu pługi wyposażone redlice.

Podczas ziemia wznosi się i kruszy, zasypianie wierzchnią. Zawiera większość larw szkodników i nasion chwastów. W efekcie powstanie ziemia jest głęboko, gdzie większość szkodników są zabijane.

Odrębną kwestią jest ustawienie trybu pracy. Konieczne jest, że głębokość i szerokość orki jest optymalny do hodowli roślin i rodzaju gleby i nie kruszą się warstwy są zamknięte odhamowaniu ziemi.

różnica

Jest to często można spotkać opinię, że orka i uprawa – to jedno i to samo. W rzeczywistości, istnieją znaczne różnice.

Orki – jest przetwarzanie gleby, na której znajduje się pełna obrót ziemi. Dolne warstwy górne pokryte. Ponadto, głębokość może dochodzić do 40 cm.

Uprawa – proces, w którym rozluźnienie gruntu bez jego obrotów. Nie nadaje się do upraw, które wymagają głębokość sadzenia. Dlatego wykorzystywane do wiosennej uprawy.

Wybór kultywator

Urządzenia do obróbki gleby są dwojakiego rodzaju. Ten elektryczny i mechaniczny. Pierwszy musi być podłączony do źródła zasilania, więc drugi dużo bardziej powszechne. Są one często określane jako kultywujących.

Rzucają się na benzynę lub specjalnym olejem. Aby wybrać dobrą opcję, należy rozważyć opcje:

  • Wielkość poletka, jego właściwości i składu gleby. Na wybór modelu wpływa na obszar kultywator (płaski lub pagórkowaty), torfu lub gliny, a także głębokość przyszłego przetwarzania (orka lub odchwaszczania).
  • Koszt. Modele europejskie będą znacznie droższe niż rosyjskich lub chińskich marek. Ale należy pamiętać, że sprzęt zagraniczny żywotność jest znacznie dłuższa.
  • Moc i ciężar. Istnieją małych rozmiarów, lekki, ciężki i bardzo ciężki. Konieczne jest, aby racjonalnie wybrać rumpel, t. Aby. Nie ma sensu w zakupie masywną maszynę do leczenia małym obszarze.

zapobieganie wypadkom

Uprawa gleby – proces, który wymaga opieki i uwagi. Pierwszym krokiem jest, aby upewnić się, że żaden obszar twardych i ostrych przedmiotów. Podczas pracy, nie dotykając części urządzenia ciała i mieć szczególną ostrożność podczas wypełniania jej paliwa.