294 Shares 5583 views

Niewydolność kręg-podstawnej

Być może żaden człowiek na świecie, który nie wie, czy nie słyszał o problemie jak ból pleców. Niestety, zbyt wielu ludzi wie o tym na własnej skórze. One raczej poważne powikłania osteochondroza jest niewydolność kręgowo-podstawnej. Jednak to nie jest powikłaniem, oraz chorób współistniejących. Ta choroba jest to, że zwykle staje się głównym czynnikiem ukrwienia mózgu. Poza tym, on też daje pacjentowi znaczny ból i dyskomfort znacząca.


Powody, dla których istnieje niewydolność kręgowo-podstawnej, mogą być różne. To przede wszystkim miażdżycy, zwykle takie jak żyły kręgowe. Dość często powodem tego występuje u pacjentów w podeszłym wieku. Że te osoby są często na ścianach naczyń krwionośnych gromadzić tak zwanych płytek, które znacząco zmniejszają zdolność statku, zapobiegając w ten sposób normalnej diecie mózgu. Również niewydolność kręgowo-podstawnej może nastąpić w wyniku tworzenia skrzepów w odpowiednich pojemnikach, a zwłaszcza tam, gdzie gromadzą się płytki miażdżycowej. Jest to możliwe, a uzyskanie skrzepów krwi z innych obszarów, takich jak jamy serca, zwłaszcza jeśli są zaburzenia związane. Zdarza się, że po którymś z urazami kręgosłupa szyjnego, w tym operacji niechlujstwa, jest oddzielenie powłoki wewnętrznej ściany tętnicy, przechodząc w kręgosłupie. Jest to jeden z powodów zaburzeń krążenia mózgu. Innym czynnikiem jest tworzenie kilkoma małymi porcjami zwężonych tętnic w środku. Zdarza się rzadko, ale jednak, ograniczenia te nie pozwalają na przepływ wystarczającej ilości krwi. Często, w celu zmniejszenia przewód zasilający jest pod silnym wpływem tzw kradzieży zespołem. Występuje ze względu na zwężenie tętnicy podobojczykowej, który dostarcza ręce we krwi. Kiedy silna ręka jest niezbędne do wykonywania przez tętnica patologiczny przechodzi trochę krwi, w celu uzupełnienia wymaganej liczby niej, krew zaczyna płynąć z tętnic, których zadaniem jest dostarczanie do mózgu. Zatem istnieje niewydolność kręgowo.

Przejawy tej choroby występują stopniowo. Często zdarza się, że pacjent nie ma jeszcze zwrócić uwagę na nich, i stopniowo przyzwyczaja się do nich. Główne cechy są uważane za częste zawroty głowy, które towarzyszą uczucia mdłości. Jest też lista symptomów obejmują różnorodne zaburzenia narządów przedsionkowych, obecność ciągłego hałasu lub innych obcych dźwięków w uszach, mgły, muchy w oczach. Często pacjenci mają dość silny ból głowy, zwykle w szyję. Narzekają też na zmęczenie i ogólne osłabienie. Dezorientacja, zaburzenia pamięci i zmniejszonej uwagi może również mówić o tej chorobie, jak niewydolności kręgowo-podstawnej.

Leczenie tej choroby mogą być różne, w zależności od konkretnych przypadków. Terapia lekowa jest zmniejszona zasadniczo do podawania leków, które są zdolne do rozszerzania naczyń. Chociaż, jeśli powodem było niewydolności kręgowo, jest mechaniczny kompresja kości tętnic, leki następnie jeden trudno pomóc. W tym przypadku, a skuteczna metoda jest zdecydowanie manipulacji. Również bardzo dobre masaże pomóc, ale tylko wtedy, gdy wykonuje kompetentny ekspert. W każdym razie, obecność objawów opisanych w pierwszym etapie jest, aby skonsultować neurochirurga, który będzie w stanie zalecić odpowiednie leczenie, łącznie z masażem.