252 Shares 1453 views

Peeling stóp: technologia i typy

Odciski, modzele, popękane pięty, stopy coarsened skórne, nieprzyjemny zapach z nóg – co najmniej jeden z problemów, z jakimi borykają się każdej kobiecie. Pozbyć się tych problemów, aby skórę miękką i gładką złuszczające stóp może pomóc. Ta procedura polega na odrywaniu górnej warstwy zrogowaciałej naskórka. Peeling można wykonać albo w specjalistycznych salonach z profesjonalnych narzędzi, jak również w domu.


Technologia peelingu stóp

Nogi jak potrzebuje opieki, jak również innych części ciała. Z biegiem czasu skóra starzeje, staje się sucha i szorstka. Jeśli nie zostaną podjęte działania, rogowej warstwy naskórka są ułożone jedna na drugiej. Z biegiem czasu, w wyniku nadmiernej suchości nóg pojawiają się pęknięcia w piętach, które nie dostarczają tylko estetyczne, ale także fizyczny dyskomfort. A jeśli dodamy do tego obrazu nawet odciski i modzele, które pojawiają się w wyniku noszenia nieodpowiednich i niewygodne buty, wniosek staje się oczywista – nogi obierania potrzeb skóry. W Salony piękności oferują kilka jej gatunków: chemicznych, sprzętu mechanicznego.

W ogóle, peeling stóp jest zgodny z następującymi technologiami:

 1. Stóp naparowywano przez 20 minut w specjalnej kąpieli ciepłej wody (37 ° C), z olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych.
 2. Po usunięciu górnej warstwy naskórkowej z pumeksu lub strukturalnie niestabilne szczotka do pięty.
 3. Wycierając stopy suche.
 4. Stosowania na skórę specjalnego roztworu zawierającego kwas czynną lub szorowania.
 5. Po 20 minutach środek płuczący pod ciepłą bieżącą wodą.
 6. Stosowanie krem odżywczy.

Foot Peeling ryby

Ten sposób oczyszczania z nogi nagniotków, odciski, pęknięcia, zgrubienia w warstwie rogowej naskórka i innych problemów jest najbardziej przyjemny i bezboleśnie, ale w tym samym czasie, a tym samym kosztowne. Peeling stóp Garra Rufa ryba jest przeprowadzane tylko w murach salonie piękności, zwykle 2 razy w tygodniu.

Istotą zabiegu jest, że człowiek stawia nogi w specjalnym basenie, a ryby, które pływają w wodzie, delikatnie zacząć odgryźć górną warstwę naskórka. Garra Rufa ponieważ nie stałych zębów, a następnie je jeść tylko są gotowe do obierania nabłonek. Ponadto, ślina ryba zawiera specjalną substancję, czyniąc skórę gojenie ran efekt.

Według opinii, tego rodzaju peelingu daje wspaniały efekt psychologiczny, ale o wiele szorstkiej skóry i pęknięty prawie nie może sobie poradzić, więc jest zalecane tylko w procedurze prewencyjnej.

Kwasy Peeling chemiczny stóp

Peeling chemiczny opiera się na wpływie na skórę nóg różne kwasy: glikolowy, mlekowy, owoców. Można to przeprowadzić w domu iw środowisku salonie.

Wewnątrz chemicznego peelingu stóp odbywa się w następującej kolejności:

 • stosując specjalny płyn;
 • masowanie skóry, łuszczenie roztworu, koncentracji oraz czas trwania, który zależy od szczególnego rodzaju obierania. Rozróżniać powierzchowne, głębokie peelingi średniego i;
 • usuwanie roztworu neutralizatora;
 • Stosowanie krem odżywczy.

Średni czas trwania jednej sesji wynosi 20 minut. Głębokie peelingi nie częściej niż raz na 2-3 miesięcy zalecana.

Specjalne skarpety na nodze złuszczający

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi do peelingu stóp są specjalne skarpety produkowane w Korei, Chinach i Japonii. To niby skórki kwasu, który może być łatwo, która odbyła się w domu. W opakowaniu tego typu środków obejmują pary skarpet polietylenu, specjalnym roztworze z aktywnymi kwasami skład i ekstraktów roślinnych i instrukcji użycia.

Foot obierania ze specjalnymi skarpet wykonanych w następującej kolejności:

 1. Przeprowadzono test dla reakcji alergicznej. Aby to zrobić, należy użyć wacika do nałóż niewielką ilość na skórę stóp. Jeśli po 5 minutach nie pojawi się zaczerwienienie, oznacza to, że można bezpiecznie używać narzędzia w całości.
 2. skarpetki z polietylenu noszone na nogach.
 3. Wewnątrz każdej z wkładek cieczy wylewa ze specjalnego opakowania. Roztwory większość producentów zawiera kwas salicylowy, oraz różne ekstrakty roślinne (rozmaryn, lawendę Camellia, granat, i inne), które mają na skórze, przeciwzapalne, antyseptyczne, regenerujące działanie przeciw starzeniu.
 4. Z naklejkami skarpety ściśle ustalona na nodze.
 5. Czas trwania maski 1 godz. Po tym, skarpety są usuwane, a stopy przemyto ciepłą wodą z mydłem i osuszyć ręcznikiem.

Po upływie 5 dni, aby rozpocząć proces złuszczania zewnętrznej warstwy rogowej skóry. Z ta procedura nie powiedzie się pozbyć nawet najsilniejsze odciski, ale do przeprowadzenia tej złuszczanie powinno być nie więcej niż raz na trzy miesiące.

Salicylowego złuszcza od wrastających włosków na nogach

Bardzo często po depilacji nóg pojawia się problem taki jak wrastania włosków. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania tej uciążliwości jest peeling chemiczny. W domu, procedurę prowadzi się przy użyciu kwasu salicylowego, znany z jego działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. zasady peelingu opiera się na tym, aby usunąć wierzchnią warstwę naskórka, w ten sposób uwalniając wrastające włosy.

Obieranie nogę w domu jest następujący: obszar problem jest wycierane 2% roztworem kwasu salicylowego, który jest sprzedawany w każdym farmacji. Po 10 minutach w leczonym miejscu należy umyć i ciepłą wodą i opcjonalnie nawilżający smaru. Powtórzyć postępowanie powinno być 2 razy dziennie, aż wrastające włosy zaczyna się rozwijać w dobrym kierunku.

Obierania maski z octu i gliceryny

Aby złagodzić ostre obcasy Karnacja skuteczny środek do domu opartego na ocet i glicerynę, sprzedawany jako każdej aptece.

Przygotować maskę glicerolu dla stóp może być następujący przepis:

 1. Zmieszać z tworzywa sztucznego lub ceramiki stołowa octu 6% (1 godz. Łyżką) i gliceryny (3 łyżki. Łyżeczki).
 2. Nałożyć mieszankę na owinąć folią stóp i żywności, plastikowej torbie lub zużycia.
 3. Top nosić skarpetki i zachować maskę na noc.
 4. Rano umyć stopy ciepłą wodą z mydłem.

Obierania maski do stóp z octu i gliceryny pomaga uczynić pięta miękkie jak niemowlę. Powtórz tę procedurę powinny być 3 razy w tygodniu.

Home obierania mydło

Mydło – przez lata sprawdzone narzędzie w walce z szorstkich modzele i odciski. W połączeniu z sodą, to pozwala na efektywne obierania nogi w domu.

Przepis chwastów i szorstka skóra stóp jest następujący:

 1. Szare mydło wciera na grubej tarce.
 2. W gorącej wodzie (2 litry) rozpuszczono zmielonego mydła (2 łyżki. Łyżeczki).
 3. Sodowy dodaje się do otrzymanego roztworu (2 łyżki. Łyżeczki).
 4. Nogi są opuszczane do przygotowanej łaźni przez 40 minut.
 5. Parze nabłonka skóry usunięto i górną warstwę nanosi odżywczy krem.

Po zabiegu na nogi zaleca się nosić bawełniane skarpety.

Peeling kawowy dla gładkich nóg

Po zastosowaniu kąpiel stóp, dzięki czemu dobrze się w parę stóp, skuteczne użycie złuszczający peeling, których skutkiem może być porównywana z różnymi kwasami. Oznacza to, składający się z dużych cząsteczek przypominających w strukturze soli morskiej lub piasek stosowany do oczyszczoną skóry sprasowany przez 5 minut. Po tym peelingu jest zmyć ciepłą wodą i nałożyć krem odżywczy na stopy. mogą być wykonywane w domu peelingu stóp za pomocą produktów, które są znane każdej kobiety. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest mielona kawa.

Tak więc, potrzeba obierania stopy kawy mielonej średnią chudości (1 łyżka. Łyżka), sól morską (1 godz.) I łyżka 30 ml oleju z oliwek lub innych olejów roślinnych (kukurydza, brzoskwinie, migdały). Wszystkie składniki są dobrze wymieszane i otrzymaną zarośla nakłada się na nogi, wmasować w ciągu 3 minut, a po dalszych 2 minut, przemywa się. W rezultacie procedury stają się bardziej miękkie i gładkie nogi.

Receptą skórki pomidora z odciskami stóp

Przepis obok zarośla obierania nogi 50% kwasu 50% mechaniczne. Wszystko jest wyjaśnione w bardzo prosty sposób. Przygotowując zarośla używany dojrzałych pomidorów zawierająca aktywny kwas i sól morską miele. Pierwszy składnik działa jako pomoc do złagodzenia obcasy szorstka skóra, odciski, modzele, a drugie środki ułatwia złuszczają warstwę rogową naskórka. Wszystko to osiągnąć poprzez aktywną ruchów masujących że peeling jest nanoszony na skórę.

Pomidor Peeling stóp obejmuje mieszanie miazgi z rozgniecionych pomidorów (bez skóry) oraz jadalnia z soli morskiej. Domowy peeling przeznaczony jest dla jednej aplikacji, a to nie powinno być powtórzone więcej niż dwa razy w tygodniu.

Peeling technologia oparta na stopach cytrusowych

Efektem tego rodzaju peelingu skóra jest w wyniku działania kwasów owocowych. Górną warstwę naskórka zniszczeniu pod działaniem kwasu, a następnie usuwa się za pomocą mechanicznych (pumeks lub szczotki do stóp).

Wydać cytrusowych, w domu, jest bardzo prosta, wystarczy wziąć jeden duży pomarańczowy (grejpfruty lub mandarynki 2) i zemleć bezpośrednio skóry maszynki do mielenia mięsa, po usunięciu wszystkich kości. Otrzymaną masę nakłada się ruchy masujące na skórę i pozostawić na 7 minut. Następnie masa pomarańczowy zmywane stopy w ciepłej wodzie i czy krem stopy.

Peeling stóp, w opinii kobiet – jest skutecznym narzędziem do walki z warstwy rogowej skóry, modzele i odciski. Jednak nie wszystkie pieniądze, w tym przypadku, będzie skuteczna. Na przykład ryby poważne problemy nie może poradzić sobie, a skórka chemicznych, w tym skarpetki z roztworu kwasu w tym przypadku będzie najbardziej skuteczne. Dobre zarośla pomoc domowa dla stóp, co pozwala na krótki czas, aby pozbyć się pęknięcia, szorstkiej skóry i inne problemy w stopach.