137 Shares 1961 views

Jakie są Zarządzający zawody?

Jakie są menedżerowie? To pytanie coraz częściej proszony o podanie młodzieży szkół wyższych, wybierając pomiędzy licznych kolorowych książeczek instytucji edukacyjnych.


Te dni menedżerowie zwane prawie każdy specjalista, ukończył. Chodzi o zarządzanie szmat płciowych i żarówek w korytarzach … Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, który można nazwać menadżerem? Jakie są specjały menedżerów? Co każdy menedżer powinien wiedzieć?

Kto jest zarządcą?

W jednym z największych biblioteki on-line definiuje menedżera jako menedżer: „”? Czy jest to zawód „- można zapytać:” Nie bardzo. „- odpowiem.”.

Zbadajmy terminologię. Aby to zrobić, należy spojrzeć na All-Russian kwalifikacjach. Zgodnie z tym dokumentem, zawód jest tylko dla pracowników i kierownika – nie działa. Pracownicy są dystrybuowane na słupach, z których jeden jest menedżerem. Ten post należy do liderów kategorii, takich jak i pana.

W związku z powyższym, na pytanie „Jakie są Zarządzający zawody?” Jest bardzo istotne, choć trochę wadliwa pod względem językowym.

Więc menedżer – jedno z kierowniczych stanowisk dla pracownika.

Obowiązki kierownika

Główne obowiązki kierownika obejmują szereg działań na rzecz podejmowania decyzji w regionie i na poziomie, na którym pracownik. Tu należy wspomnieć, że istnieje niepisana menedżerów podział na 3 poziomach:

 • Najwyższe kierownictwo – zarząd spółki.
 • menedżerów średniego szczebla – naczelnicy wydziałów i biur, dyrektorów departamentów.
 • menedżerów niższego szczebla – najbardziej rozległy udział w całkowitej objętości kierownictwa firmy, która obejmuje głowy podwładnego, którzy są rzeczywistymi sprawcami, pracownicy, specjaliści.

Główny menedżer osobowość

Główne cechy osobiste każdego lidera to:

 1. Przywództwo. Zarządzaj ludzie mogą po prostu charyzmatyczny i pewny siebie mężczyzna, w stanie inspirować zbiorowe przekonanie o prawidłowości i powodzenia ich wspólnej pracy.
 2. aktywność społeczna. Umiejętność komunikowania się z ludźmi, chwalić, motywować, aby krytykować i przekonująco udowodnić – jest niezbędna do głowy każdym poziomie.
 3. Umiejętność radzenia sobie ze stresem. Psychiczne, psychologiczne i moralne menedżer zdrowia jest również niezbędnym warunkiem jej produktywnej pracy.

Lista jest długa innych kryteriów „idealnego” liderem, ale wszystkie przyszłe wymagania dotyczące jego osobowości, będzie zależeć od sposobu działania. Więc, jakie są menedżerowie?

Obszary szkolenia

Pod kierunkiem kierownika rozumie aspekt działalności, czyli jaka część działalności spółki, nazwał przewodniczyć. Kierunki są bardzo różne: od finansów i inwestycji logistyki i zamówień. Nie należy mylić z kierunkiem profili kształcenia (specjalności). Po pierwsze, co do zasady, odpowiedzi na częste pytania studentów wjeżdżających uczelni: (. Turystyka, budownictwo, ochrona środowiska i tak dalej) „Jaką menedżera są” ostatnie określenie sektora, w którym wyspecjalizowana menedżer.

Rozważmy niektóre obszary menedżerów szkoleniowych.

Marketing Manager

Marketing lub promocja towarów na rynku jest rozwijający się kierunek firmy. Wyprodukowanie usługę lub produkt. Ostatnio, istnieją specjalne agencje, które poprzez outsourcing systemów zapewni organizacjom usługi w tej dziedzinie. W rezultacie popyt na menedżerów marekting znacznie wzrosła.

Jakie są menedżerów marketingu?

Zazwyczaj są one oddzielone przez przemysł jak z menedżerów wymaga dobrej znajomości rynku, co jest niezbędne w celu doprowadzenia produktu / usługi. Wszechstronność jest praktycznie zerowa. Ponadto, menedżerowie podział odbywa się według funkcji:

 • Analiza marketingowa.
 • Prognozowanie rynku.
 • budżetu marketingowego.
 • PR-menedżerów, i inne.

Warto zauważyć, że są zaangażowane w marketingu strategicznym poziomie zarządzania, czyli jako całość przedstawia przebieg ruchu, nie działa przez sytuacjach nadzwyczajnych i konkretnych rozwiązań tych drobnych problemów.

Menedżerowie sprzedaży

To nie przypadek, mamy ustawione materiał „sprzedawców” obok marketerów. Oczywiście, kierunek ich pokrywania się pracy w wielu aspektach. Jednak warto zauważyć, istotne cechy kierowników produkcji.

Więc, jakie są pracownicy działu sprzedaży?

Chętnych do pracy na skutek – jest to podstawowy wymóg dla wszystkich menedżerów produktu. Sprzedaży produktów osobiście, telefonicznie, za pośrednictwem Internetu lub w jakikolwiek inny sposób jest podstawowym zadaniem kierownika sprzedaży. Sprzedawcy połączeń przywódcy zaczęli na Zachodzie. Następnie ta moda przyszła do nas. Należy jednak wspomnieć, że w tej dziedzinie nie są prawdziwymi liderami, wykonujące funkcje administracyjne w odniesieniu do takich ważnych procesów, jak:

 • Wyszukiwanie klientów.
 • Identyfikacja potencjalnych możliwości sprzedaży.
 • Opracowanie strategii w celu promowania produktu.

Na pierwszy rzut oka, te funkcje są powielane z marketingu, ale w rzeczywistości tak nie jest. menedżerów sprzedaży działa na poziomie taktycznym, rozwiązywanie pilnych problemów, pilnych problemów i zagadnień tematycznych. Tacy pracownicy muszą mieć szczególne cechy: Komunikacja, stresu (bardzo) zaradności.

HR-menedżerów

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi – chyba najbardziej starożytnych menedżerów ostrość. Spełniają one bardzo szeroki zakres usług, zapewniając spółce swój atut – pracowników.

Jakie są menedżerowie HR?

Obszary pracy bardzo różne:

 • Rekrutacja (personel wyszukiwania, wprowadzenie nowych pracowników do zespołu).
 • Szkolenie pracowników firmy (programy rozwojowe, wsparcie organizacyjne).
 • Praca biurowa w ramie (rejestracja wakacji, choroby, podróży).
 • Przepis kultury korporacyjnej (zasad projektowania komunikacji biznesowej, kontrola realizacji wymogów etycznych korporacyjnych).
 • Profilaktyki i rozwiązywania sytuacji konfliktowych w zespole, wiele więcej.

Podsumowując, warto zauważyć, że, niestety, do tej pory wielu wnioskodawców nie ma zrozumienia co zarządzania, jakie są menedżerowie co zawód i jakie pozycje mogą wziąć specjalisty z dyplomem „manager”.

Możemy tylko doradzić potencjalnych studentów na progu ważnego wyboru, aby być bardziej wrażliwi na ich życzenia i spróbować znaleźć „złoty środek” między intensywne szkolenia menedżerów „czystych” i potrzebie podstawowy zestaw wiedzy w danym sektorze gospodarki. Po tym wszystkim, kontrolować, czego nie rozumiem to nie tylko trudne, ale także do słabych wyników.