309 Shares 9414 views

Aleksandr Afanasjew i jego dzieła

Jakie książki czytać niemal z filmu? Oczywiście historie. Jest to bardzo Pierwsze historie, które mówią rodzicom, aby ich dzieci. Spośród nich możemy wyodrębnić pierwsze lekcje: dobro jest silniejsze niż zło, zawsze wygrywa. I choć czasami nelogok ścieżce, ale nie można dać się i uwierzyć w siebie i swoje siły. Mądra, dobra bajka – to ogromny świat, który otwiera dziecku od pierwszych dni życia.


On uczy się myśleć, aby odróżnić dobro od zła, do oszacowania działania bohaterów bajki. Opowieści o przygotowaniu dziecka do dorosłego życia, uczy się, jak zachowywać się w tym rozległym świecie. Jeśli chodzi o bajki, to jest niemożliwe, aby przypomnieć sobie wielki „gawędziarzem” – Aleksander Nikołajewicz Afanasyev, ponieważ bylibyśmy bez niego i nie uznają żadnej „Rzepa” lub „Kurczaki Ryaba” lub „Bun”.

kariera

Aleksandr Nikołajewicz Afanasev (1826-1871) urodził się w regionie Woroneża, miasto Boguchar. Ojciec pracował jako radca prawny i dlatego starał się dać swoim dzieciom dobre wykształcenie. Po ukończeniu liceum w Woroneżu Afanasiev wysłany do Moskwy, gdzie wstąpił na uniwersytet. Po ukończeniu studiów, uczy literatury i historii Rosji, a rok później rozpoczął służbę w archiwum.

Być może jest to lata pracy w archiwum były najbardziej owocne w twórczym szacunku. Tam spotkał się z szeregiem dokumentów o wartości historycznej, ale niedostępne dla większości. Afanasiev publikuje czasopismo „Noty bibliograficzne” i zobaczyłem lekkich materiałów związanych z pracami słynnych rosyjskich myślicieli, pisarzy i poetów. Aleksandr Afanasjew pisał dużo, działa jako badacz i dziennikarz. Jednym z nielicznych publikacjach tych lat:

  • „N. Nowikow. "
  • „Rosyjski przemysł książkowy”.
  • "Satyra Cantemir".
  • „Literary polemika z ubiegłego wieku.”

Coś, co nie może być opublikowana w Rosji, został wysłany za granicą i pojawił się w Londynie w antologii „Polar Star”, jednego z wydawców, z których był rosyjski rewolucjonista A. I. Gertsen. W 1862 roku, Afanasyeva zwolniony ze służby, pobieranej w związku z propagandzistów Londynie. Aleksandr Afanasjew bez stałego zatrudnienia było kilka lat, aw 1865 roku wstąpił do Assistant Secretary Dumy ruchy na stanowisko sekretarza dwa lata później. Wielki pisarz zmarł w wieku 45 lat na gruźlicę.

aktywność historyczny

Wielki miłośnik starożytności Afanasiev bada wszystko, co jest związane z historią Rosji, bierze na starych odręcznie książki. On posiada liczne prace poświęcone historii Rosji, opublikował je w czasopiśmie „Contemporary” ( „State Farm pod Piotr Wielki”, „Karty Psków Sądowej” i in.). Pisze recenzje literatury historycznej w publikacji „Towarzystwo” Historii i Starożytności na uniwersytecie. Jest „Stowarzyszenie Miłośników Literatury”, bada archiwa, mówi i publikuje artykuły o tworzeniu nowych słów ludu. Najpoważniejsze i niekorzystne warunki dla niego Afanasiev zakończone i opublikowane główną dzieło swego życia – „poetyckich poglądów na temat charakteru Słowian”

zajęcia literackie

Od 1850 roku, Alexander Afanasiev jest włączony całkowicie na badania związane z folkloru, mitologii i etnografii ludu. Studia mają wielką wartość. On daje nam odległą przeszłość, początki współczesnego języka. Przynosi do szerokich mas starych zwyczajów, wierzeń, folkloru i literatury słowiańskiej metafor. W tym czasie opublikował w licznych publikacjach, ponad 60 artykułów, w tym:

  • „Dom Dziadek” Badanie dotyczące mitologii.
  • „Sage i czarownica”.
  • „zoomorficznymi bóstwa Słowian”.
  • „Kilka słów o związek języka z przesądów ludowych”.
  • „Pogańskie zwyczaje na wyspie Buyan”.
  • "Rosyjskie czasopisma satyryczne 1769-1774 gg.".

Rosyjskie bajki ludowe

Z entuzjazmem Afanasyev pisał opowieści rosyjski uczony i etnograf Pypin A. N. W przeglądzie pierwszego wydania baśni, zauważył, że porównanie bajkowe motywy Afanasiev i bardzo udanym etykiecie. Niemniej jednak, od razu potępili go za to, co autor stara się dać najdrobniejsze wydarzenia mitycznego wyjaśnienia. Chernyshevsky NG wskazał także na to uwagę, ale dodał, że nie można zgodzić się z wyjaśnieniami Afanasyev.

Liczne krytycy Alexander Afanasyev powiedział, że mitologia – ta sama nauka, a tylko można odtworzyć pełny obraz dawnych czasów, kiedy bada się najmniejszy szczegół. Twierdził, że legendy, folklor, mitologia jest nierozerwalnie związane z historią narodu. Wiele legend są w jakiś sposób związane ze zjawiskami natury, które bez wyjaśnienia, co po raz kolejny potwierdza swój mityczny sens. Nieporozumienie krytykom wartość naukową jego badań nad mitologią występowały Afanasyev bolesne.

Pierwszy zbiór bajek

Afanasyev edycja bajek w tych warunkach – rodzaj feat. Napisał list do redakcji „Uwagi o Ojczyzna” i wnioskuje, że w edycji opowieści ludowych. Wyjaśnia on przykładem braci Grimm, który stanowi cenny materiał, który zasługuje na zainteresowanie. Ale materiał w czasopiśmie i nie pojawił się jako objętość, która w tym czasie posiadał Afanasiev, znacznie przekroczył możliwości magazynu.

W 1952 roku Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne wysyła Afanasyev zbiór opowieści, którzy mieli w swoich archiwach. W tym czasie do dyspozycji pisarza to było około 1000 baśnie skierowane do niej Dalem V. I. Oba materiały wymagają ostrożnego obchodzenia się, jak zebrane przez różnych ludzi i różnych jakości nagrywania i styl. W 1855 roku opublikował pierwszą edycję „rosyjskich podań ludowych”.

Odchodzący opowieści Aleksandra Afanaseva kilku wersjach. W sumie osiem zagadnień znalazły się ponad 600 pozycji. Wybrał opublikować bajek Najciekawszym dzieci. To było wtedy, że czytelnicy pierwszy spotkał się z Koshcheev i Baba Jaga, dowiedział się o Firebird i Kolobok słyszał o Palace Mały i Mary Morevna. Jest to największy w kolekcji czasu baśni na świecie.

Klasyfikacja bajek

Kiedy dodatkowo przygotowanie materiału Afanasiev przemyślane i klasyfikować je. On rozprowadzany opowieści obrębie działów: epickie historie, mitologiczne, bestia bajka historie czarownic i zwłok, opowieści gospodarstwa domowego i humorystyczny. Później, po jego śmierci, kilka uproszczona klasyfikacja: historie zwierząt, dobrostanu i magicznie fi. Ale to jest oparte na zasadzie, że stworzył Aleksandr Afanasjew.

Książki nie może spowodować niezadowolenie duchowieństwa i władz. Cenzura silnie hamuje aktywność Afanasiev. Tymczasem w Genewie wydała zbiór „zachowywała Tales” noszenie antichurch i charakter antibarsky. kolekcje wydawnicze Afanasyeva – wielkie wydarzenie w życiu społecznym i naukowym Rosji. Po uwolnieniu wielu wybitnych krytyków i literackie krytycy czasie były z ocenami.

Zakazane opowieści Afanasyev

Oprócz bajek dla dzieci, Afanasyev należy do zbioru bajek dla dorosłych, wydany w Genewie. „Rosyjskie ludowe opowieści nie do publikacji” Zbioru „Opowieści, legendy i przypowieści” został również zakazane w Rosji i publikowane za granicą. Władze widzieliśmy w kierunku jej zawartości szkodliwych myśli. Zawiera teksty chciwości, głupoty, diabeł, mitycznych potworów i złych duchów. Bardzo cenne pod względem duchowym dziedzictwie zbiór ludzi.

W latach cenzury prześladowania wiele kolekcji pod różnymi nazwami. Na przykład, baśnie o treści erotycznej opublikowany pod tytułem: „Balaama. Rok obskurantyzmu ". Ta książka została zakazana przez długi czas. W Rosji, przyszła po raz pierwszy w 1997 roku. Słynny zbieracz folkloru należy do wielu książek, które są publikowane w teraźniejszości.

Dlatego są one często mylone z pracy naszych współczesnych, który napisał książkę „strefie zakażonej”. Aleksandr Afanasjew – współczesny autor pisząc w bojownikami rodzajowych. Ale jego praca nie jest w żaden sposób związane z opowieści wielkiego imiennika, który poświęcił swoje życie do zbierania folkloru. Całkowity zbiór Afanaseva Aleksandra Nikolaevicha jest około dwa tysiące opowieści. Wszedł do historii kultury rosyjskiej jako pierwszy wydawca zbiór opowieści ludowych.