426 Shares 7992 views

Narzędzie Kaspersky utwardzania

Opracowany przez Kaspersky Labs, utwardzanie użytkową Virus Removal Tool jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do wykrywania i zarządzania systemami komputerowymi przed złośliwym oprogramowaniem, adware, robaki, trojany, rootkity.


Utwardzanie narzędzie ma wiele zalet, które sprawiają, że popularne w środowisku użytkownika:

  1. Program jest darmowy i jest swobodnie dostępne w Internecie.

  2. Utwardzanie narzędzie posiada intuicyjny interfejs i łatwe w użyciu.

  3. Z jego stosowanie nie jest wymagane, aby usunąć program antywirusowy, który jest zainstalowany na komputerze, z powodu konfliktów między tymi programami nie powstaje.

  4. Narzędzie praca opiera się zarówno na podpis i analizy heurystycznej, pozwala nam odnaleźć nieznane wirusy, które nie są w bazach sygnatur.

  5. Zainfekowane pliki można wyleczyć.

  6. Jeśli zainfekowany System nie uruchamia się w trybie normalnym, utwardzanie narzędzie może być zainstalowany po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym.

  7. Po zbieranie informacji o uruchomieniu programu tworzy skryptów, które mogą być stosowane w leczeniu rękę.

Wraz z korzyściami, utwardzanie narzędzia Kaspersky ma szereg ograniczeń. Po pierwsze, to nie chroni system codziennie online, a sprawdzać i leczyć pliki tylko na żądanie, a po jednorazowym użyciu jest usuwany.

Po drugie, program nie aktualizuje bazę danych, tak aby każde dodatkowe systemy badania i leczenia należy pobrać nową wersję narzędzia. W tym przypadku, stara wersja muszą koniecznie zostać usunięte.

Specjaliści z laboratorium, która została założona przez Kaspersky, utwardzanie narzędzie jest bez usług dodatkowych: oni nie doradzić użytkownikowi w przypadku mają problemy techniczne dotyczące jego stosowania. Pomoc można uzyskać tylko na fanklub online.

Aby zainstalować narzędzie do usuwania wirusów będzie wymagało minimum 80 MB na dysku twardym. Teraz trzeba pobrać narzędzie na miejscu jego twórców, wstępnie wybrany język. Link do pobrania jest zawsze oferowane najnowszej kompilacji programu. Gdy pobieranie się zakończy, będzie to plik wykonywalny, w imieniu którego będzie wypisanym wersję montażu i trafności daty bazy danych – to będzie data daty pobrania.

Następnie należy uruchomić plik wykonywalny. Po rozpakowaniu archiwum utwardzanie narzędziowy jest zainstalowany i po chwili zaczęło. W oknie, które się pojawi, trzeba zgodzić się na warunki umowy, zaznaczając, a następnie kliknij przycisk „Get do pracy.”

W kolejnym oknie pojawi się monit, aby sprawdzić system pod kątem wirusów, klikając „Rozpocznij skanowanie”. Domyślną będą sprawdzane tylko krytyczne sekcje, który jest zalecany przy pierwszym uruchomieniu.

Kiedy skanowanie obszarów krytycznych, można przejść do analizy całego dysku twardego, który trzeba otworzyć okno, aby sprawdzić ustawienia, klikając na ikonę „Gear”. W kolumnie „obszarem badawczym” należy umieścić checkmarks obok wszystkich dysków, a na „bezpieczeństwo” nie można niczego zmieniać.

Domyślnie, gdy zostanie wykryty wirus, pojawi się okno, w którym należy określić, jakie czynności wykonać. Dzięki dużej ilości informacji na dysku twardym zostaną sprawdzone przez długi czas. Dla ułatwienia zadania obecnie w „Akcje” należy zaznaczyć pole wyboru „Wykonaj akcję” i kleszczy sub „leczenie” i „Usuń jeśli lekarstwo nie jest możliwe.”

Po wszystkie ustawienia niezbędne, aby powrócić do sekcji „Automatyczne walidacji” i nacisnąć przycisk „Start”. Wyniki testów można zawsze znaleźć w kolumnie „Raporty”.