183 Shares 8774 views

ciasto

Masa ciasta jest inny gładkości i spójności, wykonane z dowolnego ziarna lub roślin strączkowych. W tym celu mąki miesza się z niewielką ilością wody i / lub innych płynów i składników. Proces ten jest pierwszym krokiem w tworzeniu szerokiej gamy produktów, które można połączyć jedno nazwisko – ciasto. Ten chleb, makaron, ciasta, ciasteczka, pierogi, pizza, i więcej. Jako surowiec do wytwarzania podstawowych składników ciasta używanego kukurydza, ryż, sorgo, pszenicy i innych zbóż lub związane z kultury im.


Różne kraje mają swoje własne tradycje i receptury, które są przygotowane ciasto. Ten Ormianin lavash, ciężko przaśny chleb indyjski Batey, tradycyjny chleb Żydów aszkenazyjskich macy ciasta kvass nan (powszechne w Środkowej, Zachodniej i Południowej Azji), South Asian roti chleb z mąki pszennej, tortilla hiszpańskiej tortilli i rzeczy. Dodatkowo, każdy chleb upieczony specjalnej recepturze i technologii, wszystkie produkty mają swój własny kształt i rozmiar. To może być chleby bułki, chleby, kosz, bułki, ciasta, ciasteczka.

Szczególne miejsce w kuchniach różnych ludzi trzymać kosze z ciasta, które nazywane są tartlets (od francuskiego słowa Tartelette). Jest to zazwyczaj małych (średnica mniejsza niż 10 cm) kosza. Przygotuj go z piasku, puff lub innego przaśnego ciasta. Jest on używany do przetwarzania różnych mięs, warzyw, ryb, grzybów i innych przekąsek. Często tartaletki pieczone oddzielnie, a następnie są one wypełnione przekąski przygotowane z wyprzedzeniem, ale czasem pieczone razem.

przepis 1

Zazwyczaj tarty są małe koszyczki z ciasta, które jest wykonane z produktów w chłodzonej. Aby otrzymać 20 porcji potrzebne są następujące składniki:

 • 4,5 szklanki mąki;
 • 300 g cukru;
 • 200 g masło lodowej;
 • Żółtka jaja (2);
 • szczypta soli;
 • szczypta sody oczyszczonej;
 • szczypta winnik;
 • szczypta cukru waniliowego.

Mąkę przesiewa się i miesza się z napojem, winnik, traktowane suwaka i aby wgłębienie. Kawałki oleju równomiernie wzdłuż brzegu wzniesienia mąki. W osobnym naczyniu ubij żółtka i cukru, wanilii, dodać sól, kwaśny winian potasu, rozciera się i wlewa do otworu wzgórza mąki. Szybko zagnieść ciasto, kształt go do bochenka, posypać mąką i umieścić na 40 minut w chłodzie. Następnie rozpoczyna się wytworzeniem produktów o pożądanym kształcie testu. W tym celu ciasto wałkuje się tworzenie płaskiego (grubość około 5 mm). Wycięte okrągłych pastylek do ssania o średnicy odpowiadającej wielkości falistych puszkach (średnica dna oraz dwóch wysokości ściany). Rozłożone co ciasto do formy i ściskania ciasta tak, aby równomiernie go wypełnić. Piec w temperaturze 250 ° C aż do złotego brązu. Kosze gotowe wyciągnięta z form, chłodzi i wypełnione odpowiednim wypełnieniem.

przepis 2

Jest to łatwe do przygotowania ciasta w postaci koszy, jeśli używasz gotowych puff do tego ciasta drożdżowego. składniki:

 • 400 g gotowego ciasta na zakwasie zaciągnięć;
 • suchego grochu (powinno być wystarczające do jednorodnego wypełnienia w jednej warstwie cztery kształtowników);
 • Olej do smarowania form.

Ciasto podzielono na cztery części, każda część jest zwinięta w postaci prostokąta lub koła (w zależności od kształtu i wymiarów koszyków). Walcowana obrabianego rozłożone na wcześniej nasmarowane form. Brzegi ciasta arbitralnie faworyzować ich brzegi podczas pieczenia tworzą ciekawą kosz ażurowy kontur ciasta. Na dole każdej formy z ciasta dystrybucji grochu, to pomaga zachować kształt kosza. Umieścić formę wstępną przez 10 minut w piecu podgrzanym do temperatury 200 ° C, a następnie usunięto i groch skierowane ponownie do pieca przez kolejne 5 minut gotowe kosze nadziewaną przekąskę.