652 Shares 977 views

Jak podłączyć wifi na moim telefonie? Jak naprawić błąd połączenia?

Obecnie technologia bezprzewodowa rozwija się bardzo szybko, dzięki czemu użytkownicy są aktywnie korzysta z Internetu Wi-Fi. Nowoczesne gadżety pozwalają przejść do trybu online nie tylko z komputerów i laptopów, ale również ze smartfonów. Dlatego wiedza o tym, jak połączyć wifi w telefonie dość istotnych. Takie usługi, jak bezprzewodowy dostęp do Internetu jest oferowany w kawiarni, restauracji, sklepów i centrów rozrywkowych. Jest to bardzo wygodne, ponieważ szybkość przesyłania danych jest dość wysoki.


Konfigurowanie modemu

Wiele osób woli używać zamiast zwykłej WI-FI połączenie przewodowe. Przed podłączeniem wifi na telefon, upewnij się, że router obsługuje tę funkcję. Z reguły jest to potwierdzone przez małą antenę wysuwaną. Jednak, aby zapewnić niezawodne, lepiej jest zapoznać się z dokumentacją techniczną.

Aby skonfigurować modem, należy otworzyć przeglądarkę iw pasku adresu , aby wprowadzić cyfry grupy. Po wypełnieniu pól „username” i „hasło”, przejdź do ustawień i preferencji. W zakładce «ConnectionSetting» konieczne jest ustalenie kleszcza przed reżimem «» AlwaysOn. Zachowaniu, należy przejść do menu Wireless. Tutaj można przeprowadzić wszystkie ustawienia Wi-Fi. Upewnij się, że przełącznik jest w trybie «» Włączony.

W zakładce «» SSID, należy zarejestrować nazwę sieci w łacińskich liter, do której będzie następnie podłączyć telefon. W zakładce «Pre-Shared Key», aby wprowadzić hasło, które muszą być utrzymywane w tajemnicy. Jest bardziej wskazane, aby to skomplikowane połączenie dużych i małych liter, cyfr i znaków interpunkcyjnych. Wszystkie zmiany, które chcesz zapisać.

Jeśli wszystkie ustawienia są poprawne, a następnie ponowne uruchomienie urządzenia internetowe pojawi się automatycznie.

Jak skonfigurować Wi-Fi w telefonie

Przed ustawieniem wifi będzie w telefonie, trzeba się upewnić, że model urządzenie obsługuje tę funkcję. Następnie przejdź do „Ustawienia”. W menu „Sieci zwykłe i bezprzewodowe” wybierz «» Wi-Fi.

Po uruchomieniu sieci Wi-Fi będzie lista sieciach zamkniętych są oznaczone kłódką. W tym przypadku konieczne będzie wprowadzić hasło i potwierdzić połączenie. Jeśli telefon jest podłączony do sieci domowej, można zaznaczyć pole „Zapamiętaj hasło”, aby nie wprowadzić go za każdym razem. Ikona na górze, poinformuje użytkownika o tym, które sieć łączyła. Sprawdź, czy wszystkie działania przeprowadzone, stosując następujący sposób: otwórz przeglądarkę i zarejestrować każdy wniosek. Jeśli połączenie nawiązane, żądanie zostanie wykonany.

Telefony posiadają funkcję, aby pamiętać o tych sieci, które raz przeprowadzone połączenie. Więc następnym razem, gdy urządzenie będzie automatycznie przesyłać dane przez sieć. Aby tego uniknąć, trzeba ręcznie połączyć się z daną siecią.

Jeśli przed udostępnieniem użytkownik zostanie powiadomiony, że należy zarejestrować się na stronie internetowej, należy zapoznać się z administratorem sieci, która daje pełniejsze informacje.

Telefon – mobilny punkt dostępowy Wi-Fi

Wiedza o tym, jak połączyć wifi w telefonie pozwoli użytkownikowi na korzystanie z własnego telefonu jako mobilnego hotspotu. W tym przypadku, inne urządzenia w wysokości do 8, będzie w stanie połączyć się z siecią Wi-Fi.

Aby skonfigurować punkt dostępu, wykonaj następujące kroki:

  • Znajdź ikonę „ekran aplikacji” i dotknij go.
  • W zakładce „Opcje” znajduje się pozycja „Połączenia bezprzewodowe …”. Zaloguj się sekcja „oprawy i obszar …” i przejdź do „ustawienia punktu dostępu”.
  • Następnie należy wprowadzić nazwę sieci, wybierz „Zabezpieczenia” i wybrać hasło. Wszystkie zmiany, które chcesz zapisać.

Teraz telefon będzie transmitować sygnały sieciowe, a maksymalnie 8 urządzeń w tym samym czasie być w stanie korzystać z Internetu. Jeśli to konieczne, funkcja ta nie jest obecny, może być łatwo odłączony. Aby to zrobić, należy usunąć zaznaczenie «hotspot Wi-Fi„.

Ochrona mobilnego hotspotu

Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko jak stworzyć wifi w telefonie, ale także jak chronić mobilny hotspot. Aby to zrobić, należy ustawić następujące parametry:

  • Klikając ikonę „ekrany aplikacji”, należy wprowadzić kartę „Ustawienia”, a następnie wybierz „Połączenia bezprzewodowe” i „Łączenie i strefy …”.
  • Ustaw flazhochek naprzeciwko "Access Point".
  • W „Bezpieczeństwa” wybrać typ zabezpieczeń, ustawiając hasło. To musi być dość trudne, to pomoże uniknąć pękania. Wszystkie zmiany muszą być zachowane.

Urządzenia z systemem Android

Jeśli telefon nie widzi wifi, może to być spowodowane faktem, że punkt dostępowy działa na kanałach powyżej 12. Aby zaradzić tej sytuacji, należy wprowadzić ustawienia routera i ustaw wartość na 1-9.

Telefony komórkowe, które działają na systemie Android, użytkownicy mogą dostarczyć małe niedogodności. To ze względu na źle konfiguracji sieci, routera lub kanał na którym sieć działa.

powoduje problemy

Jeśli próbujesz się połączyć nie działa wifi w telefonie, przyczyny mogą być następujące:

  • Połączenie nieskończona. Jeśli urządzenie jest podłączone, ale aby uzyskać dostęp do Internetu nie jest jeszcze możliwe, może to być spowodowane faktem, że nie jest na routerze. W takim przypadku należy zmienić routing.
  • Problemy z uwierzytelnianiem. Jeśli na ekranie pojawi się słowo „autoryzacja” prawdopodobnie nieprawidłowe hasło zostanie wprowadzone nieprawidłowo, lub skonfigurować ustawienia zabezpieczeń. Aby rozwiązać ten problem, należy ponownie wprowadzić hasło, prowadzenie rejestru. rodzaj zabezpieczenia trzeba zainstalować WPA2.
  • Internet nie działa. W tym przypadku należy skontaktować się z dostawcą i sprawdzić, czy problemy ze świadczeniem usług.

Przed rozpoczęciem pracy w celu rozwiązania problemu i dowiedzieć się, jak połączyć wifi w telefonie, trzeba ponownie uruchomić urządzenie.