682 Shares 1985 views

Tomato Valentine, opis. Uprawa sadzonek, recenzji

Hodowcy wciąż hodują nowe odmiany pomidorów, chociaż istnieją już kilkadziesiąt tysięcy. Uprawa pomidorów jest wspólną rzeczą dla letnich mieszkańców, którzy corocznie starają się rozwijać coś nowego na swojej fabule. Tomato Valentine – odmiana znana od wielu lat i do dziś nie straciła popularności.

Opis odmian

Pomidory Valentine są hodowane w Instytucie im. S.I. Vavilov przez rosyjskich hodowców. Ta wczesna dojrzewająca odmiana zbiorów, którą zaleca się uprawiać na świeżym powietrzu iw szklarni. Typ rośliny jest wyznaczony, około 60 centymetrów.

Dojrzewa dojrzewa po 105 dniach od momentu sadzenia nasion w sadzonkach. Podczas uprawy na łóżkach nie trzeba patronować, aby nie zmniejszyć plonów. W szklarniach krzewy pomidorowe są pielęgnowane umiarkowanie. Trzon rośliny musi być związany z podporą.

Różnorodność pomidorów Valentine odnosi się do odmian innych niż tłoczące, krzak jest nieco ukośny półprzestrzeni. Liście są podobne w kształcie do ziemniaków i mają kolor zielono-żółty z lekko falistą powierzchnią. . Pomidor jest odporny na duże choroby, łatwo toleruje małe susze .

W amatorach-ogrodników dla ich cech, ta odmiany jest bardzo popularna. Bardzo przydatny dla początkujących, ponieważ jest mało wymagający.

Uprawa sadzonek

Okazuje się, że sadzonki pomidora Walentego mogą być uprawiane bez użycia ziemi. Papier toaletowy i folia polietylenowa – to jest wymagane do kiełkowania nasion. Ta metoda jest wygodna, ponieważ:

 • Sadzonki nie zajmują dużo miejsca;
 • Pojawi się silny system korzeniowy;
 • Owocowanie pomidorów rozpocznie się wcześniej na tydzień;
 • Nie ma choroby "czarna noga".

Z worków z polietylenu wytwarza się taśmy, których szerokość jest równa szerokości papieru toaletowego. Pasek papieru toaletowego umieszcza się na taśmie z polietylenu i spryskuje wodą z pistoletu natryskowego. Opuszczając krawędź taśmy około centymetra, rozsiewaj nasiona pomidorów w odstępie trzech centymetrów. Nasiona pokryte są kolejną warstwą papieru toaletowego zwilżoną wodą, a na wierzchu nakładana jest warstwa polietylenu. Nie mocno skręcaj i włóż do szklanki, a krawędź nasion powinna znajdować się u góry. Wlewa się trochę do szklanki.

Wilgotność na papierze toaletowym nawilża nasiona, film wywołuje efekt cieplarniany. Z góry szkło może być pokryte plastikową torebką, tak że papier nie wysycha. Sadzonki pojawią się w ciągu tygodnia, a po 14 dniach kapusta z dwoma liśćmi może być posadzona w ziemi. Obok sadzonek są zaklinowane w zwykły sposób.

Przygotowanie gleby do sadzonek

Właściwie przygotowana gleba dla sadzonek jest ważnym warunkiem, że pomidor Valentine (zdjęcie znajduje się poniżej) przyniesie wysoką wydajność. . Dla pomidorów odpowiednie są gleby lekkie bogate w składniki odżywcze i o słabej kwasowości .

Skład gleby powinien obejmować grunty liściaste, torf i piasek, wszystko to jest w równych proporcjach i dokładnie wymieszane. Uzyskane gleby należy zdezynfekować. W tym celu należy zamrozić w zamrażarce, na parze na łaźni wodnej lub piec w piecu.

Cechy opieki nad pomidorowym Valentine

Pomarańczowy pomidor jest odmianą bezstemplową. Mają ograniczony wzrost i szybko nadążają za tempem. Krzewy takich pomidorów są zwarte i mają kilka kroków. Na otwartej ziemi w takich roślinach, aby utworzyć krzak nie jest konieczne. Ale w szklarniach należy pozostawić jedną łodygę.

W rozwoju pomidorów zatrzymuje się po utworzeniu kwiatostanu, więc pod pierwszym z nich pozostawiamy małe pędy, aby dalej rosnąć. Po utworzeniu na nim dwóch kwiatostanów i trzech liści, jest oskubany. Łodygi odmiany są leżące, więc krzewy są związane sznurkiem na drut. . Są to cechy opieki ma Walentynki pomidora .

Dolne liście zaczynają się wyrywać miesiąc po sadzonkach wylądowanych na stałym miejscu. Ulotki najlepiej wypadają rano, kiedy słońce świeci. Są one poniżej pierwszego kwiatostan, gdy dojrzewanie owoców na nie powinno być.

Pozostałe liście pozostają usunięte do trzeciego kwiatostanu. Ten projekt krzewów umożliwia szybkie dojrzewanie owoców i zwiększenie wymiany powietrza. W sierpniu, główna łodyga jest oskubana, wszystkie nowe kroki są usuwane.

Tomato Valentine: recenzje

Jest to dość popularna odmiana pomidorów. Wszyscy letni mieszkańcy, którzy starali się uprawiać pomidory w klasie Valentine, zauważają następujące zalety:

 • Nie wymaga specjalnej troski;
 • Zakład jest zwarty, niski;
 • Szczep odporny na choroby pomidorów;
 • Wczesne dojrzewanie owoców;
 • Odporna na susze;
 • Patronuj umiarkowanie;
 • Stabilna i wysoka wydajność;
 • Doskonałe właściwości smakowe;
 • Podczas transportu owoce są dobrze zachowane.

Wady, zdaniem fanów-ogrodników, różnorodność Valentine nie jest ujawniana, z wyjątkiem tego, że krzaki ze względu na słaby łodygi muszą być związane z krata.

Wnioski

Walentynki pomidory są dobre zarówno świeże, jak i konserwowe. Jest zdania, że owoce nie tracą korzystnych właściwości, nawet jeśli są poddane obróbce cieplnej. Dzięki zawartości witamin i mikroelementów, serotoniny i likopenu w pomidorach, ich spożycie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu i normalizuje metabolizm. Dzięki stałej obecności w diecie pomidorów, nastrój poprawia się i witalny ton organizmu wzrasta.