511 Shares 9718 views

Uniwersalne bombki – „Cykada”

„Cykada” – poetycka nazwa nadana bombki, które zgodnie z catchability wielu za najlepsze wszystkim znane. Szczególnie jest to uważane za skuteczne w połowu szczupaków i okoni. Zobaczmy jak bombki „Cicada”, a następnie zapoznać się z metodami i cechami połowu.

Budowa i działanie

Blesna „cykady” jest metalowa płytka, która z jednej strony jest przylutowana główną głowicę. „Głową” i „ogon” przędzarki posiada otwory poprzez które podłączone jako „podwójne” haczyki (rozmiar nie więcej niż osiem). Też robi kilka dziur w „wstecz” na smyczy. Z powodu dużej różnicy w powierzchni i masy głównej głowicy i ogona w smyczy cyny łyżka „cykady” drga z powrotem, a jej „głową” przeciwnie do płynnego przejścia z boku na bok. Tak więc, jest to jeden działa jednocześnie jako błystki i jako „łyżka”. Jednakże, „Cykada” drgania ogona jest o wiele bardziej intensywny niż łyżki, więc równie dobrze może być przypisana do nowego typu – „drgającej przynęty” Efektem tego jest walka z wysoką czułością bocznej ryb drapieżnych. Uczucie przynętę wibracji, by tak rzec, „całe ciało”, drapieżnik widzi go jako agonii ofiar i reaguje natychmiast. Dowodem skuteczności tego podejścia jest fakt, że łyżka „Cykada” działa równie dobrze w jasne, w mętnej wodzie.

techniki wędkarskie

Bombki „Cykada” niezwykle uniwersalna przynęta, która pozwala złapać na wszystkich głębokościach, i zrobić okablowanie w postaci strumienia i przeciw. Aby uchwycić i toni wodnej i dolnej konieczności podjęcia trolling wadze 12 g i 25 g, a na górnych warstw najlepszego dopasowania na 10 g lub nawet wyższej. Siła przynęty wibracji mogą być regulowane poprzez zmianę położenia zamocowania smyczy (jak to opisano powyżej, z tyłu jest kilka otworów do tego celu). Im bliżej smycz do „head” żelazną ryb, tym bardziej agresywny będzie działać ogonem. Nawiasem mówiąc, prowadzony przez doświadczonych spinningowe polecają robi bardzo trudne, na przykład, stomatologicznego drutu ze stali nierdzewnej, długie 5-7 centymetrów. Na powierzchni, „Cykada” odbywa się równomiernie, bez gwałtownych szarpnięć i szelki. W toni wodnej prowadzić potrzebuje trochę szybciej, z krótkimi przystankami (dając trochę umywalka), a następnie bez szarpnięć (bez przerywania gry) do odnowienia smycz. Najtrudniejsza jest okablowanie na dole. W ogóle, to wygląda jak „uchwycie” (Stop-Go), z tą różnicą, że błystki drgania przenoszone na dłoń wyraźnie spinningowe, i to w każdej chwili wie, co Zdarza się.

Wszystko to jest ogólna rada – wystarczy samo trolling „Cykada” i osobiste doświadczenie pomoże opracować wspólny technik połowowych z nim.

wniosek

W ogóle, bombki „Cykada” otrzymała tylko pozytywne opinie. Jej tylko „wadą” jest często nazywany „hak” na dole, że ze względu na strukturę. Ale powiedzieć, że ta funkcja tylko jej nieodłączną wadą byłoby prawdopodobnie niesprawiedliwe. Dno rybołówstwo jest zawsze obarczona ryzykiem utraty przynęty, tak że bombki sense „Cykada” nie jest gorszy niż inne błystki.