279 Shares 4522 views

ziemniaki wernalizacji przed posadzeniem w ziemi

Miejscem ziemniaka w naszej diecie jest jednym z głównym. Nic dziwnego, że nazywa się drugi chleb. Dla wielu, to warzywo jest podstawowym składnikiem codziennych i świątecznych potraw. Niektórzy ogrodnicy praktykuje samo- uprawę ziemniaków. I osiąga znaczące sukcesy. Oto najważniejsze – aby uwzględnić pewne subtelności i obserwować agronomii warunki. Ważne jest, aby wszyscy – od doboru nasion do prawidłowego lądowania. ziemniaki wernalizacji przed sadzeniem również odgrywa znaczącą rolę. Poznać i omówić w tym artykule.

wskaźniki wartości odżywczych

Nie jest tajemnicą, że ziemniaki – jest ważnym upraw żywności, która jest nie tylko wartościową żywność na naszych stołach. Jest on używany jako pasza i surowców do celów przemysłowych. Wartość odżywcza tego warzywa jest bardzo wysoka. Ziemniaków zawiera do 25 procent skrobi, 0,3 procent i 2 procent białek tłuszczu. Liczby te zależą od rodzaju kultury. Ponadto, istnieje wiele witamin C i grupy B. Wartość odżywcza z trzech kilogramów ziemniaków można porównać do kilograma zbóż. Jeśli spełniają wszystkie warunki określone techniki rolnej, 100 metrów kwadratowych, można uzyskać maksymalnie 350 kilogramów ziemniaków. Ale to jest bardzo ważne ziemniaki wernalizacji przed sadzeniem.

plusy wernalizacji

Kiełkowania oraz przygotowanie materiałów siewnych jest konieczne. Uprawa ziemniaków – to ciężka praca. Dlatego nie chcę tracić czasu i wysiłku zmarnowane, a stracić znaczną część upraw. Wernalizacji ziemniaki przed sadzeniem – minimalny program, który jest już od razu daje znaczące rezultaty. Jest to tani i niedrogi sposób na przygotowanie materiału siewnego. Kiełkowanie umożliwia wybór zdrowych, silnych bulw przed sadzeniem i uzyskać dobry plon. Kiełkowanie w tym przypadku wynosi 100 procent. Wernalizacji przyspieszać powstawanie upraw.

Obrabiany materiał sadzenia

Przygotuj sadzeniaki jest lepszy w upadku. Aby to zrobić, wybierz najlepsze bulwy, które nie są dotknięte przez chorobę, nie przecinać i nie kruszyć. Zainfekowany materiał roślinny będzie corocznie dają pacjentom bulwy, które nie jest bardzo dobra. Odmiany ziemniaków, nasion muszą być odporne na temperaturę, szkodniki, choroby i gnicie. Należy również wziąć pod uwagę poziom rozwoju liści, kwitnienia i dojrzewania, dojrzałości bulw i czas trwania ich okresu spoczynku. Materiał do sadzenia powinna być dostosowana do warunków agrotechnicznych. Podczas przechowywania sadzeniaków powinny być usunięte jego kontakt z gryzoniami.

Suche wernalizacji w świetle

Metoda ta jest najprostszy, ale istnieją różne opcje dla jego organizacji. ziemniaków przed sadzeniem wymaga wernalizacji światło i opakowanie do pomieszczenia bulw. Duże znaczenie ma temperatura. Najważniejsze, że materiał do sadzenia nie było zamrożone i nie spalone. Dla wernalizacji trzeba wybrać właściwy pojemnik. Lepiej mieć jedną, w której będzie to wygodne, aby przynieść bulwy do serwisu. Idealnie nadaje się do skrzynek kiełkowania z tworzywa sztucznego lub drewna. Laid ziemniaki w dwóch rzędach, ale nie więcej. Teraz przed lądowanie nie musiał się stamtąd wydostać. Jeśli ilość ziemniaków będzie bardzo duża, dolna bulwy będą miały długie cienkie pędy, które nie jest bardzo dobra. Ponadto, proces porządkowania materiału złe lądowanie skomplikowane. Wernalizacji ziemniaki przed sadzeniem w ziemi wymaga wystarczającej ilości światła. Nie ma potrzeby bezpośredniego światła słonecznego. Wystarczy mieć pokój w jednym oknie. W procesie kiełkowania, który trwa około 1-1,5 miesięcy, należy odrzucić nie kiełkujące bulwy lub słaby. Jest to minimalny warunek, który pozwoli uzyskać dobry plon ziemniaków.

mokro kiełkowania

Jest to kolejny sposób wernalizacji. Możliwe jest łączenie suchej i mokrej kiełkowania, które dadzą jeszcze lepsze wyniki. Dzięki temu można wybrać najbardziej odpowiednie są bulwy wernalizacji. Po pierwsze przeprowadza się suchy kiełkowania światła, a następnie na mokro. Kiełkowanie wzrosła do 100 procent. Ziemniaki, leżące pędy w świetle, nie może stanowić korzenie w przyszłości. Odrzuć zainfekowane bulwy staje się bardziej efektywne. Jeśli zakupiono elitarnego materiału siewnego, to ta metoda będzie długo trzymać go z degeneracji. Wet umożliwia kiełkowanie zbiorów tydzień wcześniej.

Jak spędzić mokrej wernalizacji

Mokre wernalizacji ziemniaki przed sadzeniem prowadzi się jeden tydzień przed rozpoczęciem właściwego procesu. Aby to zrobić, kiełkującego ziemniaki zasnąć z mokrych trocin lub torfu. Dno szuflady powinny być wyłożone folią. Konieczne jest, aby wilgoć nie przecieka i opiłki pozostały wilgotne. Następnie do wiadra wlano do wody (roztwory odżywcze mogą być używane). Rośliny kiełkujące bulwy zanurza się w wodzie wraz z trocin, a następnie układany w szufladzie nie więcej niż dwie warstwy. Pod koniec wiadra wypełnione trocinami i rozpowszechniania mokry materiał na ziemniakach. Ten ostatni musi być całkowicie zamknięte. Trociny lekko ścisnąć nadmiar wilgoci, albo do kanalizacji. Ten wernalizacji ziemniaki przed sadzeniem – maksymalnie programu, który zapewni doskonałą zbiorów. Skrzynki trzeba przykryć folią i zrobić stosów, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Konieczne jest, aby stale monitorować działanie kurzu w szufladach nie wysychają, szczególnie na górze. Korzenie bulwy pojawiają się bardzo szybko. Ważne jest, aby nie przegapić tej chwili. Zbyt długie korzenie są splątane. Sadzenia ziemniaków będą trudne do rozdzielenia od siebie nawzajem, w wyniku zerwania zarazków. Każdy bulwy powinny stanowić dobrą szok korzeniowy. ziemniaki wernalizacji przed sadzeniem pozwala otrzymywać przyjaznych pędów.

Kilka ważnych zasad

Przygotowanie materiału siewnego obejmuje kilka etapów. Przede wszystkim ziemniaki niezbędne do dezynfekcji. W tym celu roztwór siarczanu miedzi i kwasu borowego. Przeprowadzić tę procedurę na 40 dni przed sadzeniem, czyli przed kiełkowania. Możliwe jest również przeprowadzenie przetwarzanie stymulatorów wzrostu. Ten lek "Mick", "Maxim", "Vermistim" lub "Prestige". Najważniejszy etap – ziemniaki wernalizacji przed sadzeniem. uprawa gleby jest również ważnym procedura. Niekiedy przy użyciu pasma i kerbovku oczy. W tym przypadku, robią nacięcie od góry, dołu i po bokach. Przeprowadzenia tej procedury musi być bardzo ostrożny. Wreszcie, popiół drewna opylania, że rozpyla ziemniaki w celu zwiększenia wydajności i zawartości skrobi. Połączenie tych środków prowadzi do wzrostu 100 procent i wysoką wydajnością.