348 Shares 7021 views

Jak podpisać aplikację dla smartfonów Nokia?

Właściciele telefonów Nokia często zadają pytanie, jak podpisać aplikację? Jest to konieczne, gdy plik SIS został pobrany do smartfona, a podczas próby zainstalowania zostanie wyświetlony komunikat o błędzie certyfikatu. Aby rozwiązać ten problem, musisz podpisać certyfikat. Co to znaczy? Deweloperzy uniemożliwiają zatem użycie pirackiego oprogramowania. Jeśli jednak możesz podpisać wymaganą aplikację za pomocą certyfikatu wydanego dla określonego IMEI, możesz go zainstalować.

Przed podpisaniem certyfikatu musisz się trochę nauczyć. Jest to dokument w formie elektronicznej, uprawniający do zainstalowania jednej lub innej aplikacji w środowisku Symbian 9.x dla określonego użytkownika. On robi wymagania wobec twórców oprogramowania, w zależności od rozwoju systemów operacyjnych, a także sprzętu w firmie Nokia. To właśnie te czynniki wpływają na określenie warunków korzystania z certyfikatu wydanego przez firmę Simbian.

Przed podpisaniem aplikacji musisz zlecić certyfikat. W tym celu przejdź do witryny klubu Nokia i wprowadź tam piętnaście cyfr kodu IMEI telefonu. Możesz to sprawdzić, wybierając opcję * # 06 #. Po 13-36 godzinach ponownie udaj się do serwisu i spróbuj ponownie. Jeśli powiedziano Ci, że nie jest jeszcze gotowy, musisz poczekać kilka godzin.

Teraz jednak idziemy, jak podpisać aplikację. W tym celu używam programu SisSigner. Po otrzymaniu certyfikatu oprogramowanie to z łatwością podpisze aplikację, którą chcesz zainstalować w urządzeniu. Pobierz plik instalacyjny tego oprogramowania i zainstaluj go na komputerze. Po tej procedurze musisz dodać certyfikat i klucz archiwum do folderu programu Cert (pobrany razem z programem subskrypcji).

Gdy wszystkie te czynności są wykonywane, do Państwa dyspozycji będzie to osobisty certyfikat, jego klucz, a także zainstalowany program do podpisywania. Postępujemy bezpośrednio w procedurę podpisywania naszego wniosku. Idę do katalogu programów i skopiujmy tam certyfikat otrzymany na stronie. Należy pamiętać, że jego przedłużenie musi być CER. Również w tym katalogu skopiuj klucz do certyfikatu, jego rozszerzeniem jest KEY. I wreszcie dodamy do tych plików aplikację do telefonu, którą chcesz podpisać.

Następnie uruchamiamy program i określamy ścieżkę dla naszego klucza, certyfikatu i aplikacji do podpisania. Nie można zmienić nazwy tych plików, najważniejsze jest określenie poprawnej ścieżki. Następnie kliknij przycisk "Zarejestruj", a zostanie wyświetlony monit o potwierdzenie tej akcji. Naciśnij przycisk, aby potwierdzić.

Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, aplikacja zostanie podpisana. Możesz łatwo zainstalować je w smartfonie. W tym celu podłącz urządzenie do komputera i zainstaluj program w telefonie za pomocą specjalnego oprogramowania Nokia. To jest cała procedura. Teraz wiesz jak podpisać aplikację na swój telefon.