725 Shares 1825 views

Lwy afrykańskie: opis i zdjęcia

Te wielkie koty z czasów starożytnych inspirowane całej ludzkości własnej wartości, które podbili naszą wyobraźnię. Znasz ich? Oczywiście, to afrykańskie lwy. Czcimy tych zwierząt, nadać im najlepsze ludzkie cechy: odwaga, honor, lojalność i wytrzymałościowe. Ale folklor folklor, ale warto pamiętać, że lwy – niebezpieczne drapieżne koty, które można zrobić wszystko dla pieniędzy. Jak zachowują się w środowisku naturalnym? Uczymy!

Niekwestionowanym panem bestii

Dlaczego lwy afrykańskie są obdarzone „królewskim” władzy i są uważane za liderów wśród wszystkich współczesnych zwierząt lądowych? Po pierwsze, mają dość królewski wygląd. Po drugie, słowo „lew” w naszej wyobraźni pojawiają się przede wszystkim dużą grzywiasty kota w kwiecie wieku. Po trzecie, unikalne czarno-brązowy lub ciemno-złoty grzywa lwa sposób nie należy traktować poważnie, bo to ona daje mu wielkość monarchy!

Nie mniej imponujący głos mają te majestatyczne zwierzęta. Na przykład, w spokojnej nocy ryk lwa przeraża każdego, kto słucha go w odległości 8 kilometrów. Sporo królewskich cech lwów afrykańskich i pokazać w swoim zachowaniu. W stanie zwykłym te majestatyczne drapieżników są towarzyscy i dobroduszny, chyba że straży zdobyczy lub ich rodziny. Jednak niektórzy naukowcy kwestionują osławionej hojność tych zwierząt: mężczyźni są często podejmowane z własnej produkcji samic i wąwóz na niego za mało.

Zamieszkane przez lwy afrykańskie?

Jak sama nazwa wskazuje, te drapieżniki zamieszkują sawanny Afryki, ale mogą również poruszać się w obszarze zarośla lub nawet w lesie. Kiedy zamieszkałych na terytorium Europy, Środkowego i Bliskiego Wschodu i Indii. Niestety, rozwój hodowli zwierząt na świecie przyczyniły się do spadku populacji tych zwierząt, które, z kolei, pchnął je wyłącznie do południa. Obecnie te zwierzęta deptać ziemię Afryce na południe od Sahary, w Indiach są w rezerwie „Garsky Lasu”.

Drugim co do wielkości po tygrysa

African Lion – drapieżny ssak, jeden z czterech członków rodzaju dużych kotów o nazwie Panther. Jest drugim co do wielkości nowoczesny dziki kot po tygrysie. Masa niektóre lwy może osiągnąć 250 kg, a długość – 3 m. Zazwyczaj kobiet o rząd wielkości mniejsze niż u mężczyzn: ich długości ciała jest nie większa niż 2,2 m, a masa wynosi około 140 kg.

Lwy żyjące w Afryce – to jedyne koty, które są łatwo odróżnić od siebie pod względem wyglądu i płci: jest grzywa lwica. Te majestatyczne zwierzęta mają naprawdę ogromną siłę fizyczną. Na przykład, dorosły lew z jednej łapy mogą wbić go do zebry ziemia trehsotkilogrammovuyu! Od innych wielkich kotów Lwy charakteryzują się tym, że żyją w grupach kilku powiązanych samic i samców. Naukowcy nazywają taką szczyci społeczności.

Jak jest ich duma?

Te afrykańskie zwierzęta (lwy i lwice) – mieszkańcy zbiorowych. Zwykle w ich stadzie (duma) składa się z 2-3 samców i kilka lwic z młodymi. W każdej rodzinie ma swój własny lidera. On nie musi być duże i silne zwierzęta. Najważniejsze tutaj – być liderem z natury, podczas gdy inni mężczyźni z dumą można rozpoznać i szanować. Lider z kolei musi być cierpliwy i miły dla wszystkich członków dumy. Typowo, liczba lwa opakowanie dźwięku mieści się w zakresie od 5 do 40 zwierząt.

Zoologów powiedzieć, że wszystkie lwica w dumy są powiązane więzami pokrewieństwa. Są do siebie siostry, matki, kuzynki, córki, wnuczki, babć. Co do zasady, lew, urodzonego w opakowaniu, i pozostaje do końca, ale jeśli grupa szybko rośnie, duma może być podzielona na dwie części. Kobiety wspólnie dbać o ich potomstwo i dziwne, aby chronić swój dobytek, razem polować i jeść.

Ale sprawy nie zawsze na słodko z rodziny lwa, tak gładko. To nie zawsze jest korzystne dla jego żeńskich lwów afrykańskich. Bezduszne mężczyźni mogą po prostu wybrać kobiety i dzieci własnej żywności, choć nie na tyle nazhrutsya siebie. Wieku lub chorzy członkowie lwa duma lidera nie chroni, i vice versa, to ucieka z opakowania. Jeżeli lider sam odryahleet jest stary, staje się pokarmem dla hien. Takie są skomplikowane, ich związek. Kto powiedział, że lew – szlachetnym stworzeniem?

Jak polują?

produkcja żywności w życiu tych drapieżników, a także w życiu każdego innego zwierzęcia, ma kapitalne znaczenie. Cło w pozyskiwaniu żywności w Pride jest przypisany do kobiet, mężczyźni są również odpowiedzialne za bezpieczeństwo swojej rodziny, a także wziąć udział w prokreacji. Lwica, składający się w opakowaniu, polowania swój własny zespół. Ich łupem – dużych zwierząt kopytnych, takich jak antylopy. Jedzenie dostają na trzy różne sposoby:

  • niezależny dziennik polowanie lwów afrykańskich;
  • zabierając jedzenie z innymi zwierzętami;
  • jedzenie padlina (już martwe zwierzęta).

Lwice polują zazwyczaj w ciągu dnia, ale z silnym poczuciem głodu, robią to przez cały dzień i noc. W tym okresie atakują nie tylko na dużych kopytnych, ale również na hipopotamy, ptaki, króliki, myszy, ludzi … Tak szybko, jak lwica dostrzegł ofiarę, są one bardzo cicho ukraść się blisko niej, a następnie zastosowano nagły i uderzenia pioruna. Po ekstrakcji jest oszołomiony, lew przyjść z pomocą kuzynki.

Jak stare lwy żyją?

Charakter tych drapieżników, a także zwykłymi kotami, żyją od 10 do 15 lat. W niewoli, lwy afrykańskie (cyrk, zoo) żyją do 25 lat. Zazwyczaj mężczyźni na wolności rzadko przetrwać co najmniej 10 lat. Jest to zrozumiałe: brutalne walki z innymi lwy nałożyć na nim piętno. Ka zostało powiedziane powyżej, liczba afrykańskich drapieżników nieuchronnie zmniejszone. W ciągu ostatnich 20 lat ich populacja zmniejszyła się o 40%.

Lew w ludzkiej kulturze

Nic dziwnego, że starożytni Egipcjanie reprezentowali lwa jako symbol boskiej mocy i godności królewskiej (pamiętaj Sfinksa?). Starożytni Grecy i Asyryjczyków w ogóle nie widziałem w tych majestatycznych zwierząt boginie satelitów. Uważa się, że na początku folkloru i sztuki chrześcijańskiej lwa może symbolizować Jezusa Chrystusa. W średniowieczu, te drapieżniki są ozdobione herbami wielu domach należących do królów i szlachty.