753 Shares 7060 views

Wędkowanie w Mołdawii. Połowy na rzece Dniestr. Rzek i jezior w Mołdawii

Wędkowanie w Mołdawii odbywa się przede wszystkim na takich rzekach jak Dniestr i Prut. Oczywiście, wiele pięknych jezior w kraju, zbiorniki i stawy, gdzie rybołówstwo jest nie mniej interesująca i może zadowolić dobry połów. Jednak wielu specjalistów uważają, że te rzeki Mołdawia – najbardziej obiecujące.

Popularne miejsca na Dniestru

Ta droga wodna przepływa nie tylko na terytorium republiki, ale także na Ukrainie iw Naddniestrzu. Ogólnie rzecz biorąc, rybołówstwo w Republice Mołdowy jest dobrze, że na jego terytorium, zawsze można znaleźć odosobnione miejsce z dala od zgiełku miasta, aby spędzić czas w ciszy i spokoju z wędką w ręku.

Dniestru to największa rzeka w kraju. Większość ryb, według miłośników wędkowania, w niektórych miejscach wzdłuż jej długości są te obszary, które znajdują się w dół od miejscowości Merineshty.

Ta część rzeki jest godna uwagi, ponieważ jest to kanał meandruje silnie, tworząc wiele potoków, gdzie nie ma przepływu. Ponadto, w tych miejscach znajdują się obszary o stosunkowo dużych głębokościach, a na dole zebrał liczne szkopuł. Tłumaczy to fakt, że stężenie podwodnych mieszkańców są wystarczająco duże. W takich miejscach, małe ryby znaleźć schronienie przed drapieżnikami, oprócz istnieje wiele różnych żywności. Dlatego w tych miejscach, według wielu, często jest to naprawdę doskonały zgryz.

Jaki rodzaj ryby można złapać w Dniestru

Wędkowanie w Mołdawii na tej rzece, zwłaszcza jeśli osoba zna przybliżone miejsca, gdzie produkcja i specyfika jego wędkarstwa, prawie zawsze przynosi doskonałe rezultaty. Jak ciche gatunki ryb karpia i klenie kleń tu dziobać bardzo dobre.

Raz w Dniestru vodilas nawet tak elitarnej ryby jak jesiotra. Dziś można złapać chop, IDE i okoń, szczupak, byczek, płoć, karp, Leucaspius, liny, itp itd .. Najbardziej pożądaną zdobyczą wędkarzy nad Dniestrem jest uważany sum.

Dzieło przedstawicieli podwodnego świata w rzece są reprezentowane w obfitości. Na tej podstawie, bardzo rzadko daje profesjonalistom pesymistyczny ryby, chociaż złapać jeszcze zależy od pogody. Po wszystkich pomieszczeniach wody Dniestru jest rajem dla miłośników.

Wzdłuż górnego biegu może ryba płoć, leszcz, szczupak, karp i okoń i białe oko. W pasie nadmorskim w okresie tarła zaobserwowano dużą liczbę ryb, zwłaszcza płoć i leszcz. Jeszcze trzeba wiedzieć, że w tym czasie złapać wiele podwodnych mieszkańców nie jest dozwolone.

nielegalne połowy

Pierwszego kwietnia ścisły zakaz połowów zostanie wprowadzony we wszystkich jeziorach i rzekach Mołdawii. W ciągu dziewięćdziesięciu dni, czyli aż do ostatnich dni czerwca, nie wolno łowiskami.

Za naruszenie zasady działa dobrze dziesięciu lub dwudziestu w. e. Upoważnienie do wychwycić wydane służby cywilnej jednostka odpowiedzialna rybołówstwa.

Zakaz połowów i działa na Dniestru: obejmuje obszary wybrzeża od Dubossary HPP aż Palanca i terytorium Turunchuk rękawami. Wyjątek od ogólnej zasady – połowu śledzia. To jest zawsze włączona, z wyjątkiem okresu dziesięciu dni, spadając na jej masową migracją.

Wędkowanie na jeziorach

Wybitne stawy, gdzie można z powodzeniem łowić w Mołdawii dużo. Wiele fani lubił mianowicie jezior Mołdawia. Niektóre z nich nie mają nawet nazwy. Są one zwykle charakteryzuje nazywając pobliskich miast lub wsi.

Niezwykle popularny pierwszy wędkarstwo wiosna w jeziorze Gura Bykulay gdzie zwykle karp i karaś, tołpyga i amur i płoć i leszcz.

Większość zbiorników Mołdawia są sztuczne. Często są one utworzone, po małych rzek i strumieni rozdzielono od krowy.

Na przykład, na niewielkim jeziorem Balkautskom można złapać karpia, jednak w większości średnich – do maksymalnie do dwóch i pół kilograma. W tym samym stawem i dobrze złowionych płoć, sandacz i okoń.

Tarnowo małe jeziorko jest karp, karp. W Rotundskom niż wskazany ryby, są też leszcze. W Ungheni staw, bardzo popularnej wśród zawodowych rybaków zwykle ryb, takich jak karp, który zostanie złapany z brzegu na pręt pływaka Hominy lub jęczmienia, namoczyć na noc.

Wiele jezior Mołdawia wynajęta farmy właścicieli, więc dla nich łowić, trzeba zgodzić się z góry z właścicielami.

rzeka Prut

Jest to drugi co do wielkości tętnicy wody w kraju. Wędkowanie w Mołdawia rzeki Prut jest prawie zawsze skuteczne. Często tu w poprzek tych trofeów. Początki rzeki – w górnej części Karpat. Pręt przechodzi przez terytorium Ukrainy, a następnie przepływa wzdłuż granicy Mołdawii i Rumunii.

Wcześniej, w czasach sowieckich, łowiectwo podwodne w strefie nie został rozwiązany, a rzeka była w strefie granicznej. Po płot został zburzony, dostęp do rzeki jest możliwe. Jednak nawet dziś, zanim połowu, należy powiadomić straż graniczną i zapewnienie przybliżoną lokalizację.

Wiele osób woli przyjść do rzeki sumów. Tutaj, w strefie przygranicznej, w rzece Prut, mieszkaniec zbiorników o wadze dwudziestu lub dwudziestu pięciu kilogramów – to zjawisko powszechne, ale profesjonaliści często wracają z okazów trofeum schodzili do czterdziestu kilogramów. Oczywiście, bez wiedzy obszarach sum siedlisk, warunków lokalnych i preferencji, rybołówstwo z kuszą na tak dużych jednostek jest mało prawdopodobne, aby być zakończone powodzeniem, ale małe ryby ośmiu kilogramów w rzece może złapać nawet początkujący.

Szczególnie połowów w rzece Prut

Połowów w obszarach przybrzeżnych w wielu częściach tej dużej arterii wodnej Mołdawia powlekane gęsta trawa i krzaki, które często znajdują się dziką świnię. Należy unikać spotkania z nimi.

Złap barów na różnych narzędzi: Ich wybór zależy od rodzaju ryb, które są przeprowadzane wędkowania, a także warunki i miejsce na rzece. Większość mieszkańców używać przędzenia i donochnuyu rozwiązania. Podwodne połowy ryb drapieżnych – jedna z ulubionych rozrywek wielu Mołdawian.

Prut dobrze złapać okonia, dziobanie szczególnie o świcie, kiedy wychodzisz na polowanie, pościg na narybku rzeki. Najlepszym sztuczna przynęta do połowu jest to małe przynęty w kolorach naturalnych. Na tej przynęty bas połowów szczególnie łapczywie, prawie bez zastanowienia. Prawie tak dobry jest złapany w tej rzece i szczupaki. Ale w zatoczek, gdzie słabe lub nieistniejąca dla wielu ryb na karpia i karasia. W tym celu, na pływaka rozwiązania i takie zajęcia, jak zielone bagno robaka, który można uzyskać tutaj na wybrzeżu.

zbiornik Ghidighici

Wędkowanie w Mołdawii, według wielu, jest godne uwagi, że z własnego pojazdu, jeden dzień rzeczywistego szybko złapać na w kilku zbiornikach. Ponadto, piękna przyroda przyczynia się do faktu, że w mieście, wiele rodzin z innych krajów. W Republice wiele dogodnych miejsc na kempingu, gdzie można nie tylko dobry dla wędkarzy, ale również na relaks z rodziną, że traktuje je z zupą świeżo złowionych drapieżnych.

Ghidighici Zbiornik jest jednym z największych w Mołdawii. Jest również nazywany morze Kiszyniowie, najwyraźniej ze względu na fakt, że znajduje się w pobliżu stolicy. Wielu mieszkańców miasta dostać się tutaj na ryby autobusem lub innych środków transportu publicznego. Wokół wiele obiektów turystycznych, ale szczególnie popularnym łowieniu na boku zbiornika Roshkany lub Syreć.

Ghidighici jest idealny do połowu okoni, płoci, Rudd i karasie. Większość fanów ryb na przynętę jako zwykłego zbiornika przędzenia, niestety, mało użyteczne. Czasami nie natknąć się nawet duże szczupaki. Kontrola rybołówstwa morskiego Kiszyniów starannie strzeżony, więc trzeba kupić zezwolenie na połów. W żadnym wypadku nie może być tutaj, aby złożyć wniosek online.

zbiornik Danchenskoe

Jest to nieco mniej Ghidighici i trochę dalej jest z Kiszyniowa. Ryby okaże się zupełnie inna: to karpie i okonie i karpie, nieznacznie mniej niż w populacji płoci i ponure, ale długo oczekiwana trofeum w zbiorniku jest Danchenskom karp. Niektóre przypadki tego przedstawiciela podwodnego świata trzydziestu kilogramów dotrzeć tutaj.