139 Shares 4454 views

Silnik motobloku "Subaru": charakterystyka, opinie

Większość właścicieli działek domowych w naszych czasach ma do dyspozycji motoblock. Ta technika jest uniwersalna, w ogrodzie lub w ogrodzie jest naprawdę niezbędna. Dostawa bloków silnikowych na rynek może z silnikami różnych producentów. Mogą to być produkty obu firm krajowych i zagranicznych. Bardzo popularnym dzisiaj dla konsumentów jest na przykład japoński silnik do motobloku "Subaru".


Producent

Subaru известна в мире благодаря не только своим качественным машинам, но и автомобильным двигателям. Obecnie firma Subaru jest znana na świecie nie tylko z samochodów wysokiej jakości, ale także silników samochodowych. Historia tej popularnej japońskiej marki rozpoczęła się w 1917 roku. Główną specjalizacją fabryki w tamtych czasach była budowa samolotów. Po II wojnie światowej firma przekwalifikowała się i zaczęła dostarczać na rynek skuter Scooter o mocy 115 KM.

Właściwie sama nazwa marki Subaru, w języku japońskim, oznaczająca gromadę gwiazd w konstelacji Taurusa, została wymyślona przez jednego z pierwszych kierowników zakładu – Kenji Quit. To z inicjatywy tego przedsiębiorcy pojawiły się pierwsze samochody w przedsiębiorstwie.

Nawet później fabryka zaczęła montować silniki i silniki do małych maszyn rolniczych. любой серии пользуется у фермеров и владельцев приусадебных хозяйств сегодня неизменной популярностью. Silnik motoblock "Subaru" dowolnej serii jest używany przez rolników i właścicieli domowych działek dzisiaj niezmienioną popularnością. Technologia, wyposażona w silniki tego producenta charakteryzuje się po prostu znakomitą wydajnością, niezawodnością i wygodą działania.

Skład

Silniki motobloków "Subaru" prezentowane są w naszych czasach w ogromnym asortymencie. Na rynku są silniki tego producenta o bardzo różnych konstrukcjach i możliwościach. Subaru и по цене. Oczywiście silniki Subaru różnią się znacznie ceną. Jeśli to konieczne, możesz kupić jako profesjonalny, bardzo drogi silnik tej marki i zwykłego konsumenta, za niewielką cenę.

Modele silników "Subaru" w sprzedaży dzisiaj, więc jest wiele. Robin-Subaru EX17 и Subaru-Robin EX21DH. Jednak najbardziej popularne wśród konsumentów nadal używać Robin-Subaru EX17 i Subaru-Robin EX21DH. Oba modele są w pełni konserwowane, łatwe w obsłudze i niezawodne.

Silnik Subaru do motobloku: charakterystyka

Doskonałe osiągi silników tej marki są określone przede wszystkim przez przemyślany projekt. W poniższej tabeli można zobaczyć, jakie cechy techniczne są najbardziej popularnymi modelami "Subaru".

Charakterystyka najchętniej kupowanych silników motoblocksów "Subaru"

Model / funkcja

Robin-Subaru EX17 Robin-Subaru EX17

линейки EX21DH Silnik Subaru dla EX21DH

Pojemność silnika

169 cm 3

211 cm 3

Typ silnika

4-suwowy z wałkiem rozrządu

Rodzaj użytego paliwa

Benzyna bezołowiowa samochodowa

Maksymalna moc

5,7 l / s

7 l / s

Moc znamionowa

4 l / s

5 l / s

Moment obrotowy

13,9Nm

13,9Nm

Pojemność zbiornika

3,6 l

System rozruchowy

Retro startera (elektrycznie jako opcja)

Waga

15 kg

16 kg

Wymiary

304x354x335 mm

311x366x335 mm

Pozytywne opinie

Subaru потребители относят: Do bezwarunkowych zalet silników motoblocków konsumenci Subaru obejmują:

  • Długa żywotność. Sądząc po odpowiedzi rolników, praca bez potrzeby wymiany silników tej marki może w rzeczywistości być bardzo długa. Możliwe było to głównie dzięki temu, że podczas montażu swoich silników producent stosuje żeliwne wkładki cylindryczne, wał korbowy i podwójny element cyklonowy w układzie chłodzenia.

  • Niski poziom hałasu. заслужил двигатель для мотоблока "Субару" линейки EX. Szczególnie dobre recenzje farmerów i właścicieli działek gospodarstwa domowego w tym kontekście zasługują na silnik bloku silnika "Subaru" serii EX. серии прежде всего благодаря тому, что в их конструкцию включены жесткий коленчатый вал и воздушный фильтр нового поколения. Niski poziom hałasu silników tej serii wynika przede wszystkim z faktu, że ich konstrukcja obejmuje sztywny wał korbowy i filtr powietrza nowej generacji. Ponadto, dzięki bezsilności silniki Subaru są zobowiązane do zmodyfikowanych profili wałka rozrządu i tłoków.

  • Wysoki stopień niezawodności. Oceniając informacje zwrotne dostępne w sieci, prawie nigdy nie jest konieczne naprawianie silników tej marki. благодаря особой форме воздушных каналов в системе охлаждения, а также наличию усиленного коленчатого вала. Osiągnięto wysoki stopień niezawodności silników Subaru, głównie ze względu na szczególną formę kanałów powietrznych w układzie chłodzenia, a także obecność wzmocnionego wału korbowego.

Bardzo dobre silniki informacji zwrotnych dla klientów tego producenta zarabiały i przy niskich zużyciach oleju. W konstrukcjach silników Subaru przewidziano między innymi pierścień olejowy o specjalnej konfiguracji. Również inżynierowie w rozwoju silników wszystkich linii wprowadzili system poprawy wentylacji skrzyni korbowej.

Subaru dla silnika motobloku: negatywne recenzje

Wady, zdaniem konsumentów, silniki "Subaru" są praktycznie nieistniejące. Jedyną rzeczą, niektórzy rolnicy i właściciele działek gospodarstwa domowego uważają minus tych produktów producenta, że może używać benzyny z oktanem co najmniej 92 jako paliwo.

Ponadto wielu konsumentów przypisuje niedociągnięcia silników tej marki z faktem, że są one dość źle rozpoczęte w zimie. Ale oczywiście, minus jest bez zarzutu. Wszakże w chłodnym sezonie bloków silnikowych na obszarach podmiejskich praktycznie nie jest używany. Latem jednak silniki tego producenta, oceniając opinie, działają jak zegar. Czasem rolnicy są niezadowoleni z faktu, że zbiornik paliwa tych silników nie może być nalewany całkowicie "do gałki ocznej".

Naprawy

Dobre opinie pracowników konsumenckich marki, między innymi, zarobione i względnie łatwe w utrzymaniu. к примеру (или же любого другого), часто легко устраняются благодаря прежде всего именно высокой степени взаимозаменяемости компонентов конструкции его мотора . Niewłaściwe działanie bloku silnika "Neva" z silnikiem "Subaru", na przykład (lub jakikolwiek inny), często jest łatwe do wyeliminowania dzięki przede wszystkim wysokim stopniu wymienności elementów konstrukcyjnych silnika . EX17 можно использовать для EX21 и, соответственно, наоборот. Jeśli jest to wymagane, np. Filtr powietrza i cewka zapłonowa z modelu EX17 mogą być użyte dla EX21, a odwrotnie, odwrotnie. Oczywiście utrzymanie silnika tej marki, podobnie jak niemal każdy inny, może być przeprowadzone przy użyciu standardowego zestawu narzędzi.

Podczas samodoskonalenia rolnik musi przestrzegać następujących prostych zasad:

  • Pamiętaj o położeniu części;

  • Przechowywanie usuniętych części w oddzielnym pudełku;

  • Przechowuj elementy tymczasowo zebrane, itp.

Z którymi można dostarczać bloki silnika

Silniki tej marki mogą być wyposażone w różne bloki silnikowe. Na przykład model ten jest często wyposażony w tak popularną technikę dla rolników, jak:

  • Motoblock "Ulubione";

  • Rzemieślnik.

. Często można zobaczyć na rynku i popularnej motoblock "Neva" z silnikiem "Subaru" . Takie silniki wyposażone są w technikę "Salute". этих двух марок на рынке сегодня, кстати, является самыми продаваемыми. Przy okazji, motocykle tych dwóch marek są na rynku najlepiej sprzedawane. Są one najbardziej popularne wśród rolników.

, как и о «Салюте», имеются хорошие в том числе и потому, что эта техника отличается низким расходом топлива, высокой мощностью и многофункциональностью. Opinie o motobloku "Neva" z silnikiem "Subaru" oraz "Salute", są dobre, ponieważ ta technika charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, dużą mocą i wielofunkcyjnością. Niektórzy rolnicy uważają, że brak motocykli "Neva" to nie tylko ich wyjątkowo duża masa. Ale do silnika to, oczywiście, prawie nie ma związku.

Koszt silników

Zakres cen silników marki "Subaru", jak już wspomniano, jest bardzo szeroki. Robin-Subaru EX17, к примеру, стоит в зависимости от поставщика, 15-18 тыс. рублей. Popularny model Robin-Subaru EX17, na przykład kosztuje w zależności od dostawcy, 15-18 tysięcy rubli. Robin-Subaru EX17 Premium, цена на которую может доходить до 25 тыс. р. Również na rynku jest dziś model Robin-Subaru EX17 Premium, którego cena może osiągnąć do 25 tysięcy rubli.

для мотоблока «Субару» EX21DH, поскольку он имеет большую мощность, стоит несколько дороже Robin-Subaru EX17 — в пределах 19-25 тыс. рублей. Silnik Subaru Moto-unit EX21DH, ponieważ ma więcej mocy, kosztuje trochę więcej niż Robin-Subaru EX17 – w granicach 19-25 tysięcy rubli.

Stosunkowo niski koszt z doskonałą charakterystyką techniczną jest oczywiście oczywisty ze względu na to, że uzyskały między innymi znakomite recenzje konsumentów silników tego producenta. Obecnie na rynku istnieją oczywiście silniki małych maszyn rolniczych i tańsze. W związku z tym, i płacić za motoblocks, wyposażone w nich, mają mniej. Subaru считается у фермеров все же более качественной и производительной, чем оснащенная многими другими подобными агрегатами. Jednak technika z silnikami Subaru jest uważana przez rolników o wyższej jakości i osiągach niż wiele innych podobnych jednostek. , к примеру, имеются отличные в том числе и потому, что переплачивать за него, приходится обычно не слишком мног о. Opinie na temat Motobloku "Neva" z silnikiem "Subaru" , na przykład są doskonałe, w tym dlatego, że zwykle nie za dużo za za to zapłacić . реимуществ же владелец участка при этом получает массу. Jednak właściciel działki otrzymuje dużo pieniędzy.