162 Shares 4171 views

Anri Verney. Reżyser ormiańskiego pochodzenia

Całe życie żyłem poza granicami kraju, francuski reżyser pochodzenia Ormianin Anri Verney czterdzieści siedem lat swojego życia poświęcił pracy w filmie, który postrzegany jako ciekawą przygodę.


Ze względu na kino reżyser spotkał wiele „gwiazd” z Francji, USA, Włoszech i innych krajach. Jego filmy były nominowane do „Złotą Palmę” na festiwalu w Cannes i amerykańskiego „Oscar”. Wreszcie, w 1996 roku otrzymał nagrodę „Cesar” – najlepszy w Europie.

biografia

Ormianin, mieszkał przez całe życie we Francji, Anri Verney urodził się 15 października 1920 w miejscowości Rodosto znajduje się w Turcji. Obecna nazwa dyrektora Ashot Malakian. Podobnie jak wielu Ormian, w 1924 roku, jego rodzina uciekła na terytorium zaludnionych do Grecji, a stamtąd zamiar osiedlić się w Meksyku. Ale los przyniósł je do Marsylii, gdzie mieszkał do roku przeniósł się do Paryża. Nazwa tej ulicy, a następnie wejść do domu w imię swojego najnowszego filmu.

Chłopiec miał dziesięć lat, kiedy jego rodzice osiedlili się w stolicy Francji. Chcąc swojego syna, aby uzyskać najlepszą edukację, ojciec i matka przyszłego reżysera, oprócz studiów w Liceum EQUAL-Provence, wynajął prywatnego nauczyciela języka ormiańskiego, syn nie zapomniał języka swoich przodków.

dziennikarz praca

Anri Verney, oczywiście, ukończył, ale dokładne dane na nim nie jest, wiadomo tylko, że pracował jako dziennikarz gazety „Marsylianka”.

W 1945 roku, po zwycięstwie nad faszyzmem, kiedy cały świat cieszył i był zaniepokojony światowego pokoju, Ashot Malakian oferować pisać artykuły o kwestii ormiańskiej. Młodzi dziennikarze zainteresowani ten problem, napisałem prawdę o ludobójstwie Ormian w 1915 roku, a artykuł otrzymaliśmy ciepłe odpowiedzi.

Tylko 28 lat Anri Verney zrozumieć, co chce robić przez całe życie – tworzenie filmów. Jako humanista, czy raczej dostał wicedyrektor Robert Verney, snyavshego blastów w latach obraz „Hrabia Monte Christo” z Jean Marais w roli tytułowej. Jak wdzięczny uczeń, Ashot, lub jak nazywa się we Francji Henri (pisać artykuły, że nie zatrzymał się) zapożyczył nazwisko reżysera i od tego czasu jego prace podpisane że nazwy.

Anri Verney. kino

Jego pierwszy film dokumentalny poświęcony ukochanej Marcel, młodego filmowca windą w 1948 roku. Wtedy będzie dyrektorem trzydziestu filmów krótkometrażowych i dokumentalnych o dzieciństwie miasta. Trzy lata później reżyser i dziennikarz napisze pierwszy scenariusz do filmu „stole za zmarłych” – filmowej adaptacji powieści Marcela Aime.

Odwaga, Henry pokaże scenariusz do popularnego francuskiego aktora i komika Fernandel. Lubił skrypt tyle, że chce zagrać w filmie. W skrócie, ukończony film raz pokazany na festiwalu w Cannes – a nazwa Anri Verney, którego posiadacz narodowość natychmiast przyciąga wzrok, stało się znane, wielu producentów Hollywood umowy z nimi. To był sukces.

Dla filmu "The Sheep ma pięć nóg", nakręcony w 1954 roku, American Academy Film nagrodzony Anri Verneya jako najlepszy oryginalnego pisarza. Nazwa armeńskiego pisarza i reżysera zaczęła stawiać obok takich nazwisk jak Fransua Tryuffo, Zhan Renuar Rene Kler i wiele innych wybitnych postaci światowego kina.

Ja pracowałem z reżyserem?

Z reżyserem Verney zawarte takich znanych aktorów , takich jak Alain Delon, Zhan Gaben, Jean-Paul Belmondo, Fernandel, IV Montan, Entoni kuin, Omar Sharif, Claudia Cardinale i innymi podmiotami.

Verneuil strzał francuskiej komedia, przygodowy, detektywie. To właśnie on dostrzegł w młodym podczas Alene Delone i Jean-Paul Belmondo brutalne znaków, choć wcześniej grali inteligentnych zdjęć.

Rewolwer w ręku i Delon Belmondo raz pierwszy zainwestował Anri Verney. Wielu pamięta słynny w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zdjęć z tej charyzmatycznych aktorów, na przykład, „Każda liczba może wygrać”, „Sycylijczyk Klan”, „prezydent” i inne filmy, a także z reżyserem Delon często filmowane i Zhana Gabena.

Gabin wywołanie „bydlę”, to „kot drapieżny” w reżyserii słynnego usuni taśmy „Adventurers” z Jean Gabin i Jean-Paul Belmondo w rolach głównych.

Nagrody w swojej ojczyźnie

Reżyser był dwukrotnie żonaty, Anri Verney dzieci z pierwszego małżeństwa nazwie Patrick i Sophie, a drugi – Sevan i gayane.

Nieskończoność Verneuil znikają z widoku publicznego, odwiedzi swoją ojczyznę, Armenię i Katolikos Wszystkich Ormian Wazgen I przyzna mu Order Grzegorza Illuminator, pierwszy stopień. Miał wiele nagród i tytułów w jego życiu, a szczególnie w branży myślał pomocy ojczyznę.

Od dzieciństwa, dyrektor śpiewali hymny w ormiańskiego Kościoła, Komitas, znał ich języka ojczystego i przy okazji zawsze próbowali z nim rozmawiać.

Film "Mayrig" i "Street Paradis 588"

W 1991 roku Anri Truayya, także etnicznej ormiański, oferuje wiernym zrobić film o ormiańskiej rodziny, która doznała prześladowań i ludobójstwa, a dla wiernych jest zatem odpowiedzialny za i jego tajnego marzenia.

Wreszcie film „Mayrig” (Anri Verney), który tłumaczeniu znaczy „matka (mama),” poświęcony jego rodziny i narodu ormiańskiego. W filmie w rolach głównych Claudia Cardinale, Omar Sherif i innych aktorów. Na przykładzie jego rodziny i jego wspomnienia Verneuil pokazuje życie imigrantów, trudności, które musieli znosić ich spójności.

Kolejny obraz, który stał się ostatni w życiu reżysera – to „ulica 588 Paradis”. Jest to również autobiograficzny taśmy, która jest kontynuacją „Mayrig”, który opowiada o losach chłopca (od Anri Verneya), który stał się reżyser. Film wygląda za jednym zamachem.

wniosek

Reżyser zmarł w 2002 roku, w roku osiemdziesiątego drugiego życia, i że nie otrzymał nagrodę za film „Mayrig” w domu. Premiera odbyła się w 2010 roku na 7. Festiwalu Filmowym „Golden Apricot” w Moskwie. Jego ojciec otrzymał nagrodę syna Patricka Malakian, który wziął historyczną nazwę ormiańskiego pochodzenia.