884 Shares 2717 views

Teraz, kamery nie mogą pracować w sieci i za pomocą Wi-Fi

Wymagana do zasilania urządzeń elektrycznych, energia jest wszędzie – po prostu trzeba znaleźć sposób, aby zebrać sygnały Wi-Fi i konwertować je do odpowiedniego zasobu. Niedawno zespół z University of Washington opracowała system zbierania Wi-Fi sygnał ze środowiska i wykorzystać go jako źródło energii dla aparatu, nie należy używać baterii.

Nowe źródło energii

Nowe badania pokazują, że jest możliwe, aby wysłać urządzeń energetycznych przy użyciu technologii dostępnej praktycznie w każdym domu. Zespół badawczy wywołuje nową PoWiFi podejścia, które oznacza „energię poprzez Wi-Fi». Takie podejście zostało już wykorzystane do zasilania skanera energii cieplnej, również z jego mocy pomschyu uzyskania aparatu. A to tylko jedna z grup, które pracują w tym kierunku – mają nadzieję, że takie podejście uczyni kolejny krok w kierunku tego, co nazywa się „Internet rzeczy”, czyli tworzenie globalnej sieci, takich jak Internet, ale w realnym świecie.

Zmodyfikowany routera

Gdy Wi-Fi jest w użyciu, jego sygnały są wysyłane tylko pęczki. Zespół naukowców odkrył sposób, za pomocą którego można to obejść bariery i tworzyć dane z ciągłego przepływu sygnałów energetycznych. Udało im się to zrobić poprzez modyfikację routera – teraz wysyła ciągły hałas, gdy router nie kolidować z innymi urządzeniami. Hałas ten może być montowany specjalnego czujnika opracowany przez naukowców i przekształcane na energię elektryczną, którą można naładować urządzeń bez problemów. A biorąc pod uwagę fakt, że hałas jest nadawany tylko wtedy, gdy router nie jest używany do przesyłania danych, pozwala korzystać z połączenia internetowego bez żadnych problemów.