586 Shares 9214 views

Leki "Gino-Pevaril" – różne formy lecznicze leku

Lek "Gino-Pevaril" jest lekiem przeciwgrzybiczym, jego międzynarodową nazwą jest "Ekonazol" (Ekonazol). Substancją czynną preparatu jest ekonazol.

Lek "Gino-Pevaril" jest wytwarzany w postaci aerozolu, który jest przeznaczony do użytku zewnętrznego, w postaci proszku, roztworu i kremu, także do stosowania jako środek zewnętrzny i w postaci czopków dopochwowych.

Lek ten ma szeroki zakres efektów, ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze na ludzkie ciało. Po zastosowaniu "Gino-Pevaril" oznacza, zahamowanie syntezy ergosterolu, które reguluje przepuszczalność ścian komórek mikroorganizmów. Lek aktywnie przeciwdziała dermatofitom, grzybom drożdży i pleśni, a mianowicie: Scopulariopsis brevicautus, Trichophyton rubrum, Cladosporium, Trichophyton mentagrophytes, Aspergillus, Trichophyton tonsurans, Pityrosporum orbiculare, Microsporum canis, Floccosum Epidermophyton, Malassezia furfur, Microsporum audouini, Torulopsis, Rhodotorula, Candida albicans , Gipseum Microsporum, a także gronkowce, streptococci i Nocardia minutissima. Leki "Gino-Pevaril" działają aktywnie na grzyby, które wykazują oporność na leczenie innymi lekami. Po zastosowaniu tego środka, śmierć grzybów trwa 3 dni, przy szybkim odzyskiwaniu skóry, swędzeniu i pieczeniu.

Wskazania dotyczące użycia

Lek jest przepisywany do leczenia dermatomikosis, w tym z uszkodzeniami włosów, które są spowodowane przez drożdże, dermatofity, pleśń grzybów i są skomplikowane przez superinfekcję, a to jest kolorowy porost, erytran. Także lek jest stosowany w obecności zakażeń skóry, takich jak grzybica kanału słuchowego, grzybica sromu i pochwy, grzybica paznokciowa, zapalenie okrężnicy, grzybowe zapalenie okaleczeń.

Przeciwwskazaniami do stosowania tego leku są nadwrażliwość na jego składniki. Także lek "Gino-Pevaril" w czasie ciąży nie jest zalecany do stosowania w pierwszym trymestrze (w pozostałych okresach, w których może być stosowany) i starannie używać tego produktu podczas laktacji.

Wśród możliwych działań niepożądanych, które mogą wystąpić po użyciu tego leku, należy zwrócić uwagę na podrażnienie, swędzenie, suchość i pieczenie skóry, pokrzywkę, niedotapienie, a także spłukanie i atrofię skóry.

Przygotowanie "Gino-Pevaril" – instrukcja stosowania

Jeśli stosuje się postacie dawkowania leku, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego, stosuje się je dwa razy dziennie, a aerozol rozpylany z odległości nie mniejszej niż 10 cm i nakłada krem w cienką warstwę i dobrze wymywa. Czas trwania leczenia wynosi zazwyczaj około dwóch tygodni, ale jeśli lek jest stosowany w przypadku silnie rozdrobnionych obszarów skóry (stopy), może trwać nawet półtora miesiąca. Podczas wykonywania zabiegu, w celu uzyskania większego efektu, po nałożeniu kremu należy zastosować bandaż okluzyjny.

Jeśli potrzebujesz świec lub kremu dopochwowego, należy je wbić głęboko w pochwę, ponieważ krem należy użyć specjalnego aplikatora, wykonywany jest raz dziennie. Jeśli czop jest 50 mg, to przebieg leczenia wynosi dwa tygodnie, a jeśli w 150 mg, to 3 dni. Kurs może zostać przedłużony o kolejne trzy dni w razie konieczności i powtórzony po 10 dniach. Przed nałożeniem kremu na wilgotne powierzchnie ciała należy je dokładnie wysuszyć. Jeśli zostanie przeprowadzone leczenie grzybicy kanału słuchowego, do niego wpada 2 krople roztworu, a następnie kanał słuchowy jest zamknięty, stosując turundę gazową, dodatkowo zwilżoną w roztworze.

Jeśli u pacjenta wystąpi wyprysk, przed użyciem preparatu Gino-Pevaril wykonuje się pierwszą terapię antyseptyczną. Nie pozwól, aby produkt dostał się do oczu. Jeśli leczone jest grzybica pochwy i pochwy, konieczne jest również poddanie się podobnej obróbce partnera seksualnego.

Jeśli po wskazanym okresie leczenia lekiem nie wystąpi pozytywny efekt, należy przerwać stosowanie leku "Gino-Pevaril" i skonsultować się z lekarzem w celu wyjaśnienia diagnozy.