722 Shares 7632 views

Miniature Schnauzer: opinie właścicieli. Opis zwergschnauzera rasy

Miniaturowy sznaucer to najmniejszy pies usługowy. Ta cecha nie pozwala nam rozważyć tego samotnego doggy psa, nawet pomimo niewielkiego rozmiaru. Założył się jako znakomita wyszukiwarka w służbie policji. I jak zachowywać się w domu przedstawiciela zwergschnauzer rasy? Opinie właścicieli, informacje o pochodzeniu i opiece pomogą poznać to zwierzę lepiej.


Pochodzenie rasy

Zwergshauzer pochodzi z Niemiec. Z języka niemieckiego, nazwa tej rasy może być przetłumaczona mniej więcej jako "kagańca gnomy". Jedyne co jest pewne, że w źródłach rocka znajdują się mittelnschnauzer. Aby mały i odważny zwergschnauzer zyskał niezapomniany wygląd i solidny charakter, przeprowadzono poważne prace selekcyjne, a krew w proszku, spitz, przymrużona była używana.

Wyniki tej pracy zostały zaprezentowane na wystawie w 1890 roku, gdzie nowa rasa odniosła ogromny sukces. W tym samym roku zatwierdzono standard miniaturowego schnauzera.

Opis

Miniaturowy Sznaucer jest psem muskularnym o małym rozmiarze z wysokim przednim korpusem. Dzięki cechom budowy zwierzę może rozwijać dużą szybkość. Jaka jest standardowa dla psa miniaturowy schnauzer? Opis rasy powinien zaczynać się od wielkości. I tak naprawdę nie są tak skromni. Ciężar zwergschnauzer wynosi 4-8 kg. Zgadzam się, to nie jest dużo. Wzrost miniaturowego schnauzera nie jest tak mały – 30-35 cm. Przed nami wygląda smukły, elegancki i lekki pies.

Wełna zwierząt są twarde i grube, jak drut. Podkład jest gęsty, który chroni psa przed mrozem. Na nogach płaszcz jest miększy i krótszy. Oczywiście, wizytówka gołębi jest długą wełną na brwiach i brwiach. Wygląd psa jest poważny, podobnie jak człowiek.

Kolor zvergshnaucera może być czysty czarny, biały, pieprz z solą i czarnym i srebrnym.

Charakter

Jak zachowuje się Zwergschnauzer? Charakter rasy nie zawsze odpowiada jego wyglądowi. Być może ktoś znajdzie zwierzę zwergów nieszkodliwe, pies zabawny. Ale wygląd jest zwodniczy – na najmniejsze ryzyko, szybko zamienił się w szybkiego i odważnego obrońcę.

Jak miniaturowy schnauzer może być agresywny? Charakter właściciela takiego psa powinien być dość trudny, ponieważ musi stać się autorytetem dla poważnego psa, nawet jeśli jest mały.

Zwergschnauzer ma wysoce wykształcony instynkt wartowniczy, a jego właściwości ochronne są widoczne od wczesnego dzieciństwa. Ostrożny i niezwykle uważny zverg ostrożnie chroni członków jego rodziny przed wszelkimi zagrożeniami. To może nie zawsze być właściwe, więc pies musi działać poważnie. Pies powinien działać agresywnie tylko za zgodą.

Kim jest Zwergschnauzer? Świadectwa właścicieli wskazują, że jest to nie tylko śmiały strażnik, ale także łagodny przyjaciel dla dzieci i dorosłych. Będzie on niezmordowany we wspólnych grach. Ale ten pies potrzebuje relacji – jeśli nie spędzisz z nim wystarczająco dużo czasu, pies może stać się nieposłuszny, a nawet agresywny.

Troska

Czy roi się miniaturowy schnauzer? Opinie właścicieli są jednomyślne – z należytą troską nie musisz sprzątać mebli i ubrań z wełny. Przycinanie jest nieodzownym elementem takiej troski. Weź wełna powinna być co najmniej dwa razy w roku – jesienią i wiosną. Jeśli źle się wycierać lub kosić sznaucer, pokrywa z wełny może utracić swoją nieodłączną strukturę i kolor. Trzeba skontaktować się ze specjalistami, którzy rozumieją zawiłości pracy sznaucerów.

Aby uniknąć powstawania kręgów, pies powinien być szczotkowany 1-2 razy w tygodniu. Często nie jest konieczne mycie psa. Procedury wodne przy użyciu specjalnych środków należy wykonać przed przystąpieniem do przycinania iw przypadku poważnego zanieczyszczenia.

Uwaga wymaga oczy, uszu i nosa psa. Powinny być czyste, suche, wolne od zaczerwienienia lub rozładowania. Można usuwać uszy w uszach, które kolidują z dobrą wentylacją.

Dobra opieka obejmuje nie tylko dbałość o higieny zwierzęcia. Sznaucowiec miniaturowy czuje się dobrze w mieszkaniu miejskim, ale potrzebuje dobrego 2-dniowego padoku przez co najmniej jedną lub dwie godziny.

Zasilanie

Zdrowie zwergschnauzer w dużej mierze zależy od odżywiania. Jeśli racja zwierzęcia jest nieprawidłowa, aktywny pies może uzyskać nadmiar masy ciała i szybko zamienić się w lenistwo. Mogą wystąpić problemy zdrowotne. W obawie, zwierzęta tej rasy nie są skłonne.

Jak każdy pies, rzęsy nie mogą być karmione ze wspólnego stołu. Ale te psy mają słabą wątrobę, a zatem tłuste, smażone, wędzone, floury, słodkie są surowo zabronione. Dieta jest ważna . Dorośli psom zaleca się karmienia 2 razy dziennie.

Możesz wybrać suchą żywność premium, gdzie wszystkie niezbędne elementy i witaminy są ściśle wyważone. Nie zapominaj, że w tym przypadku zwierzak powinien zawsze mieć dostęp do słodkiej wody.

Czy miniaturowy schnauzer może karmić naturalką? Opinie właścicieli mówią, że ten rodzaj żywności jest również odpowiedni dla tych zwierząt. Do skomponowania menu potrzebne będą mięso, podroby, ryby morskie , produkty mleczarskie , jajka, płatki owsiane, kasza gryczana i proso, marchew, kapusta, buraki. Wyeliminuj wszystkie tłuste potrawy.

Zdrowie

W aktywnych zvergov często są różne urazy. Młode zwierzęta bez silnej odporności powinny być chronione przed infekcjami wirusowymi i jelitowymi, zatruciem.

Ogólnie rzecz biorąc, rasa Zwergschnauzera odznacza się silnym zdrowiem i dość długą żywotnością – od 12 do 15 lat. Do typowych chorób należą różne choroby oczu – zaćma, jaskra, zwyrodnienie gałki ocznej. Istnieje niedoczynność tarczycy, torbiele i czerniaki.

Edukacja i szkolenie

Oprócz innych psów służbowych miniaturowy sznaucer potrzebuje poważnego treningu i wizyty na boisku szkoleniowym. Wymaganie domowego posłuszeństwa jest konieczne cierpliwie, bez rezygnacji. Ten pies potrzebuje silnego wychowania. Początkowo będzie jak dziecko, aby przetestować granice tego, co jest dozwolone, ale gdy tylko stwierdzi, że mistrz przewyższa wszystko we wszystkim i jest liderem, nieposłuszeństwo zniknie. Ważne jest, aby załadować nie tylko ciało zwierzęcia, ale także zajmować jego umysł.