407 Shares 7911 views

"Oasis" – grzejniki: modele, dane techniczne, opinie

Jednym z elementów obiegu grzewczego działa jak radiator. Producenci oferują je sprzedać w szerokim zakresie, dlatego nawet eksperci czasami trudno to zrobić. Jeśli spojrzymy na statystyki, to jeden z najbardziej zakupione są baterii „Oasis”, grzejniki tej firmy są wysokiej jakości i przystępnej cenie.


Jak wybrać

Odwiedź sklep odpowiednich towarów, będzie można znaleźć urządzenia, które są najczęściej produkowane w Chinach, Rosji i Włoch. Wielu z nich są dla linii, które charakteryzują się wysoką wydajność ciśnienia i dużej długości. Jest to typowe dla ogrzewania Rosji. Technologia ta oferuje szereg rozwiązań dla grzejników „Oasis”, może to być liczba kolektorów, sposobem elementów mocujących, i tak dalej. Dlatego sprzedaż przekroje i modele panelowe.

modele grzejników cechy bimetal „Oasis” marki

Jest dość powszechne na rynku produktów „Oasis”, grzejniki tej firmy są bimetaliczne i aluminium. Aby zrozumieć tajniki wyrobu powinien zapoznać się z charakterystyką przeglądu. Na przykład, bimetaliczny baterii wykonane są ze stali i aluminium. Stal jest macierze bazowych i wewnętrzna przegroda. Szczególną cechą tych modeli na korzyść, że są kompozytowe. Pozwala to na zwiększenie liczby sekcji do żądanej wartości, w zależności od warunków. Takie warianty zostały zaprojektowane radiatory do 30 atmosfer, co najmniej, więc ciśnienie przepięcia nie boją.

Wśród zalet należą:

  • obojętność na działanie substancji agresywnych;
  • bez ograniczenia się do stosowania;
  • zwiększona wytrzymałość.

Jeśli chodzi o te ostatnie cechy, możemy zauważyć, że bimetalowe grzejniki są w stanie poddać żadnych przepięć ciśnienia w układzie. Jednakże istnieją również wady, z których jedna jest wyrażona w wyższych kosztach w porównaniu z analogami.

Dlaczego wybrać bimetal

Wybrano takie grzejniki powodu całkowicie kolektor stalowy; Technologia produkcji, które składa się z wykorzystaniem formowania wtryskowego; jak również małej ilości chłodziwa, który zapewnia wysoką sprawność energetyczną i małą bezwładność. Grzejniki bimetalowe są wytwarzane zgodnie z danej technologii, które otrzymuje się końcowy etap stosowania farby odpornej na dwie warstwy. W rezultacie można uzyskać idealnie biały.

Recenzje grzejników stalowych

Podczas wytwarzania takich akumulatorów stosuje się węgiel o niskiej zawartości metali poddawane specjalnej obróbce cieplnej, odtłuszczania i nakładania warstwy ochronnej. Baterie te są dostępne w kilku wersjach, mogą być uzupełniane z żebrami wzmacniającymi. Jako kupujący zastrzeżenia takie baterie przekroju rurowym, który charakteryzował się grubością ścianki mniejsze wrażenie, podczas gdy pierwszy nie można naprawić, a charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.

Ich koszty są znacznie wyższe, a elementy są połączone za pomocą spawania. Konsumenci lubią wysokiej wydajności, która sięga 87%. Należy również zauważyć, małą bezwładność, która jest wyrażona w powolnym ogrzewaniu i szybkiego chłodzenia, która jest grzejniki charakterystyczne i aluminium. Członkowie zauważyć, że grzejniki stalowe są podatne na korozję, więc scalenie nie jest zalecane podczas chłodziwa poza sezonem. Jeśli chcesz wybrać taki grzejnik, konieczne jest uwzględnienie specyfiki zagniatania, kwasowość i wartości ciśnienia. Grzejniki stalowe nadają się do budynków prywatnych, jak i indywidualnych ogrzewania domów.

Recenzje grzejników aluminiowych

Często konsumenci są dziś Wybierając baterię aluminium „Oasis”, grzejniki tego typu są produkowane za pomocą wstrzyknięcia, ściany mają grubość bardziej imponujące. Jeśli technologia polega na zastosowaniu wytłaczanej, a następnie zmienić liczbę odcinków nie jest możliwe. Jak wskazano użytkowników aluminium grzejnik „Oasis” ma warstwę ochronną z żywicy na zewnętrznej powierzchni, a układ zawiera elementy miedzi. Poziom ciepła jest najwyższa, a jeśli zainstalowanie grzejnika w układzie zamkniętym, a następnie na oszczędności paliwa może wynosić do 30%. Posłowie podkreślają, że wykorzystujące grzejniki aluminiowe można osiągnąć dość szybko ogrzać pomieszczenie.

Negatywne cechy paneli aluminiowych

Grzejniki Oasis, wykonane z aluminium, są narażone na zwiększone ciśnienie, dzięki czemu mogą one działać na poziomie 16 MPa lub mniej. Wytrzymałość mechaniczna takich produktów nie jest wystarczająco wysokie, ponieważ metal jest miękki, więc należy zachować ostrożność podczas korzystania z niego. W przypadku baterii aluminium musi być czas odpowietrzyć obwodzie od czasu do czasu, gdy nie odbywa się to istnieje ryzyko zwiększenia stężenia wodoru w rurach. Między innymi z tych urządzeń muszą być traktowane tak dokładnie jak to możliwe, ponieważ warstwa ochronna może ulec uszkodzeniu. Opisane produkty mogą być instalowane w systemach autonomicznych, jak również centralne ogrzewanie sieciowe stworzyć warunki, które nie nadają się do nich. Typowe zalety to niska waga i atrakcyjny wygląd.

Charakterystyka techniczna niektórych modelach

Grzejniki „Oasis”, który podsumowuje można przeczytać powyżej, oferowane do sprzedaży w dużym asortymencie. Wśród najbardziej rozpowszechnionych można odróżnić modeli 350/80 (6), który jest produktem bimetaliczny zdolny do ogrzania powierzchni do 10 m2. Jeśli to konieczne, bimetalowe grzejniki „Oasis” może być uzupełniona przez sekcje. Wymiary Opisany model obejmuje 413 x 80 x 80 mm. W odniesieniu do nominalnego ciśnienia, to jest o 25 MPa, podczas gdy temperatura płynu chłodzącego wynosi 110 ° C, Liczba odcinków w tym modelu jest sześć, bo jeden z nich będzie musiał zapłacić 385 rubli.

W razie potrzeby można wybrać markę aluminiowej chłodnicy SV – 500/12, który jest prefabrykowany i jest w stanie ogrzać pomieszczenie do 24 m 2. Wymiary modelu są 580 x 80 x 80 mm, ale o wiele niższe od ciśnienia nominalnego w porównaniu z powyższym modelu i 10 MPa. Temperatura czynnika chłodzącego może osiągnąć poziom 100 ° C, liczba segmentów w modelu waha się od 4 do 12, a wartość jednego z nich wynosi około 375 rubli.

Szeroka gama produktów oferowanych obecnie znak „Oasis”, producent grzejników mogą być wykonane ze stali, jeden z nich jest model OV – 03 – 11 – 04, którego wymiary wynoszą 400 x 300 x 68 mm. Ten uformowany grzejnik płytowy ma dolną wkładkę. Termicznie może ona skutecznie o powierzchni 8 m2. Ciśnienia nominalnego, która jest w stanie wytrzymać radiator – 16 MPa. W odniesieniu do maksymalnej temperatury cieczy chłodzącej, jest równa 120 ° C Grzejnik posiada sekcję do której będzie musiał zapłacić 2200 rubli.

Opinie o charakterystyce działania

Oasis Chłodnicy popularny wśród dzisiejszych konsumentów z powodu, że mają wiele zalet. Kupujący są przyciągane doskonałe właściwości techniczne modeli bimetalicznych. Z tego powodu, że system ogrzewania w mieszkaniu miejskim może wydawać żadnych niespodzianek na różnice ciśnień typu agresywnych dodatków w wodzie i młota wodnego, najlepszy, by zobaczyć kupujący, jest bimetaliczny modelu. Są takie grzejniki są kilka więcej, ale nie można bać się przecieki, a żywotność jest dość wysoki, może osiągnąć 15 lat.

Grzejniki „Oasis”, który podsumowuje najczęściej dość pozytywne, popularne wśród konsumentów, także z tego powodu, że są one najlepsze połączenie ceny i jakości. Niektórzy uważają, że ten producent jest jednym z liderów w tej dziedzinie. Wielu nabywców jest całkiem zadowolony z modeli stalowych, które są instalowane w systemach autonomicznych i przez kilka lat pracował bezawaryjnie. Moc grzewcza z tych modeli jest wysoka. Dość atrakcyjny wygląd, co jest szczególnie zauważalne po dom oddano grzejniki żeliwne.

wniosek

Grzejniki „Oasis” można nakładać nabycie, ale po pewnym czasie okazuje się, że te baterie są gotowi służyć przez długi czas iw pracy nie przewidują niezbędnych napraw. Parametry i waga, są one jednymi z najlepszych.