306 Shares 6256 views

Wymiary wbudowane zmywarki. Jak wybrać zmywarkę osadzone maszynę?

Coraz częściej konsumenci w sklepach wolą wbudowanych urządzeń, wolno stojące. I nie chodzi tylko o najbogatszych obywateli. Nawet średniej klasy jest dość stanie kupić nowy zestaw i zintegrować zestawie z płytą grzejną, okap, piekarnik i zmywarkę.

Niestety, zasoby mieszkaniowe w naszym kraju nie jest reprezentowana tyle przestronne nowe budynki, jak brezhnevki i Chruszczowa z małą kuchnią, zbudowane z powrotem w ZSRR. Zainstalować pełny pakiet z urządzeń na obszarze 6 kwadratów staje się prawdziwym problemem. Dlatego kupujący są zainteresowani przede wszystkim od wielkości wbudowanych zmywarek, kuchenek, lodówek, a dopiero potem ich funkcje i możliwości.

Jakie są zmywarki?

Wszystko wbudowaną zmywarki, jak i wolnostojące, można podzielić na 2 kategorie: stół i podłogę. Podłoga z kolei dzielą się na wąskim i pełnym rozmiarze. Jest taka kategoria, jak częściowo zbudowany, ale mówią nam trochę później.

zmywarki Pulpit

Już od nazwy staje się jasne, że taki model jest montowany na blacie lub na specjalnym stojaku, na pewnej wysokości nad podłogą. zmywarki Desktop, małe wymiary, które przyciągają wielu klientów, nie są tak często. Z reguły stają się rodzina z 1-2 osób. Na przykład, w zmywarce do naczyń Electrolux ESL 2450 przeznaczone do 6 zestawów. Jego wymiary: wysokość 44,7, szerokość 54,5, głębokość 49,4 cm.

Wąskie zmywarki podłogowe

Być może jest to najbardziej poszukiwane zmywarka. Wymiary 45 cm lub mniejszej szerokości, aby można go umieścić w prawie każdej kuchni. Takie modele są umieszczone pod blatem. Są już w 9-11 i zestawy są przeznaczone dla 3-4 osobowej rodziny. Przykład wąski zmywarka – maszynę do produkcji waty CDI P96.

Należy wyjaśnić, że szerokość zmywarki podczas instalacji inna niż na metce. Fakt, że sklepy są zaokrąglane w górę, a model o parametrach 43.7 obraca się w samochodzie na głębokości 45 cm. Oczywiście, aby nie zepsuć zestawu i nie mylić wielkości, powinna koncentrować się na schemacie instalacji, która idzie w parze z instrukcją.

szerokie zmywarki

Są one przeznaczone dla dużej rodziny. Szerokość 60 cm modeli, zawierają one 14-17 kompletów naczyń. Czasami modele low-end tego rodzaju nabycia małych kafejek i restauracji. Z założenia, to cechy są podobne do wąskiego, różnią się tylko w dużych wymiarach.

Częściowo zintegrowana zmywarka

Mogą to być zarówno pulpitu i podłogi. Od pełni osadzony, różnią się one tym, że płyta dekoracyjna szafka ukrywa je w części – w pełnym świetle centrala pozostaje. Modele te stają nabywca Czy to nie obchodzi set wyglądał jak jeden. Ponadto, takie rozwiązanie ułatwia włączanie / wyłączanie urządzenia oraz wybranych programów.

Nie każdy wie, że większość modeli wolnostojących można zdjąć pokrywę. Co to daje? Wymiary do naczyń maszyn w wysokości równej 82 cm, 85 cm wolnostojąca -… Jeśli zdjąć pokrywę, stand-alone stać tuż poniżej 3 cm, czyli jest równa wysokości z wbudowanym i będzie po prostu opada. Oczywiście, dla takiego zmywarce nie nadaje się do powieszenia dekoracyjną fasadą, ale mimo to będzie ukryty z 3 stron i staną się częścią zestawu.

A jeśli nabywca musi niestandardowy zmywarki? Wymiary 40 cm szerokości, 82 i 55 wysokiej głęboko, oczywiście, niektóre wydają się bardzo atrakcyjne. Jednak z praktycznego punktu widzenia, aby wytwarzać taki wąski model jest niewłaściwe. Po 40 cm – będzie to tylko zewnętrzne rozmiary. Spośród nich, trzeba odjąć grubość izolacji, wewnętrzną obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Wynik będzie bardzo mały obszar roboczy.

Cechy konstrukcyjne oraz liczbę zestawów

Wymiary wbudowane zmywarki często określają ich strukturę. wersje stacjonarne wyposażone w wysuwaną basket, podłogi – z dwoma. Ogólnie biorąc, dolna warstwa stosu ciężko pieczony naczyń, górna – mniej ZAG ryaznonnuyu.

Opisując cechy i wielkości wbudowanych zmywarek, producenci często określenia: 6 zestawów, 8, 10. Jeden zestaw zawiera 11 elementów, w tym kubki, sztućce, talerze zupy. Okazuje się, że nawet w modelu stacjonarnego wejdzie 66 pozycji, a co dopiero w szerokim podłodze – więcej niż 150. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że bardzo dużo, nawet duża rodzina nie zyskuje tyle dań dziennie. Jednak sytuacja nie jest tak prosta, liczba zestawów nie bierze pod uwagę rozmiar i kształt obiektów. Weźmy, na przykład, rondel 5-kwarta lub dużej patelni, umieścić je w koszu, a wszystko – większość miejsca będą zajmowane. Ponadto, jeśli dom obiad i lunch z głębokich naczyń, naczynia blisko siebie nie jest ustawiony, w przeciwnym razie będzie zmyć złe. Trzeba umieścić za pośrednictwem jednego, a taki układ, z kolei, weźmie udział przestrzeni.

Im więcej różnych zmywarki? Mały rozmiar opcja pulpit z jednej strony to plus, z drugiej – znacząca wada. Kompaktowy model jest trudny do wprowadzenia dużą patelnię, garnek z pieca, ani żadnych więcej dużych przedmiotów. Wersja pulpit producentów wymyślić rozwiązanie tego problemu. W niektórych modelach, górny kosz można przekształcić, podnosząc je o 10 centymetrów w niektórych można go usunąć w ogóle – za pomocą tej prostej manipulacji uwolnionej przestrzeni na tyle duże, aby zmieścić wiadra 10 litrów.

Klasa prania, suszenia oraz zużycia energii

W czasach, gdy niemal każdy mieszkaniu liczniki energii elektrycznej, ilość zużywanej energii staje się jednym z najważniejszych cech urządzenia. Klasy prania, suszenia i zużycie energii są oznaczone literami A, B, C, D. – najbardziej ekonomiczne. Większość zmywarek są oznaczone literami AAA. Oznacza to, że model wykorzystuje Minimalna moc, wysycha i skutecznie myje naczynia bez resztek. Nie zawsze zmywarka z klas wysokiej sprawności energetycznej jest drogie. Sklepy są dość popularne modele low-end, na przykład, Zanussi ZDT 12002 FA. Suszenie wydajność zależy od rodzaju suszenie maszyna jest ustawiona: skraplanie lub turbosushka.

Podczas kondensacji tylnej ściany chłodzi naczynia płucze się w gorącej wodzie i przechowuje się przez pewien czas. W kontakcie z zimną powierzchnią, para skrapla – wilgoć jest usuwana. Wadami tej metody – zwiększenie cyklu zmywania, naczynia często pozostają wilgotne. Zmywarki do naczyń z suszeniem kondensacyjnej jest prawie zawsze Klasa B

zużycie wody

W tym tempie, konieczne jest, aby zwrócić uwagę przed zakupem. Producenci starają się zmniejszyć zużycie wody, która spędza maszynę do mycia. Niektóre nowoczesne modele podłogowe spędzić 9-10 litrów na cykl. Okazuje się, że 11 przedmiotów ona myje w jednym litrze wody – bardzo opłacalne!

programy

Zazwyczaj modele low-end pochodzą z 4-5 programów. Należą do nich:

  1. Płukania. W ciągu 5-7 minut, urządzenie usuwa resztki pokarmu.

  2. Mycia mocno zabrudzonych naczyń. Nadaje się do spalonych patelnie lub dania z os resztki żywności. Jest to jeden z najdłuższych cyklu, który odbywa się w temperaturze do 65-70 ° C.

  3. Krótkie pranie. Potrzebne do lekko zabrudzonych naczyń i łyżek, gdy właściciele mieli tylko śniadanie i natychmiast umieścić naczynia do urządzenia.

  4. Zwykłe czyszczenie. Jest to pośredni między krótkim i mocno zabrudzonych. Temperatura w tym czasie wynosi 60 stopni.

Większość zmywarek mają 8-10 i więcej programów. Jest to programy takie jak:

  1. Połowa obciążenia. Jest on stosowany, gdy urządzenie nie jest w pełni załadowany z potraw. To skraca czas zmywania, sypkość proszku i wymaganej ilości wody.

  2. oszczędności energii. W tym przypadku, zwiększa się czas trwania cyklu i temperatury zmniejsza się.

  3. Kryształ. Program przeznaczony jest do mycia szklanek i naczyń wykonanych z cienkiego szkła kryształowego.

  4. 3 do 1. Ten tryb jest wybrany mycia naczyń tabletek. Temperatura i natężenie obrót wahacza są dobrane w taki sposób, że zarówno detergent i nabłyszczacza rozpuszcza się w odpowiednim momencie.

  5. Bio-programu. Zmniejsza temperaturę prania, umożliwiając biologiczne enzymy zawarte w środkach piorących skutecznie rozszczepiać brud i tłuszcz.

Poniżej opisujemy tylko najbardziej typowych sposobów, nadal istnieje wiele innych (automatyczne „, szybkie i czyste», Eat-Load-Run, itd.). Nie należy zapominać, że rzadko korzysta ze wszystkich programów, ale model koszt prawdopodobnie wzrośnie.

Belka na podłodze

O tej funkcji jest mówić osobno. Na wolnostojące i częściowo zbudowane modele czasie program się kończy, można zdefiniować wskaźników lub cyfry na wyświetlaczu bez trudności. Ale jak go zdefiniować, jeśli samochód jest całkowicie ukryty za fasadą? Ratuje funkcjonować „Ray na podłodze”, który często występuje w modelach takich marek jak Bosch, Electrolux, Ariston. Zmywarka jest wyposażona w diodę LED, która wystaje z lampka na podłodze. Gdy urządzenie zakończy pranie, wskaźnik zgaśnie.

pokaz

Wyświetlacz może być inna. W niektórych modelach jest to malutkie okienko, w którym można zobaczyć tylko kilka numerów, z drugiej – pełny ekran informacyjny. Jednak duży wyświetlacz znajduje się tylko w częściowo wbudowanych modeli. W pełni zintegrowana ennyh prostu nigdzie miejsca. Co to jest? Wyświetlacz pomaga orient w czasie: ile będzie umyć samochód w tym czasie, jak wiele pozostało do końca cyklu. Ważne jest, że w siebie proces jest wydawane Informacje o błędzie: luźno zatrzasnął drzwi, nie ma wody w systemie, a drugi filtr zabivshemsya.

opóźniony start

Aktualny cechą jest obecność metr dwóch taryfowego. Jeśli rodzina idzie do łóżka na tyle wcześnie, aby załadować maszynę, naciśnij przycisk, a ona zaczyna się umyć w środku nocy – w czasie, gdy koszt energii jest minimalne. Opóźnienie startu wynosi 2 rodzaje: godzinowa i stałe. Pierwszy znajduje się w modelach z wyświetlaczem: naciśnięcie przycisku można przesunąć start programu 1.2 3 godziny lub więcej. Poprawiono montowane na maszynach bez wyświetlacza. W tym przypadku, na początku przemywania usuwa się po 3, 6 i 9 godzin.

producenci

taki czy inny sposób będzie pytanie, producentem jest lepiej przed zakupem zmywarkę? Oczywiście, prosta odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Jedną z pewnością przyciągają zmywarki Electrolux – stylowy europejski projekt i bogaty zestaw funkcji. Inni zdecydowali się na prostą „Beko”, która mimo swej cenę, spełnia większość potrzeb. Trzeci jak lakonicznym Reserved, niezawodne zmywarki Bosch. Wymiary też można wybrać w zależności od gustu i projektowania mebli kuchennych. Wersje Desktop może być ukryty pod blatem stołu, podłogi – do czyszczenia obudowy.