612 Shares 5962 views

System nie może odnaleźć gpedit.msc. System Windows 10: Jak poprawić sytuację najprostszych metod?

W obecnych systemach operacyjnych Windows, który jest składnikiem takich jak edytor zasad grupy, pozwala na bardzo precyzyjną regulację, ograniczenie lub rozszerzenie praw użytkowników pracujących na danym terminalu komputerowego, aby zmienić parametry i ustawienia systemu operacyjnego. Ale co zrobić, gdy podczas próby nazywamy system obsługi po prostu nie może znaleźć gpedit.msc? System Windows 10 wysyła powiadomienie. Sytuacja ta może być obserwowany w ósmym i siódmego modyfikacji.

Błąd «gpedit.msc nie znaleziono» (Windows 10): na czym polega problem?

W większości przypadków, pojawienie się takiego komunikatu nie ma nic wspólnego z wykonywaniem samego systemu Windows. I rzeczywiście, niektórzy użytkownicy nie zrozumieć istotę problemu, zaczynają gorączkowo wpisz polecenie sfc / scannow, mając nadzieję, że system będzie przywrócić brakujący składnik.

Ale dlaczego w takim razie, że nie działa? Ale tylko dlatego, że sam składnik w niektórych wersjach systemu Windows po prostu nie jest jako takie. Jeśli pojawi się komunikat informujący, że nie można znaleźć gpedit.msc, Windows 10, jak również inne wersje, jak widać, jest reprezentowana w pewnych modyfikacjach entry-level, takich jak dom lub edukacji. Deweloperzy Edytor zasad grupy wykluczone z tych wersji. Jednak, aby zwrócić go do miejsca, może być, po prostu.

System nie może odnaleźć gpedit.msc. System Windows 10: jak rozwiązać problem

Więc najpierw trzeba znaleźć i pobrać instalację dystrybucji usług lub stosowania już dostępne. Pre powinien udać się do kont użytkowników i wyłączyć UAC. Odbywa się to w sekcji sterowania za pomocą suwaka do zgłoszenia się do najniższej pozycji. Aby rozwiązać ten problem, że system nie może znaleźć gpedit.msc, Okna 10 oferty używać instalację eksploatacji źródła trzecich lub środków własnych. W pierwszym przypadku wystarczy tylko uruchomić instalator, po czym instalacja odbędzie się w trybie automatycznym.

Ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz. Po zainstalowaniu w systemie 32-bitowym nie jest wymagane żadne dalsze działania. Ale jeśli instalacja została przeprowadzona w architekturze 64-bitowej, z folderu syswow64 do folderu System32 (oba katalogi znajdują się w katalogu głównym systemu Windows), który chcesz skopiować następujące obiekty:

  • foldery i GroupPolicyUsers GroupPolicy;
  • gpedit.msc plików.

Następnie usługa może uruchomić z konsoli „Run» (Win + R), wprowadzając odpowiednie polecenia gpedit.msc.

Jeśli zainstalujesz system 64-bitowy, można to zrobić inaczej. Po uruchomieniu instalatora dotrzeć do zakończenia procesu, ale nie naciskaj przycisk Zakończ. W tym momencie trzeba folderze System32 katalogu syswow64 skopiuj następujące obiekty:

  • GroupPolicyUsers folder GPBAK, GroupPolicy;
  • Pliki gpedit.msc, appmgr.dll, fde.dll, gpedit.dl, gptext.dll i fdeploy.dll.

W obu przypadkach, do prawidłowego działania serwisu trzeba będzie zainstalować platformy.NET Framework 3.5 lub wyższej rangi (np modyfikację, 4,0). Oczywiście, najlepiej jest zainstalować nowszą wersję, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Zamiast epilogu

W ten sposób, przy użyciu najprostszych środków, i rozwiązuje problem, że system nie może znaleźć gpedit.msc. Okna 10 w związku z tym nie jest wyjątkiem, tak że powyższe rozwiązania mogą być zastosowane do siódmego i ósmego modyfikacji. Na koniec pozostaje dodać, że wezwanie do korzystania z edytora, a następnie przez ustawienia zasad grupy musi być wyłącznie z prawami administratora, aby zrobić takie działania nie da bez tego systemu.

Należy również zwrócić uwagę na celowość dodanie tego komponentu w systemie entry-level. Jeśli jest to terminal komputerowy, na przykład, w instytucji edukacyjnej, redaktor instalacji nadal może być rozumiane, chociaż użytkownicy mogą być ograniczone w swoich prawach i bez niego. Ale na komputerze domowym lub przenośnym, gdy inni zarejestrowani użytkownicy nie mają system, usługa ta nie jest w ogóle potrzebne.

Ponadto, usługa jest jak tworzenie kopii zapasowych rejestru, jeśli jest to pożądane lub konieczne, wymagane parametry mogą być nie przypisane. I jeszcze jedno. Kiedy zmiany są wprowadzane jest w edytorze zasad grupy następnie zmień żądane ustawienia w rejestrze nie będą działać. I przed instalacją usług zaleca się utworzenie punktu wycofywania systemu, że w przypadku awarii może powrócić do stanu pierwotnego.