435 Shares 4555 views

Banana żołądka: Zakazany owoc czy medycyna?

Zapalenie błony śluzowej żołądka jest dzisiaj, ludzie w różnym wieku częstą chorobą. Jego początkowy etap nie niesie poważne zagrożenie dla zdrowia, ale dalszy rozwój może prowadzić do istotnych powikłań. Z tego powodu niezwykle wziąć odpowiedzialność za objawów tej choroby. Powikłania złapie zaskoczyć nie tylko do terminowego przejścia profilaktyki i leczenia.


Gdy diagnoza „zapalenie błony śluzowej żołądka” pacjent musi uważnie monitorować ich diety. Wiele produktów są zakazane. Dieta powinna zawierać tylko te substancje, które mają pozytywny wpływ na przewód pokarmowy i przyspieszyć powrót do zdrowia. Banana żołądka jest idealny do tej roli, ponieważ jest cennym pożywny produkt pochodzenia roślinnego.

Co to jest zapalenie błony śluzowej żołądka?

Najpierw musimy zrozumieć, że jest to choroba. Obecnie termin „żołądka” łączy w sobie wszystkie choroby żołądka, które są związane z zapaleniem błony śluzowej, charakteru ścian korpusu.

Proces patologiczne ostre lub przewlekłe. Ostre zapalenie żołądka rozwija się wystarczająco szybko. Wynika to ze żrącymi chemikaliami, alkoholu, leków i niektórych produktach spożywczych w ścianie żołądka. Postać przewlekła choroby rozwija się przez długi czas. To stopniowe patologii, w których uszkodzeniu ścianki żołądka i prostaty są odpowiedzialne za wytwarzanie kwasu solny, pepsynę i śluzu.

Przeznaczyć typ 2 Przewlekłe zapalenie żołądka :

  1. Zanikowe – zapalenie stopniowo uszkodzenia niszczy lub zmniejsza liczbę gruczołów odpowiedzialnych za produkcję soku żołądkowego. Wydzielanie kwasu solnego obniżona.
  2. Dla zanikowe lub powierzchni – tylko stan zapalny błony śluzowej ściany żołądka. stężenie kwasu solnego normalnym lub podwyższonym. Nie-zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka, zanikowe przemieszczane, trwa co najmniej dwóch dekad.

Banany: skład chemiczny, a wartość opałowa

Banany są popularne zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W przeciwieństwie do popularnego przekonania, banan – jest jagoda, ponieważ rośnie na bananowca, który nie posiada solidną łodygi. Jednym z takich macierzystych może wytrzymać do 100 kg i ma około 300 owoce.

Właściwości bananów jest to, że są one pełne różnych witamin, makro- i mikroelementy, które zawierają fosfor, karoten, pektyny, skrobię, azotowe substancje i minerały. Gdy zawierają naturalne cukry – glukoza, sacharoza, fruktoza i włókien. Ten wyśmienite jagody zawiera tryptofan białka, przekształcając następnie do serotoniny. Ten ostatni jest znany jako hormon szczęścia.

Wartość odżywcza bananów na 100 g produktu
Kalorii banan 89 kcal
tłuszcze 0,5 g
węglowodany 21 g
błonnik pokarmowy 1,7 g
woda 74 g

Kalorii banan różnią się w zależności od sposobu jego wykorzystania. Na przykład, w ich przejrzałej banana 100-120, w postaci wysuszonego – 346, w soku bananowego – około 50.

Właściwości bananów

Główną zaletą bananów – wysoka zawartość potasu. Chodzi o to, że ten pierwiastek śladowy, ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Zawartość potasu sprzyja przywrócenia równowagi elektrolitowej (często obserwowane żołądka wymioty). Dzięki nasycenia z witaminami, banany mogą podnieść nastrój, drażliwość i wyeliminować stres, przywrócić sen, poprawia pamięć i zrobić włosy i zdrową skórę.

Banany żołądka jest korzystne z następujących powodów:

  • Banany bardzo niskiej zawartości kwasu
  • Użyteczne substancje, w skład pulpy ułatwia gojenie przewodu pokarmowego
  • Magnezu spowalnia degeneracyjnych procesów występujących w błonie śluzowej

Leczenie i profilaktyka

Banan jest zalecany do żołądka z podwyższonym poziomem kwasowości. W tym przypadku powinny być spożywane na czczo lub przed posiłkiem. Banany stymulują produkcję śluzu. Efekt ten jest długi czas, aby chronić żołądek przed negatywnym wpływem innych środków spożywczych.

Banany żołądka może i powinien mieć, ale nie jeść je smażone i pieczone formularza. Korzystne jest lepiej dać świeże owoce. To może być puree lub smoothie. Dobrym połączeniem jest jedzenie banana i jogurt.

Przez cały konieczności dostosowania się do środka, zwłaszcza w błony śluzowej żołądka. Banan, pomimo wszystkich swoich zalet, będzie miało negatywny wpływ na zdrowie z nadmiernego użycia. Eksperci zalecają nie więcej niż 3 owoce dziennie. Ważne jest, aby pamiętać, że banany z zapaleniem błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości, z nadmierne spożycie może powodować zaburzenia rytmu serca i procesów biochemicznych.

Jak nie trzeba

Banana żołądka trzeba prawidłowo jeść – nie zaleca się jeść owoce na deser, czyli po danie główne. W tym przypadku właściwość terapeutyczną będzie słabo wyrażone, a ponadto może być wzdęcia. Świadczeniodawcy powinni jeść banany lub na czczo lub po kilku godzinach po zażyciu danie główne.

Przeciwwskazania

Jednym z przeciwwskazań jest reakcja alergiczna. Jeśli po zastosowaniu tej jagód jest świąd, wysypka oraz inne objawy, należy całkowicie wykluczyć z diety bananów.

Jest uwaga: często wszystkie warzywa, owoce oraz owoce poddawane obróbce chemicznej. Dlatego zanim szukać zastępstwa, można spróbować kupić banany w różnych miejscach i sprawdzić samemu w obecności alergii.

Innym przeciwwskazaniem jest skłonność do wzdęć i oddawania wiatrów. Należy zachować ostrożność banany z cukrzycą, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki, udaru mózgu i chorób układu sercowo-naczyniowego.