876 Shares 9771 views

Klusha jest kim? Znaczenie, synonimy i przykłady

Głębokość języka jest niewyczerpana. Możesz bez końca je śledzić. Wyjeżdżamy na kolejną podróż. W strefie szczególnej uwagi, "garść" jest co? Dowiedzmy się dzisiaj.


Znaczenie

Oczywiście większość czytelników jest pewna, że przedmiotem badań jest przekleństwo, ale życie jest szersze niż jego pomysły. Klusha jest polysemantycznym słowem. Wartości są następujące:

 1. Kurczak. Słownik mówi, że taka definicja jest powszechna tylko w niektórych regionach kraju.
 2. Powolna, powolna kobieta.
 3. Gatunki mewy, wspólne w Europie iw Rosji.

Pierwsze i drugie wartości są połączone. Czytelnik prawie nie widział szybkiej i mądry kura.

Zazwyczaj mówią o tym, jeśli ktoś długo się gapi. I jest jedna subtelność. Są dwa bardzo podobne słowa – "klusha" i "kopusha". Pierwsza dotyczy tylko kobiet, druga może być opisana jako mężczyzna i kobieta. Wyobraźcie sobie, że nazywasz człowieka kucaniem? Śmiech, i tylko. Jest jeszcze inny punkt, jak bardzo powolny musi być zasługujący na takie traktowanie, związane z wyraźnym naruszeniem norm językowych? Choć w mowie potocznej nic się nie dzieje.

Synonimy

Jak zawsze czekamy na wymianę słów, która pomoże lepiej zrozumieć znaczenie natychmiastowego winowajcy obchodów językowych. Przypominamy, że słowo "klusha" znajduje się w strefie naszej szczególnej uwagi. I następujące synonimy:

 • Hen;
 • Kvochka;
 • Kvass;
 • Ptak;
 • Kurczak;
 • Dzwon.

Dzisiaj złowienie nie jest bogate, ale słowo nie jest proste, ale rzadkie i, jak mówi słownik, regionalne, czyli nie rozprzestrzenia się na całym terytorium Federacji Rosyjskiej. Na liście synonimów znajduje się słowo, które samo musi być interpretowane. To słowo to "kwarta". Ma dwa znaczenia:

 1. Drewniana wanna, czajnik na ciasto.
 2. Więc mówią o grubym, powolnym człowieku. I w tym przypadku nie ma znaczenia, kto mówi o tym, czy człowiek wpada pod ogień czy kobietę.

Czytelnik może uznać tę myśl za rozciągnięciem, ale mimo to, niezależnie od tego, co można powiedzieć, trudno sobie wyobrazić sportową kobietę z bryłą lub ćwiartką bez problemów z nadwagą.

Opowieść o "Morozko"

Ponieważ jest wiele wariantów bajki, będziemy prowadzeni przez słynną wersję ekranu, zwłaszcza, że było w niej, że słowa bezpośrednio nas zainteresowane zostały wypowiedziane. Mówimy o tym samym filmie wydanym przez Alexander Row w 1964 roku.

Tam, jak wiesz, dwie siostry są głównymi aktorami. Jeden – mądry, piękny. Inna – głupia i brzydka, typowa klusha, jest to dość oczywiste.

Główną siłą napędową działki jest szkodliwa natura macocha. Oczywiście, starsza kobieta nie miała szczęścia z córką, a ona nie była najlepszym modelem ludzkiej natury. Sprytna i piękna kobieta cierpi szkodliwe kobiety (w inny sposób i nie można ich nazwać) i bezwstydnie rozdmuchuje wszystkie trudności. Wtedy, gdy wszystkie próby zostały wypróbowane, tata popycha swoją rodzoną córkę do lasu, a tam czeka na cudowne zbawienie i najlepszy związek na świecie, Morozko.

Pod koniec filmu Marfuszka rozumie, że las i Eldorado są gdzieś w pobliżu i prosi matkę o wysłanie jej na spotkanie z Morozko. Dlaczego to wszystko? W tej chwili, gdy rubie oślepiły nie tylko Marfuszkę, ale jej matkę, sąsiedzi powiedzieli dosłownie: "Pan młody jest przystojnym mężczyzną, a Nastenka przypomina księżniczkę, prawdziwą skłonność! (Zachowujemy oryginalne brzmienie słów), a Marfuszka jest kwarcem kvass! " Czytelnik może łatwo sprawdzić poprawność naszych słów, jeśli zmieni niezwykły film oparty na scenariuszu Nikołaja Erdmana.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na określonej scenie jest to "kwartet", a nie "grono", to zupełnie takie samo. Ponieważ ten ostatni również nie zepsuł estetycznego wrażenia. Czy to możliwe? Kiedy wreszcie szkodliwe kobiety zasługują na zasłużoną upadek, ale dobre triumfy, w pełni uosabiające piękną młodzież? Nie, taki finał nie może być zepsuty. Bajki są tym, czego ludzie muszą zachować wiarę w wieczność, dobrą i jasną.

Żyjmy polubownie

I mimo to, pomimo tego tematu, chcę zakończyć postępowanie pojednawcze. Tak, nie wszyscy ludzie na świecie są atletyczni, szybcy i inteligentni. Czasem myślą zbyt długo. Ale urok życia w różnorodności. Gdyby ludzie zdołali zbudować idealne społeczeństwo, wtedy w następnym stuleciu ludzkość umarłaby z nudy. Szczęście, że idealne społeczeństwo nie grozi nam. Wszyscy powinniśmy być traktowani z zrozumieniem i cierpliwością.

Zastanawialiśmy się dziś nad definicją "grona". Znaczenie słowa przybliżało nas do światła absolutnej prawdy.