474 Shares 6579 views

Jak gotować jadalnych kasztanów

Co można zrobić z kasztanów, jeśli już kupił te egzotyczne owoce? W naszych rynkach, są one bardzo rzadkie odwiedzających. Ale w Europie, są często podawane na wigilijnym stole. I, oczywiście, w pełni świadomi , jak gotować kasztany. Przepis nadziewane owocami tych ptaków jest bardzo popularny. Pieczone kasztany – wspólny uliczny delikatność. Spójrzmy na to, co można zrobić z tym dziwnym owoców.


Jak wybrać i jak gotować kasztany

Owoce kasztanowca niejadalne. W żywności spożywane tylko na południe. Smak one słodkawy. I wygląda zupełnie inaczej z konia: skórki igła przewodnim, grubsze, a pole nie jest kasztan, ale kilka. Rosną na Kaukazie oraz w niektórych miejscach w Europie. W Rosji są one importowane z Armenii i Azerbejdżanu. Przed gotowanie kasztan, powinno być jasne, z membran, które pokrywają się z zewnątrz. także z wewnętrznymi błonami bieli. Jeszcze przed gotowaniem kasztan, to jest nacięte poprzecznie (lub zrobić mały bok klasy). Bez tej procedury, owoce mogą wybuchnąć w obróbce cieplnej. To musi być zrobione, a jeśli masz zamiar upiec kasztany, a jeśli chcesz piec lub gotować je.

Potrawy widma, które są wytworzone z tych owoców, wystarczająco szeroki. Jak przygotować kasztany na deser, wie prawie każdy gospodyni w Europie. Najprostszym sposobem, aby usmażyć. Nacięte spread owoce na patelni (najlepiej żeliwa lub aluminium). Umieszczony na górze lnianą ściereczką namoczoną w wodzie. Zapobiega to wysychaniu kasztany. Wieko jest zamykane i pieczone przez pół godziny, mieszając od czasu do czasu i zwilżyć sucha. Skończyliśmy orzech powłoki mogą być łatwo usunięte i pozornie staje się krucha. Karmione je podlewa czekolada lub inny słodki sos.

Kasztany – to nie tylko deser

Owoce te można piec królika i drobiu. Pieczonych kasztanów można puree z blenderze, dodać trochę warzyw lub bulion warzywny. Są one również doskonałym wypełniaczem do zup. Można gotować je w pikantnym sosie. Na przykład, w kawie. Aby to zrobić, należy pół kilogram obrabianych owoców i naciąć gotować we wrzącej wodzie (5 min). Następnie zdjąć skórkę i gotować jeszcze przez kwadrans. Oznacz dwa żółtka, bity z parą łyżek stołowych brandy, dodać 100 g świeżo parzonej kawy dobra. Szlifować śmietaną wrzenia na łaźni wodnej do grubości. Następnie wlać sos kasztan, podawane na stole.

zupa krem

Garść łuskanych kasztany i jeden plastry seler wlać dwie filiżanki bulionu wołowego i dusić do miękkości. Następnie pyurirovat i wypełnić mąki łyżka, smażone na maśle. Zagotować i pieprzem, dodać sól, pół szklanki ciepłego kremu. Podawać z grzankami.

Mięso z kasztanów

Cięte mięso na porcje. Marynować przez noc w białym winie z przyprawami. Podsmażyć cebulę. Następnie dodać kasztany, figi i skórkę pomarańczową. Wlać bulion i pozostałą marynatą i dusić do miękkości. Jak można dodać odpowiedni płyn.