868 Shares 3397 views

Amerykańskie rozmiary ubrań – jak nie mylić?

Amerykańska odzież jest popularna wśród konsumentów. Jakość materiału, dobra cięcie i uniwersalność w użyciu – to właśnie przyciąga klientów. Możesz kupić ubrania amerykańskich marek nie tylko w Stanach Zjednoczonych, które trafia na sprzedaż do wszystkich sklepów na świecie. Najczęściej w naszym kraju jest ono kupowane w magazynach i używanych lub przez Internet.


Kupując model, który lubisz, nabywca zwraca uwagę na fakt, że amerykańskie rozmiary różnią się od produktów krajowych. W tej chwili jedyną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest spoglądanie w tabelę korespondencji rozmiarów. Ale nie wszystko jest tak proste. W rzeczywistości, Amerykanie nie mogą nadać im dokładnego rozmiaru ubrań. Wynika to z faktu, że każdy projektant i firma sprzedająca ubrania kieruje się polityką wewnętrzną. Dlatego amerykańskie rozmiary dla równie ciętych przedmiotów mogą mieć różne oznaczenia. W jaki sposób to objawia się? Początkowo w Stanach Zjednoczonych są powszechnie akceptowane standardy o rozmiarach odzieży, jak w Europie i Rosji. Ale to nie powstrzymuje producentów od oznakowania tego tak, jak mu się podoba.

Najsłynniejsze i popularne marki używają łacińskich liter do oznaczania rozmiarów. Odznaczenie to przypomina oznakowanie europejskie, gdzie rozmiar S – dla małej figurki, M – średnia, L – duża. Z pomocą litery X określane są wielkości pochodne od standardowych. Oznacza to, że rozmiar XS na bardzo małej sylwetce, XXL – duży. Zwykle znak ten jest używany, gdy amerykańskie rozmiary dżinsów, spodni i odzieży wierzchniej są określone. W tym przypadku rozmiary amerykańskie dla kurtek zaczynają się od S. Jeśli nosisz 46 rozmiarów na naszej siatce rozmiaru, to rozmiar dżinsów S i rozmiar marynarki M pasuje. Dla właścicieli 50 rozmiarów należy zakupić odzież wierzchnią XL, a spodnie o rozmiarze L.

Oprócz znaków litery, często stosuje się dwa typy cyfrowych oznaczeń – dla mężczyzn i dla kobiet. Zazwyczaj są one używane przez producentów sukni, koszulki, koszule i swetry. Skorelować je z krajowym rozmiarem jest dużo łatwiejsze. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie w umyśle lekkich operacji arytmetycznych. W jednym przypadku odjąć 36 od krajowego rozmiaru, w drugim – dodać 6. Tak więc, amerykańskie rozmiary ubrań dla kobiet zaczynają się 1, a dla mężczyzn – 38.

Podajmy przykład. Dziewczynka nosi ubrania o rozmiarze 44, zakupione od krajowych producentów. Podróżuje po USA do USA, gdzie decyduje się na zakupy. Musi pamiętać, że wśród swetrów i t-shirty potrzebuje poszukać 8 rozmiarów, jeansów rozmiar XS i kurtki z napisem S. Może to jednak zdarzyć się, że bluzka o rozmiarze 8 może być duża. Z czym można się połączyć? To proste. Do tej kolekcji ubrań używane są inne oznaczenia.

Jak widać, amerykańskie rozmiary ubrań są bardzo trudne do zapamiętania. Dlatego też mieszkańcy Stanów Zjednoczonych są przyzwyczajeni do kupowania ubrań od tych samych producentów, aby uniknąć zamieszania przy wyborze rozmiaru. Jeśli jednak ktoś kupi ubrania innej marki, najpierw musi to spróbować. Dla tych, którzy orientują się w wymiarowych siatkach różnych producentów, nowe ubrania nie będą trudne. I dla naszych rodaków, nadal musisz spróbować na ubrania, które planujesz kupić. Jeśli zakup rzeczy odbywa się za pośrednictwem Internetu, poproś dostawcę, jak skorelować amerykańskie rozmiary z krajowymi.