226 Shares 9891 views

Karta graficzna MSI. GTX 970 – modyfikacja top-end od MSI: specyfikacje, opinie i recenzje

Segment karty gry zawsze przyciąga potencjalnych nabywców, ponieważ zawiera wszystkie urządzenia, które nie są w potrzebie modernizacji i przyspieszenia w celu uruchomienia nowej intensywne zabawka na najwyższym ustawieniu. Celem tego artykułu – jeden z tych przedstawicieli, akcelerator grafiki MSI GTX 970. Czytelnik dowie się, co modyfikacja top-end od MSI. Cechy, recenzje oraz opinie pomogą potencjalnego nabywcy do wyboru rozwiązania gry.

pozycjonowanie produktu na rynku światowym

Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 jest w segmencie top-end, ale nie jest to najbardziej wydajne urządzenie na rynku adaptera do gier. Jednak to nie oznacza, że akcelerator grafiki jest ograniczony w działaniu. Z gier moc i skomplikowanych obliczeń matematycznych w filmie w porządku. Ograniczenia są tylko funkcjonalne (jeśli porównamy urządzenie roztworem droższego GTX 980).

Wysoka wydajność i przystępna cena (30 000) są głównymi kryteriami, na których producent dokonał zatrzymania wyprowadzania kartę graficzną na rynku światowym. O ewentualne przyspieszenia może być mowy. MSI Akcelerator graficzny jest końcowym produktem w segmencie gier i nie wymaga interwencji użytkownika.

Charakterystyka techniczna akceleratora graficznego

MSI GTX 970 chip ma kryptonim GM204 i opiera się na 28-nm procesie technicznym. O wysokiej wydajności spełniają rdzeni CUDA rdzenia graficznego na 1664 sztuk. W bloku 104 przeznaczono tekstury, a poprzez współpracę z rastrów podanych 56 jednostek. Praca CPU częstotliwość taktowania wynosi 1140 MHz (ustawienie fabryczne to Nvidia Geforce GTX970 parametr jest ograniczona do znaku 1050 MHz).

Słabym punktem w adapterze gra jest magistrala pamięci. Załóżmy, że jest on oparty na technologii GDDR5 i ma pojemność 4000 MB, ale przepustowość 256-bitowa magistrala jest ograniczona. W swoich komentarzach, wielu właścicieli twierdzą, że potencjał do podkręcania GPU i pamięci jest dostępny, ale nie przekracza 20% ogólnej wydajności. A znaczenie wzrostu produktywności jest stracone dla wielu użytkowników, ponieważ BIOS urządzenie wykrywa częstotliwość żetonów, aw przypadku zwrotu drogich kart graficznych gwarancji sprzedawcy nikt nie może zawieść.

ciekawa technologia

Niewątpliwie, multi-aliasing poprawia jakość wyświetlanego obrazu na ekranie monitora. Akcelerator graficzny Nvidia GTX 970 MSI jest wyposażony w niezbędną technologię, która nazywa MFAA. Dla wysokiej jakości wyświetlania dynamicznych scen oświetleniowych jest odpowiedzialną funkcję VXGI (woksel GI). Wszystko wysokiej klasy karta graficzna wsparcie tej technologii w segmencie gier, ale nie każdy właściciel karty do gier jest w stanie obserwować obraz kinowej jakości. Aby wyświetlić wysokiej rozdzielczości potrzeba odpowiedniego monitora obsługującego 4K.

Gra akcelerator wyposażony standardowego przyspieszenia rdzeń graficzny wideo oznacza nazywa GPU doładowania 2.0, a także posiada funkcję V-Sync zdolnego jitter czysty przy zmianie klatek na różnych częstotliwościach skanowania monitora. Wsparcie dla instrukcji DirectX 12, OpenGL 4.4 i tryb SLI dla czterech kart graficznych to standardowy zestaw dla wszystkich nowoczesnych kart graficznych segmencie gier.

minusem

Istnieje pewien odsetek potencjalnych nabywców, którzy czekają na uwolnienie nowych produktów w segmencie karty graficznej do gier nie jest celem ich nabycia. Zainteresowanie użytkowników jest na rabaty, co naraża producenta do niedawna były w najlepszych produktów. Wraz z wydaniem karty graficznej MSI nowej generacji z produktem stary chip GTX 770 jest automatycznie stracił w cenie rzędu 20-25%. I to się dzieje na rynku pierwotnym.

W związku z tym z drugiej ręki przestarzałe gier video card można kupić za połowę ceny. I nie myśl, że stary chip będzie poza możliwościami nowoczesnych gier na maksymalnych ustawieniach. Z tym, przestarzały produkcja Nvidia w porządku. Różnica jest zauważalna tylko w realizm historii gier, ponieważ w ostatnich latach rynek kart graficznych walka nie jest dla szybkości i jakości obrazu.

Pierwszy znajomy z produktami MSI GTX 970

Duży karton w kolorze czerwonym i czarnym wzorem z logo w kształcie smoka z pewnością przyciągnie uwagę każdego potencjalnego kupującego. Dokonywanie przyzwoity: marka, krótka charakterystyka urządzenia na wyświetlaczu głównym i zdjęcie adaptera na odwrocie opakowania. Naturalnie, nabywca może uzyskać wszelkie informacje na temat produktu, bez otwierania okna.

Po raz kolejny, top urządzenie od renomowanego producenta nie jest w stanie zaskoczyć użytkownika. Po tym wszystkim, na najwyższej graficzny akcelerator MSI GTX 970 cena musi być zasłonięty przez jakiś dar od znanej marki – niech to będzie przynajmniej niewielka naklejka z logiem smoka. Standardowe wyposażenie w postaci pary ulotek, adapter DVI-VGA i dodatkowego kabla zasilającego może zniszczyć każdego nastroju użytkownika.

Reklama – motorem postępu

Wielu sprzedawców części komputerowych jest bardzo często dostarczają swoje produkty akcji niespotykaną hojność. W większości przypadków nie chodzi o jakiś drobiazg w postaci długopisów, które często można dostać w supermarketach, a także o obecnych drogich prezentów: klawiatura do gier, głośnik, licencjonowanej gry i podobnych cennych towarów. I był wyjątkiem, produkt z MSI. GTX 970 Gaming 100ME jest w komplecie z jednym bardzo popularnym i oczekiwanym w grze rynkowej. Licensed Product Far Cry 4, która jest dostarczana wraz z kartą graficzną nie ma wpływu na wartość towarów, ale partia takich kart na rynku jest ograniczona, a zatem do wszystkich fanów popularnej gry prezentów nie wystarczy.

cechy PCB

Wielu klientów wiemy, że film prezentowany na światowym rynku pod różnymi nazwami handlowymi, bardzo często różnią się od urządzeń odniesienia, wytwarzanych w murach firmy Nvidia. W większości przypadków, wielu producentów przeprowadzenia drobnych usprawnień, które mogą poprawić wydajność akceleratora graficznego. MSI GTX 970 karta graficzna do gier został uaktualniony. Zmiany miały wpływ na system zasilania rządu – producent zamiast sześciu faz zmobilizowała osiem i cierpiał wszystkie elementy zasilania do złącza interfejsu.

Zainstalowane na roślinie MSI i poprawiła pamięć – chipsy Samsung to nie tylko szybka reakcja (2 ns), ale również są w stanie pracować z częstotliwością 7 GHz. Dezorientuje zwykłą obecność na płycie głównej kondensatory elektrolityczne. Producent po prostu musiał zainstalować SSD. Jednak obawy o nim nie jest: jeśli spojrzeć na oznaczenie kondensatora, okaże się, że producent nadal znaleziono dysków godne z rdzenia ferrytowego (SFC).

Konstrukcja karty graficznej i układu chłodzenia

MSI GTX 970 karta graficzna w wersji podstawowej wyposażony jest zastrzeżonym chłodnicy z rur miedzianych, aluminium radiator i dwa wentylatory basowych. Cały ten układ chłodzenia ma dumną nazwę Twin Frozr V. Tak, to jest ten sam cooler stoi na najszybszych kart graficznych MSI wszystkich pokoleń. Dwa silne wentylator pracuje z prędkością 1000 obrotów na minutę, powietrze wstrzykiwano drobnych kratki i miedzianych przechodzący przez rdzeń chłodnicy aluminium ILUSTRACJACH skutecznie sprostać zrównoważenie temperatury w instalacji chłodniczej.

W ogóle, do chłodnicy w procesie przeglądu nie wystąpiły jakiekolwiek pytania. Pracuje bardzo cicho, nawet podczas przyspieszania (widocznie istnieją ogranicznik prędkości), i tworzy bardzo silny strumień powietrza, który nie pozwala na kurz zebrać pomiędzy żeberek grzejnika.

Wymagania zasobów

Jest oczywiste, że każda klasa karta graficzna odpowiada danym segmencie komponentów komputerowych, ale aby odkryć cały potencjał karty graficznej MSI GTX 970 OC 4GD5T, użytkownik musi mieć pod ręką bardzo wydajne platformy. Procesor powinien mieć co najmniej cztery rdzenie i taktowany zegarem co najmniej 3000 MHz (specjaliści w swoich opiniach zaleca się preferować Intel Core i5 produkt). O pojemności pamięci jest uproszczona – najgorszy wynik jest 8 PL.

Zalecenia wpływ najsłabszym ogniwem wykonywania komputera osobistego – dysk twardy. Ani którego dysk magnetyczny może być mowy, tylko półprzewodnikowy SSD-HDD. Karta graficzna do gier od producenta MSI energozavisim. W normalnych warunkach graficzne uruchomienia akceleratora pochłania prawie 150 watów, odpowiednio, źródło zasilania dla całego systemu musi wynosić co najmniej 750 watów (przy założeniu braku dodatkowych kart rozszerzeń).

potencjał gier

Wielu czytelników są bardziej zainteresowani nie wdrożonych technologii, a prawdziwy akcelerator grafiki wyjściowe MSI GTX 970, więc nadszedł czas, aby przenieść się z wynikami testów. Natychmiast należy zauważyć, że w ramach tego przeglądu o przyspieszeniu nie wchodzi w rachubę, i mowy – wszystkich wskaźników realne, a każdy użytkownik może je powtórzyć u siebie w domu. Naturalnie, wszystkie testy są przeprowadzane tylko na najwyższych ustawieniach graficznych (Ultra), a rozdzielczość obrazu w formacie FullHD (1920 x 1080 dpi).

Popular Science fiction pierwszej osoby gra o nazwie Crysis 3 pokazuje średnią szybkość gry na 65 klatek na sekundę. Jednak w nasyconych dynamicznych scen z indeksu wielu poruszających się obiektów spada do 55 FPS. Nieco gorsze rzeczy z gry Far Cry 4 i Assassin Creed: jedność zmienić szybkość odtwarzania jest ograniczona do 43-45 FPS. Reszta popularnych zabawek, takich jak DOTA 2, World of Tanks, Warcraft i jak pokazują postać co najmniej 100 klatek na sekundę.

sprzężenie zwrotne

Karta graficzna MSI rzadko otrzymują negatywne opinie nawet bardzo wymagających klientów. Wszystkie produkty mają niepowtarzalny wygląd, doskonałe umiejętności techniczne i długą żywotność, więc w czytniku mediów nie będzie w stanie znaleźć GTX 970. wady akceleratora graficznego Jednak niektóre niedociągnięcia karty graficznej są dostępne. Wiele overclockerzy skarżą się na intensywnym ogrzewaniu GPU podczas filmu testowego (przy 100% cyklu pracy). Problem polega na tym, wentylator ogranicznik prędkości. Próg 1000 obrotów na minutę nie pozwala radiator do chłodzenia szybciej. Jednak punkt rozbijania wielu potencjalnych kupujących nie widać, i nie zwracają uwagi na ten problem.

Ale prawdziwą wadą gier wideo intensywnie wielu fanów uważają, że projekt systemu chłodzenia urządzenia. W przypadku grzejnika pyłu i wiórów ruchem nadgarstka aby oczyścić system niemożliwe. Bardzo starannie i konsekwentnie zrobić kilkadziesiąt działań, aby dotrzeć do radiatora lub wirnik wentylatora.

Konkludując

Zdecydowanie w karcie graficznej do gier MSI GTX 970 ma przyszłość. I to nie jest obsługiwana przez urządzenie wszystkich istniejących technologii. Raczej, że produkt znajduje się w elitarnej klasie wpływa na wydajność i godnej potencjał w filmie. Nie zapomnij o producencie MSI – firma zawsze produkowane i nadal produkować absolutnej jakości, które mają 100% uptime. Fakt ten jest potwierdzony przez oficjalną gwarancją producenta – 3 lata to rzeczywiście poważny wskaźnik. Jedyną wadą, które cieszą się wszystkimi segmencie gier wideo, wysokie koszty. 30 000 nabywców może sobie pozwolić, aby spojrzeć na nowy rynek laptopa. Ale jak to mówią, dla każdego produktu zawsze jest nabywca.