805 Shares 8226 views

Schemat taśmy kotłem gazu i jego komponentów

Kocioł grzewczy jest urządzenie, w którym paliwo spala się i ogrzewa się płynny nośnik ciepła. Ciepło nadal mają służyć w obwodach wodnych grzejniki, ogrzewanie podłogowe, kocioł, itp pewno potrzebują rurociągi układ. Ogrzewanie gazowe kocioł – wszystko, co łączy go z urządzenia na miejscu.


powołanie spinania

 1. Zachowaniu stabilnego ciśnienia w układzie chłodzącym.
 2. Usunięcie powietrza z cieczy, co uniemożliwia jego obrót. W tworzeniu kanałem śluzy wody przez to miejsce zatrzymania. Na dobry schemat zainstalowany nawiewów.
 3. Czyszczenie chłodziwo z zanieczyszczeń. zanieczyszczenia mechaniczne pogorszyć działanie urządzenia. W związku z tym, należy zainstalować filtry do czyszczenia.
 4. Kompensacji rozszerzalności termicznej cieczy. Tak, że ciecz nie niszczy system nadciśnieniowy ustalono zbiornik który kompensuje ekspansji.
 5. System łączenia w jednej lub więcej pętli.
 6. Nagromadzenie gorącej wody z kotła podłączonego.

Najprostszy schemat jedna pętla

W najprostszym przypadku rurociągów kocioł gazowy jest zgodnie z jego cech i wymagań.

Uprząż obejmuje również podłączenie dopływu gazu do palnika.

rurociąg kocioł gazowy: Schemat zdjęcie

Prosty system z jednego obwodu wykonane zgodnie z jego cech i wymagań. Od strony tłocznej zamontowany zawór zwrotny i zawór kulowy.

Z tyłu lub ustanawiają ciśnienia rury pompy do tworzenia cyrkulacji płynu zapewnia równomierne rozprowadzenie chłodziwa przez pokoje. Przed łączy sitko na dnie miski. Przed wejściem do cieczy w kotle jest wskazane, aby ustawić filtr dokładny.

Blisko zainstalowany kocioł naczynie wzbiorcze zamknięte. Jest membraną, która umożliwia odciążenie nadciśnieniem w temperaturze rozszerzającego się płynu.

Po pompa płynu chłodzącego jest dostarczany do konturu grzejników. Bardziej nowoczesny jest izolacja przez kolektor – specjalny kolektor wody, która jest wykonana z rozkładu cieczy na kilku obwodach. Jest on umieszczony w oddzielnej obudowie, z których chłodziwo jest rozprowadzany rurociągami.

Schemat taśmy kotłem gaz zawiera zawór bezpieczeństwa. Wrzącej zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego przed przegrzaniem nie może poradzić sobie ze skoku ciśnienia. Konsekwencje są następujące:

 • pęknięcia rurociągu i połączenia wycieku;
 • zniszczenia armatury i rur;
 • eksplozja wydajności kotła.

Zawór bezpieczeństwa jest ustawiony jak najbliżej do kotła, ponieważ rozpoczyna się w celu zwiększenia ciśnienia w nim.

W niektórych urządzeniach zainstalowano grupę bezpieczeństwa składającą się z zaworu nadmiarowego, automatycznym odpowietrznikiem i manometrem. Urządzenia te są zamontowane bezpośrednio do płaszcza wodnego kotła, ale mogą być również zamontowane na rurociągu. W gazie i elektryczne kotły grzewcze, urządzenia te mogą być zastąpione przez inne, przy czym gdy krytyczna temperatura cieczy palnika lub grzejnika elektrycznego wyłączony.

opcje łączności z wielu urządzeń grzewczych do kotłów, ale podstawą klasyfikacji jest podział cyrkulację naturalną i wymuszoną.

naturalną cyrkulację

Zasada działania opiera się na zmniejszenie proporcji wody przez ogrzewanie. Gorący płyn zimno jest przesunięty w górę, przechodzi przez urządzenia grzewcze wysyła część ciepła do ogrzewania i powraca do kotła.

Montaż przewodów wlotowych i wylotowych jest o nachyleniu wynoszącym co najmniej 3 0 występuje naturalnie niższe krążenie flokowane powietrza w systemie.

Podczas cyrkulacji gazu ziemnego kocioł przewody (schemat poniżej) odbywa się tak, że grzejniki umieszczone powyżej rury doprowadzającej.

Powrót linia pochodzi od góry iz zboczu. Przy prawidłowej instalacji i dobór średnic rur naturalnego obiegu władzy niemal jako obowiązkowe.

Zalety sposobu:

 • Prostota systemu;
 • łatwość instalacji;
 • cicha praca;
 • trwałość.

System ten nadaje się do podgrzewania małych domów o łącznej powierzchni 100 m2. Wady to czas trwania rozgrzewki obiektów i niezdolność do kontrolowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Grawitacyjny system jest używany głównie w małych domach oraz w kraju, z tylko jednym obiegiem grzewczym. Liczne rury zepsuć wnętrza, jeśli nie ukryć w ścianach.

wymuszony obieg

Metoda ta jest najbardziej rozpowszechnione, ponieważ pompa intensywne pompy za pośrednictwem systemu chłodzącego i sprawność cieplną polepsza się o 30%.

Do zalet należy również możliwość regulowania temperatury i światła na rurze w instalacji. System nadal kosztować znacznie droższe, ponieważ jest trudniejsze i wymaga więcej sprzętu. Zainstalowane elementy wymagają wyważenia i cały system – regularnej konserwacji. Ponadto, elektryczne źródło zasilania.

Jeśli ustawisz system kombinowany, to połączyć zalety obu poprzednich. To może być przełączony na dowolny tryb przy użyciu zainstalowanego za pomocą pompy ręcznej. W tym trybie grzania nie będzie zależeć od dostaw energii elektrycznej do domu.

opakowaniowa

Rury z tworzywa sztucznego zostały zastąpione metalu wszędzie, w tym wodę. wzmocnione stosowanie ogrzewania wielowarstwowy produkt wytrzymuje wysokie ciśnienie. Ze względu na związki lutowania uzyskanych odlewu opakowaniowa grzewczych kotła gazowego. Plik tworzony żadnych trudności i w krótkim czasie.

Ważne! Im prostszy obieg grzewczy, więc jest bardziej niezawodny, a wyższa wydajność.

W przeciwieństwie do gazu chłodzącego połączony z kotła za pomocą rury metalowej uszczelki paronitovye. Szczelne i nie palić.

outdoor kocioł gazowy Rail: Schemat

Wymiary kotły konwencjonalne podłogowe są małe, ale aby go zainstalować razem z spinania wymagają dużo przestrzeni. Cały sprzęt, włącznie z pompą obiegową, kolanka, tuleje, zawory i różnorodnych instrumentów trudno umieścić wypraskę.

Większość modeli uruchomić jeden obwód i bojler ciepłej wody jest wymagana w przypadku wszystkich połączeń.

Instalacji ciepłej wody wymaga oddzielnej pompy (w nieobecności centralnej wodzie), zbiornik wyrównawczy i mieszalnika termostatycznego.

Gazu do kotła musi być prawidłowo podłączone. Aby to zrobić, zamówił dokumentację projektową, która składa się ze specjalistów. Uruchomienie dom rura gazowa jest wykonana, gdy wyzwalacz, gdy wystąpi sytuacja awaryjna. Gaz podłączony specjalny serwis, który wykorzystuje w ten szczególny rury, węże i inne urządzenia.

Montaż ściany kotła

Kotły można powiesić na ścianie, nawet w kuchni. Zajmują niewiele miejsca. Materiały ścienne kocioł gazowy (schemat poniżej) jest włączone, a nawet może być wbudowany w kotle. Kompaktowy układ urządzeń wymaga mniej miejsca, ale te modele są trudniejsze do utrzymania.

Wadą jest mała ścianie wydajność kotła. Ponadto, urządzenia nie działają bez energii elektrycznej i naturalną cyrkulację chłodziwa dla nich jest rzadko używany. Z drugiej strony, prawie wszystkie kotły już wyposażone w elektronikę i energii elektrycznej dla nich jest to konieczne. W miejscach, gdzie jego niestabilnej podaży może dostarczać nieprzerwane zasilanie.

W większości modeli szyny ściana jest kocioł grzewczy gazu obejściowego, który pozwala na układ dostarczania do domu z gorącą wodą.

Wadą przykładu wykonania dwóch obwodów jest ogrzewanie wyłączone podczas konsumpcji gorącej wody. Jest to szczególnie widoczne, gdy moc kotła jest niewielka. Jeśli to za mało, temperatura płynu chłodzącego przez kilka godzin jest zmniejszona o zaledwie kilka stopni. Odnosi się to do domów z jakości izolacji i wystarczającą ilością radiatorów o bezwładność cieplną.

wniosek

Ogrzewanie gazu połączenie kotła system wykonany zgodnie z jego cech i wymagań. Aby nadać odpowiedni system naturalnej cyrkulacji przez jednego obiegu i dużym domu – przymusowe i multi-pętli.